Benzema

Okładka książki Benzema Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
Okładka książki Benzema
Jacek SarzałoYvette Żółtowska-Darska Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: Wydarzyło się naprawdę biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydarzyło się naprawdę
Sine Qua Non
2022-11-23
2022-11-23
Karim Benzema napastnik piłka nożna

Okładka książki Cristiano Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
Cristiano Rona... Jacek Sarzało, Yvet...
Okładka książki Haaland. Norweski terminator Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
Haaland. Norwe... Jacek Sarzało, Yvet...
Okładka książki Ronaldo. Po prostu fenomen. Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
Ronaldo. Po pr... Jacek Sarzało, Yvet...

Okładka książki Peszkografia. Będzie się działo Sławomir Peszko, Sebastian Staszewski
Peszkografia. ... Sławomir Peszko, Se...
Okładka książki Porażony życiem. Jak wyjechać z piekła Rafał Miszkiel, Ewa Raczyńska
Porażony życie... Rafał Miszkiel, Ewa...
Okładka książki Wiara, nadzieja i krwawa łaźnia Nick Cave, Seán O'Hagan
Wiara, nadziej... Nick Cave, Seán O'H...

Dobrze napisana biografia dla młodszych miłośników piłki kopanej, potrafi przyciągnąć uwagę dziecka, choć momentami zbyt sucha. Można też było pominąć epizod z Valbueną, gdyż wytłumaczenie młodszym odbiorcom wypłynięcia sekstaśmy i późniejszego szantażu może być problematyczne. Mimo wszystko polecam, ciekawa seria.

Pod koniec 2022 roku ukazała się na polskim rynku pierwsza do tej pory książka o Karimie Benzema, a kolejna już pozycja w ramach serii "Wydarzyło się naprawdę". Pozycja, która na 165 stronach w ciekawy sposób przedstawia najważniejsze kamienie milowe, które doprowadziły Benzemę do bycia, według wielu, napastnikiem wręcz idealnym. Zanim jednak takim napastnikiem się stał, przeszedł długą, nie łatwą drogę, która zajęła mu blisko 20 lat i która przedstawiona została w książce. Moim zdaniem dobra pozycja na start, aby poznać lepiej Karima Benzemę i zainspirować się jego historią. A dla tych, którzy chcą dowiedzieć się jeszcze więcej o piłkarzu, to polecam także najnowszą biografię Benzemy z 2023 roku "Benzema. Królewska perfekcja".

Karim Mostafa Benzema - napastnik hiszpańskiego klubu Real Madryt, piłkarz reprezentacji Francji i zdobywca Złotej Piłki 2022 roku - przeszedł długą i krętą drogę, by osiągnąć sukces.
Młody chłopak z imigranckiej rodziny znalazł w sobie determinację, by wyrwać się z Bronu, owianej złą sławą francuskiej miejscowości, położonej na przedmieściach Lyonu. Intensywnie trenował, by z roku na rok być coraz lepszym. Jak wyglądały jego początki na piłkarskim boisku? Jak ze swą introwertyczną naturą odnalazł się w drużynie? Co musiał poświęcić dla piłki? Dlaczego na 6 lat zniknął z reprezentacji Francji?
Wiele ciekawych faktów z życia Karima Benzemy znajdziecie w książce, którą napisali Yvette Żółtowska-Darska i Jacek Sarzało. Stanowi ona część serii "Wydarzyło się naprawdę".
Polecam ją wszystkim fanom piłki nożnej. Jest napisana w przystępny sposób. Licznym informacjom i ciekawostkom towarzyszą piękne czarno-białe grafiki.
Dla miłośnika piłki ta książka może być fajnym prezentem.

Książka "Benzema. Napastnik idealny" autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej to kolejny tytuł z piłkarzem w roli głównej. W sumie to od tej miałam zacząć, ale nie było dostępnego ebooka więc zamiast niej sięgnęłam po trzy inne. Kiedy skończyłam tamte to okazało się, że i ten o Benzemie jest już dostępny. W takiej sytuacji szkoda było i tego nie przeczytać. Także książka „Benzema. Napastnik idealny” jest w sumie czwartą pozycją zaraz po "Mbappé. Nowy książę futbolu", "Ronaldinho. Czarodziej piłki nożnej" oraz "Van Dijk. Holenderska skała", po którą sięgnęłam w związku z odbywającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Pomimo tego, że ta książka zakwalifikowana jest jako literatura dziecięca to dla mnie przede wszystkim jest bardzo rzeczowo napisano. Krótko i na temat bez zbędnego lania wody.
Nie wiem czy to kwestia tego, że w krótkim czasie przeczytałam w sumie cztery podobne do siebie książki, ale akurat Benezma jakoś najmniej mi przypadł do gustu. Może to kwestia tego jaką jest osobą? Mam namyśli tutaj pewną aferę i szantaż kolegi z reprezentacji. Cóż, nie wszyscy są idealni. Na trwającym jeszcze mundialu niestety w barwach reprezentacji Francji nie ujrzymy naszego bohatera. Karim Benzema z powodu kontuzji mięśniowej nie zagra na mundialu w Katarze.

może być

może być

Benzema Napastnik Idealny Yvette Żłtowska-Darska, Jacek Sarzało

Obecnie mamy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej i oglądając mecze w wielkich emocjach, nie zastanawiamy się jaką drogę musieli przejść piłkarze żeby zagrać w reprezentacji swojego kraju.

W książce Benzema Napastnik idealny, mamy opisane trudy kariery piłkarskiej Karima Benzema.
Urodził się we Francji jako syn imigrantów z Afryki Północnej, którzy zamieszkali na przedmieściach Lyonu, w biednej rodzinie, mający ośmioro rodzeństwa.
Gdy miał 8 lat, jego rodzina przeprowadziła się do małego, skromnego domu, który to dom dla Karima miał wielką zaletę, jego okna wychodziły na boisko piłkarskie miejscowego klubu.
Już jako dziecko wiedział, że chce zostać piłkarzem, i wkrótce młody Karim stał się zawodnikiem lokalnego klubu sportowego.
Mały Karim był chłopcem skrytym, małomównym i zamkniętym i niestety koledzy to wykorzystywali. Jednak od początku ojciec wpajał synowi : Masz talent, wykorzystaj to , to twoja wielka szansa. Karim rozumiał to, że to szansa nie tylko dla niego, ale dla całej jego rodziny.
W 2004 roku został powołany do drużyny narodowej na finały Mistrzostwa Europy do lat 17 i przywiózł z nich złoty medal, następnie został zwerbowany w szeregi Olympique Lyon.
W lipcu 2009 r ogłoszono, że Karim Benzema opuszcza OL i przenosi się do Realu Madryt. Zapracował sobie na miano solidnego młodego fachowca, zawsze można było na niego liczyć.
Ukoronowaniem jego ciężkiej pracy i determnacji było przyznanie Złotej piłki dla najlepszego piłkarza globu za sezon 2021/2022.
Jego historia jest przykładem wykorzystania swojej szansy i swojego talentu, co pozwoliło mu na wyrwanie się ze swojego środowiska.
MB

Benzema Napastnik Idealny Yvette Żłtowska-Darska, Jacek Sarzało

Urodził się we Francji jako syn...

Yvette Żółtowska‐Darska Jacek Sarzało" Benzema" w serii "Wydarzyło się naprawdę",

Ruszyły już tegoroczne rozgrywki mundialowe, które potrwają do 18 grudnia. I chociaż jesienno-zimowa aura nie sprzyja otwieraniu stref kibica, co chwilę pojawiają się doniesienia o wszelakich niedociągnięciach katarskich organizatorów, którzy zachowują sie czasami jakby organizowali mundial tylko dla siebie, zapominając o jego sercu, którym są przybywający ze wszystkich stron świata sympatycy piłki nożnej, to mam nadzieję, że przynajmniej nasi piłkarze wrócą stamtąd z podniesioną głową, a ja ten czas dobrze spędzę przed telewizorem.

Inaczej będzie niestety w przypadku Karima Benzemy, tegorocznego triumfatora Złotej Piłki i bohatera książki, który już podczas pobytu w Katarze, doznał urazu mięśniowego i niestety nie zagra. Takie dramaty jednostek są zawsze bolesne, szczególnie gdy zdarzają się już na ostatniej prostej.

Mam przyjemność od samego początku towarzyszyć piłkarskiej serii książek stworzonej dla starszych dzieci przez Yvette Żółtowską-Darską, której pierwszy tom o Messim (wydany jeszcze wtedy w innym Wydawnictwie),pojawił się na rynku książkowym w 2014 roku. Całość poprzedniej, a teraz cztery kolejne tomy nowej serii, prezentują się okazale na półce w pokoju syna, choć ten nieuchronnie z nich wyrasta. Czytaliśmy zwykle poprzednie biografie na przemian, bo również i mnie ciekawiły przystępnie przedstawione piłkarskie ścieżki kariery Messiego, Ibry czy Ronaldo, ale też Lewandowskiego, Pazdana bądź Grosika. Obecna, nowa seria "Wydarzyło się naprawdę" będzie doskonałą podróżą do świata piłki dla potrafiącego już samodzielnie czytać dziecka dziecka, a zadowolony poeinien z niej być również niejeden rodzic

Benzema to wieloletni piłkarz Realu Madryt, który w moim przekonaniu bardzo długo grał w cieniu błyszczącego ciągle Ronaldo. Trzynaście lat spędzonych w jednym klubie, musi robić wrażenie. Obecnie kapitan swojej drużyny, w reprezentacji kraju dobiłby pewnie do stu występów, gdyby nie kontuzja. Miałby ich z pewnością więcej gdyby nie pozaboiskowe wybryki i usunięcie z niej na pewien czas. Zamieszany w szantaż reprezentacyjnego kolegi, piłkarz konsekwentnie nie śpiewający francuskiego hymnu. Być może w końcu dorósł, chociaż w mojej głowie ciągle dźwięczy jego przeszłość. To jednak kolejny przykład sportowca, którego drogi do sławy nie można uznać za prostą, komfortową i usłaną różami.

• Sport
  • Książki bliźniaków - z biblioteki