Kamil Glik. Liczy się charakter

Wydawnictwo: Sine Qua Non
youstyna

Niewielu wierzyło w jego talent. Były selekcjoner twierdził, że nie nadaje się do kadry, Janusz Filipiak porównał do starej škody, a prezes Odry Wodzisław powiedział: „Jeśli zagra w takich klubach, jak Real czy Liverpool, potraktuję to jako swoją porażkę”. Tymczasem 17-letni Kamil Glik pakował walizki, by spróbować swoich sił w drużynie Królewskich. Trenował z Raúlem, Gutim, Casillasem...

Przygoda z Realem nie była do końca udana, ale charakter wyniesiony z mrocznego Osiedla Przyjaźń, na którym się wychował, nie pozwolił mu się poddać. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy parł do przodu, zostając w końcu kapitanem Torino i filarem reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2016.

Michał Zichlarz, znający Glika od lat, postanawia opisać jego niezwykłą karierę. W Jastrzębiu Zdroju słucha dramatycznej opowieści o śmiertelnej chorobie małego Kamila. W Wodzisławiu poznaje kulisy jego rocznej dyskwalifikacji i transferu do Realu. W Turynie dowiaduje się, za co Polaka kochają kibice Torino. Rozmawiając z piłkarzem, jego rodziną, kolegami z boiska, trenerami i selekcjonerami reprezentacji, poznaje tajemnicę sukcesu Kamila Glika. Przekonuje się, że talent to nie wszystko. Liczy się charakter.

"Michał Zichlarz kreśli opowieść godną dobrego kina. Z wielką dbałością o szczegóły przeprowadza nas przez historię Kamila przeplecioną dramatycznymi zwrotami akcji. Od niemal pewnej śmierci w dzieciństwie aż do wielkiego futbolu."
Marek Wawrzynowski, WP Sportowe Fakty

"Dzielny człowiek, doskonały piłkarz. Śledzę go i podziwiam od lat. Zawodnik o wielkich cechach przywódczych. Pracuje i myśli na boisku także dla (i za) innych."
Zbigniew Boniek

"Historia Kamila to obowiązkowa lektura dla wszystkich młodych adeptów piłki nożnej, wnikliwa opowieść o dobrym, otwartym i życzliwym człowieku, a jednocześnie piłkarzu, który na boisku zrobi dla drużyny wszystko. Uwielbiany w Turynie, długo niedoceniany w kraju, wicekapitan biało-czerwonych jest jak nieustraszony alpinista: mimo różnych przeciwności, niepowodzeń konsekwentnie prze na szczyt."
Marcin Feddek, Polsat Sport

"Kiedy Kamil Glik wyjeżdżał z Polski, wielu wróżyło mu rychły powrót. I rzeczywiście – wrócił. Jako kapitan Torino wywalczył dla Polski wyjazd na mistrzostwa Europy. Warto poznać jego historię, bo każdy piłkarz, który będzie miał taką determinację do pracy nad sobą i podobny charakter, jest w stanie podbić świat."
Maciej Iwański, TVP Sport

"Na wszystko w swoim życiu musiał zapracować sam. Ta książka, podobnie jak gra Kamila i jego zachowanie poza boiskiem, pokazuje, że gdyby nie twardy charakter, nigdy nie dotarłby do miejsca, w którym jest obecnie."
Kamil Grosicki

źródło opisu: http://www.empik.com/kamil-glik-liczy-sie-charakte...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/kamil-glik-liczy-sie-charakte...»

Mateusz | 2019-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2019

O początkach, wzlotach, upadkach.. Od ligi okręgowej do wielkiej piłki we Włoszech.

Po prostu liczy się charakter!

Piotr Ćwik | 2019-06-11
Na półkach: Przeczytane, Sportowe, Biografie
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Słyszałem, że jest ciężka, ale nie zgadzam się z tą opinią. Biografia Glika to kawałek porządnej książki - wątpliwości (i to dość spore) budzi jedynie dobór źródeł autora: opieranie się na tekstach "Faktu" generalnie nie jest najlepszym pomysłem, w sporcie szczególnie.
Książka warta przeczytania. Szczególnie ze względu na młodość piłkarza. Okres we Włoszech i wszystko co po nim nastąpiło zasługuje bowiem na odrębną opowieść.

Jarni | 2018-11-18
Przeczytana: 15 listopada 2018

Sięgając po taką książkę zawsze zastanawiam się czy się nie zawiodę bowiem biografie pisane w trakcie kariery to śliski grunt i większe ryzyko niż te, które powstają po jej zakończeniu. Oczywiście to nie jest tak, że nie można. Biografie Ibry czy Kuby są bardzo udane.

Podczas czytania nie mogłem oderwać się od myśli, że książka powstała jeszcze przed Euro 2016, zatem o czym ona jest? Niestety po przeczytaniu takie uczucie zostało i doszło jeszcze jedno gorsze - po co powstała tak szybko.

Co na plus? Solidność, rzetelność i wysoka drobiazgowość na tyle profesjonalna, iż pozycja ta mogłaby być literaturą dodatkową na temat Kamila.

Ostatecznie daję tylko 4 bo zabrakło mi tego czegoś co sprawiło by, że czytając zapomniałbym o świecie.

czytajaca_Sandra | 2018-10-06
Przeczytana: 29 września 2018

"Co pomogło Glikowi w zrobieniu kariery? Charakter."

I właśnie o tym charakterze warto poczytać tę książkę. Jakim był dzieckiem i uczniem? Jakim człowiekiem jest teraz?

Kamila Glika nie trzeba nikomu przedstawiać. Tak myślę. Warto jednak wspomnieć, że jego dziadek był Niemcem. Urodzony w Jastrzębiu-Zdroju piłkarz dzisiaj gra w AS Monaco, ale czy zdajecie sobie sprawę z jego drogi do kariery? Dlatego właśnie też warto poczytać.

Książka jest na tyle ciekawa, że jest masa informacji na temat Kamila, których nie znajdzie się w Internecie, Wikipedii etc. Mało kto wie, jaką drogę pokonywał, by być w tym miejscu, w jakim znajduje się dzisiaj. Mało kto wie, że Kamil nie był grzecznym chłopcem, który uczył się pilnie i miał cały czas średnią 5.0. Tak nie było. Kamil sprawiał czasem problemy, dużo trenował i... "nie dał sobie w kaszę dmuchać". Miał i ma po dziś dzień - charakterek. Charakter sportowca jest nieco inny.
Trochę wywnioskować można po podanym cytacie:
"Nie było z nim...

Josef | 2018-07-30
Na półkach: Przeczytane, Biografia

Nie zainteresowała mnie za bardzo, ale dotrwałem do końca. Bardziej miałem wrażenie, że czytam o historii klubu z Turynu niż historię Glika. Ale to tak na marginesie. Może kogoś innego zainteresuje.

Paweł Paczocha | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

Niecodzienna biografia piłkarza, którego droga na szczyt jest tak zawiła, że wydaje się nieprawdopodobna. Kulisy jego spadków z Ekstraklasy czy Serie A, opinie ludzi będących blisko całego przebiegu jego kariery, od Jastrzębia po Turyn. Napisana profesjonalnie, w dodatku pozwalająca wyciągnąć pewne wnioski dot. sukcesu w życiu. Talent to za mało, trzeba umieć podejmować decyzje i stawiać czoła im konsekwencjom, krok do tyłu może oznaczać w niedalekiej przyszłości skok do przodu, a w dodatku nawet nie będąc świętym i lubiąc się od czasu do czasu zabawić można osiągnąć sukces w wyczynowym sporcie, jeśli ma się wokół siebie odpowiednich ludzi.

Dominik | 2017-09-17

Historia Kamila to swietny materiał na książkę, podziwiam jego upór i wolę walki. Czytając książkę mam jednak wrażenie, że autor na siłę chce zapełnić strony, odczucie to wzrasta wraz z ilością przeczytanych stron. Czeste cytaty, wypowiedzi powielające kilkustronnicowy opis, nie polecam.

Boberek | 2017-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Dobra ,szybko czytająca sie autoryzowana biografia Kamila Glika szczególnie po przeczyatnaych ostanio kilku książkopwych kryminałach pod rząd . Jednak czegoś mi w niej zabrakło nie wiem może bardziej szczególowego opisywania ważniejszych i ciekawszych meczów zza kulis ?I po raz kolejny wychodzę z założenia ze autobbiografie wszystkich sportowców powinny być wydawane dopiero po zakończonej karierze ...W tym przypadku brakuje mi wątku o EURO 2016 i o nowym klubie Monaco. Mimo wszystko fanom Polskiej pilki polecam !

Pierre Limier | 2017-04-21
Przeczytana: 03 lutego 2017

Książkę można przeczytać niemalże jednym tchem! Historia kariery piłkarskiej klasowego obrońcy polskiej reprezentacji, w której najciekawsze były szczegóły dotyczące początków kariery i wielu zakrętów, które piłkarz musiał w życiu pokonać, aby wspiąć się na szczyt.

Klaudia | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Ta książka, to opowieść o życiu polskiego piłkarza Kamila Glika. Jego losach, od najmłodszych lat. To opowieść o jego karierze oraz o tym, jak dążył do spełnienia swoich marzeń i celów. Wszystko to, co już osiągnął zawdzięcza ciężkiej pracy, wytrwałości, cierpliwości oraz swojemu charakterowi.

Kamil Glik to piłkarz reprezentacji Polski, zawodnik AS Monaco, były zawodnik i zarazem kapitan Torino, gdzie kibice go uwielbiają oraz szanują za waleczność na boisku oraz oddanie dla zespołu. Te cechy posiada nie tylko w swoich, byłych klubach i obecnym, lecz również przenosi je do Reprezentacji Polski.
Kamil Glik, dzisiaj jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Lecz przed sobą ma nadal wielkie cele.

"Kamil Glik. Liczy się charakter" nie jest książką, w której dokonywane są szczegółowe analizy meczy, w których występował zawodnik. Jest to książka, która ukazuje drogę, którą musiał przebyć młody piłkarz, by znaleźć się w miejscu, w którym jest aktualnie.
Książka...