Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów

Okładka książki Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów Marta Lipecka, Elżbieta Piotrowska
Okładka książki Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów
Marta LipeckaElżbieta Piotrowska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
2016-10-11
2016-10-11
Ranczo serial telewizja wspomnienia

Okładka książki Tony Adams. Uzależniony Tony Adams, Ian Ridley
Tony Adams. Uz... Tony Adams, Ian Rid...
Okładka książki Andrzej Szarmach. Diabeł nie anioł Jacek Kurowski, Andrzej Szarmach
Andrzej Szarma... Jacek Kurowski, And...
Okładka książki Neo-Nówka. Schody do nieba Radosław Bielecki, Michał Gawliński, Krzysztof Pyzia, Roman Żurek
Neo-Nówka. Sch... Radosław Bielecki,&...

Rozczarowanie. Liczyłem na więcej informacji zza kamery, o tym jak wybierano aktorów czy lokalizacje. Więcej można się dowiedzieć na portalu "ranczersów"

Świetna książka o legendarnym serialu

Świetna książka o legendarnym serialu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mój ulubiony serial, więc spodziewałem się fajerwerków, a w tej książce nie było (w moim przekonaniu),zupełnie nic.

Choć nie przepuściłam żadnego odcinka „Rancza”, nie jestem Ranczersem. Świadczy o tym przede wszystkim to, że do tej pory nie wiedziałam o ich istnieniu. Ranczersi to taka odmiana super fanów. Ci wariaci jeżdżą na plan serialu, organizują różnego rodzaju akcje promocyjne, posiadają imponujące kolekcje oryginalnych rekwizytów i znają każdy szczegół fabuły i każdą wpadkę ekipy, a nawet pojawiają się na ekranie jako statyści. Myślę, że to bardzo fajna inicjatywa i ciekawe hobby.

Ta książka Ranczersom nie przyniesie zapewne nic nowego, ale wszyscy pozostali dowiedzą się z niej wielu ciekawych rzeczy. Autorki opowiadają o tym skąd wziął się pomysł na ławeczkę, jak poszczególni aktorzy trafiali na plan, opisują rozwój postaci, relacje ekipy z mieszkańcami Jeruzala (czyli serialowych Wilkowyj). Książka pełna jest ciekawostek. Dowiedziałam się na przykład, że Hot Doga tak naprawdę grały dwie suczki, że obrazy Kusego malował jeden ze scenografów, a hity disco polo wykonywane przez Pietrka i Jolę napisali… Krzesimir i Radzimir Dębscy!

„Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów” świetnie się czyta, ale też wspaniale ogląda, ponieważ książka zawiera piękne zdjęcia z planu. Zdecydowanym plusem jest to, że fotografie przeplatają się z tekstem, a nie są umieszczone razem gdzieś w środku. Minusem natomiast jest brak podpisu. Dobrze byłoby wiedzieć z której serii i z którego odcinka pochodzi dany kadr.

304 strony, a w nich zawarte "Kulisy serialu wszech czasów" Ranczo.
Od pierwszego odcinka pokochałam wszystkie postaci z tego serialu, ponieważ grane były one przez creme de la creme polskiego aktorstwa: Cezarego Żaka, Franciszka Pieczkę, czy śp. Leona Niemczyka. Dość o serialu, bo tu o książce mowa. W tym przewodniku znajdziemy, wszystko to co fan serialu wiedzieć powinien: Od początków, po castingi, na efektach specjalnych skończywszy. Autorkom udało się sprawnie zmieścić najciekawsze informacje w tej książce. "Nie za mało, nie za dużo, lecz w sam raz". Nie do końca zgadzam się z opiniami, że jest to książka, jedynie dla fanów serialu. Każdy zainteresowany tą pozycją czytelnik znajdzie coś dla siebie. Polecam serdecznie!

304 strony, a w nich zawarte "Kulisy serialu wszech czasów" Ranczo.

Istotne fakty o jednym z najlepszych polskich seriali ,anegdoty i ciekawostki.
Niemniej jednak kilku rzeczy mi w tej książce zabrakło. A mianowicie wspomnień Ilony Ostrowskiej - odtwórczyni głównej roli (!) , po częstości pojawiania się wzmianek o niej można odnieść wrażenie , że jest postacią epizodyczną.
Wiele ciekawostek / anegdot jest dostępna na popularnych portalach , więc rasowy fan nie będzie ustysfakcjonowany
Plusem jest ukazanie postaci reżysera oraz jego doniosłej roli w tworzeniu Rancza. Podobnie jest ze scenarzystą , kierownikami planu , produkcji , montażystami itp.
Podobały mi się także szczegółowe opisy pracy na planie (nawet opisane jest kręcenie konkretnych scen),które z pewnością zainteresują osoby chcące poznać kino /telewizję od strony czysto technicznej

Istotne fakty o jednym z najlepszych polskich seriali ,anegdoty i ciekawostki.
Wiele ciekawostek / anegdot jest dostępna na popularnych portalach...

Dla Ranczersów.

Dla Ranczersów.

Fan chciałby więcej, głębiej, a to taki zbiór wywiadów, tu anegdota, tam zdjęcie. Czyta się szybko i przyjemnie, ale kupić bym nie kupiła.

Wspaniała książka i sporo się dowiedziałam się o moim ukochanym serialu

Wspaniała książka i sporo się dowiedziałam się o moim ukochanym serialu

Książka o świetnym serialu. Szybko się czyta bo zawiera dużo ciekawych informacji nie zawsze dostępnych dla wszystkich. Polecam

• Refleksje obcych
  • Wieś
  • Dobre

Dodaj cytat z książki Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów