Zgłosuj na książki roku 2017
Karo

Pełna zaskakujących zwrotów akcji, a zarazem ciepła i pełna humoru kontynuacja powieści Poczekajka Katarzyny Michalak. Patrycja, rudowłosa pani weterynarz, opuszcza Poczekajkę, by zacząć nowy etap w życiu u boku ukochanego Gabriela. Wystarczył jednak tylko rok, by marzenia i oczekiwania dziewczyny brutalnie zderzyły się z rzeczywistością. Patrycja tęskni za swoim życiem w Poczekajce, za...

Patrycja, rudowłosa pani weterynarz, opuszcza Poczekajkę, by zacząć nowy etap w życiu u boku ukochanego Gabriela. Wystarczył jednak tylko rok, by marzenia i oczekiwania dziewczyny brutalnie zderzyły się z rzeczywistością. Patrycja tęskni za swoim życiem w Poczekajce, za pracą w ZOO, a i Czarny Książę z bliska nie wydaje się już taki pociągający. Czy to właśnie na niego czekała całe życie?

Zanim odpowie sobie na to pytanie, czeka ją jeszcze wiele przeciwności losu dramatycznych zawirowań.

Zachcianek to historia o spełnionych marzeniach i odrobinie magii. O prawdziwej Miłości, która jest tuż obok, choć wcale nie tam, gdzie jej szukamy. O odnalezieniu własnego miejsca na Ziemi i szczęścia, które jest w zwyczajnej codzienności. I o tym, że w każdy, nawet najgorszy człowiek, może zmienić się na lepsze i zasługuje na drugą szansę.

źródło opisu: www.literia.pl

źródło okładki: www.literia.pl

basik | 2017-03-11

I znowu nie zachwyciła mnie ta historia.
Nie sądziłam, że może być coś gorszego niż "Poczekajka". A jednak....
Kolejna bajka tylko chyba już nie dla dzieci (bo za dużo tu wulgarnych wyrazów) tylko bez morału na zakończenie jak to w bajkach bywa.
Autorka chyba naprawdę nie miała już jakiegoś sensownego pomysłu na dalsze losy bohaterów, bo całkowicie zmieniła ich charaktery.
Gabriel ten wyśniony i jedyny, po roku czasu stał się człowiekiem bez serca, który owszem do łóżka chodził chętnie, ale o ślubie nie chciał nawet myśleć.
Łukasz z czarnego charakteru nagle przemienił się z wspaniałego i zakochanego mężczyznę, który prawie nosił ja na rękach.
Autorka zmieniła charaktery wszystkich bohaterów, tylko Patrycja pozostała tą naiwną, upartą, pyskatą i kochaną przez wszystkich kobietą , której postępowanie doprowadzało mnie do białej gorączki.
Za dużo tu naciąganych sytuacji, za dużo magii, czarów i wiedźm , za mało prawdziwej akcji która mogłaby zainteresować. Bo połowa książki to...

książek: 2014
Ulka | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Pierwsza część kompletnie nie trafiła w mój gust. Ta natomiast zachęciła mnie do poznania losów Patrycji. Oprócz magii za, którą nie przepadam wszystko uważam za ciekawe i interesujące.

Dia | 2014-09-25
Przeczytana: 25 września 2014

Uwielbiam pomysł autorki na drugą część Poczekajki, uważam, że jest to dość oryginalne i życiowe nie snuć opowieśći o happy endzie tylko zaskoczyć czytelnika. Dać mu trochę do myślenia i udowodnić , że w książce jak i w życiu nie wszystko jest takie jakim to widzimy na pierwszy rzut oka. Nasze osądy, które wydajemy są często za szybkie i niecelne. Trzeba najpierw poznac opowieść z dwóch stron a póżiej osądzac.Naprawdę książka zrobiła na mnie wielkie wrażenie oprócz wątku, który jest o reacji przyjacielskiej głównej bohaterki z Hanka, bo albo główna bohaterka jest Matką Teresą albo jest to relacja przerysowa, naciągnieta i nierzeczywista. Mi akurat trochę koniec Zachcianka wydał się wymuszony i skojarzył się z koniec brazylijskiej opery mydlanej, w której w ostatnim odcinku nawet pies odnajduje swoje miejsce. Koniec mnie zawiódł ale i tak sięgnę po trzecią część.

Magdalena | 2014-04-20
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Po przeczytaniu ,,Poczekajki" byłam zniesmaczona. Nie podobała mi się ta książka i drażniła mnie magia, która pojawiła się tam. Pomimo to skusiłam się na drugą część ,,Zachcianek" i przyznam, że diametralnie zmieniłam zdanie. Ta książka jest cudowna, przepełniona miłością, radością, poczuciem humoru, ale również pojawiają się zaskakujące momenty. Szczerze polecam : )

Gosia | 2013-09-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 września 2013

Nie zachwyciła mnie ta historia. Ogólnie lubię prozę tej autorki, ale tu za dużo jakiejś akcji "pomieszanie z poplątaniem". Ciężkie tematy poruszone w sposób lekki, że momentami aż zbyt łatwo idzie rozplątywanie namotanych intryg. Może to taki styl, bo ma być lekko, łatwo i przyjemnie, ale mnie to nie przekonuje. Najlepsze są oczywiście śmieszne momenty dotyczące pracy w zoo. Natomiast wątek Patrycji, Hanki, Łukasza i Gabriela, te podmiany partnerów, wywrócenie wszyskiego do góry nogami, do tego za dużo czarownic. Jak dla mnie za dużo fajerwerków i rozgardiaszu, a za mało spokoju. Mimo tego przeczytam kolejną część, ale już chyba z większym dystansem.

wiolagg66 | 2014-07-29

Kontynuacja ,,Poczekajki'' bardzo mi się spodobała.
Dalsze losy doktor Patrycji, przed którą kolejne wyzwanie.
Mianowicie będzie musiała ostatecznie zadecydować z kim tak naprawdę chcę być: z Gabrielem czy Łukaszem.Ale to jeszcze nie wszystko.Do akcji wkroczą też Janeczka,Hanka i koleżanki z Kręgu...

Będzie naprawdę ciekawie ;p Przekonajcie się jakiego wyboru dokona bohaterka i z którym stanie na ślubnym kobiercu. ;p

BeataBe | 2010-12-14
Przeczytana: kwiecień 2010

Ciąg dalszy przygód Patrycji i szaleńczej miłości mężczyzn do niej. Pokręcone z poplątaniem. Zmiany związków i partnerów.Znowu plejada "niezwykłych" mężczyzn, kochających jak w bajce. Irytujące. Bo co jeden to lepszy - hrabia, sławny pisarz, wielki aktor. Ale przeczytałam i sięgnę po kolejną część. Bo fascynują mnie SZALENIE ENTUZJASTYCZNE OPINIE innych czytelników. Chcę poznać ten sekret. Co ze mną nie tak, że nie podzielam tych zachwytów i widzę tylko śmieszność postaci?

wiejskifilozof | 2014-12-07

Uwielbiam okładki jej książek.Tu z tą śliczną blondynką podoba mi się i to jak :-)
No,ale okładka to nie wszystko.Ważna jest dla mnie głównie fabuła :-)
Akcja toczy się tak powiem średnio.Nie pędzi,ale i nie wlecze się niemiłosiernie.
Mamy tu głównie kręcenie filmu.I tu są dopiero jaja :-),tyle zabawnych i śmiesznych sytuacji,było w tym,że miałem problemy z opanowaniem uśmiechu.
Ja jak wiadomo kocham zwierzęta,tak więc podobały mi się też sceny z ZOO.
Zwłaszcza te z tygrysem.
Ale muszę zbesztać autorkę,bo napisała że pytony nie mają zębów.
Kiedyś widziałem na Animal Planet,pytona skalnego.
I gad miał zęby.Inne pytony:tygrysi,siatkowany czy też ametystowy też mają zęby.
Autorka co mi się podobało przedstawia ludzi jako istoty z krwi i kości.
Nikt nie jest tu niemrawy,ani jakiś w stylu ciepłe kluchy.
A miłość to nie tęcza i serduszka tylko prawdziwe uczucie.

Winky | 2013-07-27

No dobra... Ja wszystko jestem w stanie przełknąć: wiedźmy, fruwające dusze, idiotyczne spiski miłosne... Ale fragmenty dotyczące pracy głównej bohaterki w zoo niezmiennie doprowadzały mnie do furii i w "Poczekajce", i w "Zachcianku". To babsko nie powinno się dotykać żadnego zwierzęcia, bo nie dość, że kompletnie się nie zna na ich leczeniu (vide: wpisywanie bzdur po łacinie, żeby kierownik i pracownicy nie zajarzyli, że pani doktor nie ma zielonego pojęcia, co zwierzakowi dolega, ładowanie w pytona narkozy [gady bardzo źle znoszą narkozę i nawet jeśli poda się z pełną dozą profesjonalizmu, istnieje ogromne ryzyko, że się już nie wybudzi] w ilości zdolnej powalić bizona et cetera), to dodatkowo odnoszę wrażenie, że bohaterka wręcz nienawidzi zwierząt (cytat: "przynajmniej w moich powieściach Czarny Książę przedkłada ukochaną nad stado chabet prowadzonych na rzeź"). Dodatkowo wszystkie te sceny z życia pani weterynarz, beztrosko uśmiercającej swoich pacjentów, są opisane na lekko,...

Michalina | 2015-06-16

Jedna z kilku powieści w moim życiu, których nie udało mi się skończyć. Rzadko zdarza mi się porzucić książkę w trakcie czytania, jednak w tym wypadku, nie mogłam się przekonać. I chociaż uwielbiam Panią Katarzynę i jej twórczość, to ostatnio nie dogadujemy się...

Pierwszy tom o przygodach Patrycji przeczytałam rok temu i z tego co pamiętam to była to dość sympatyczna powieść. Drugi tom od samego początku przyciągnął mój wzrok słodką okładką. Niestety, od kilku tygodni książka leży i leży, i leży, i nie mogę się w nią wgryźć. Bohaterka drażni mnie swoim zachowaniem, a całą historię, mam wrażenie, że już gdzieś czytałam. Ogromnym minusem jest odległość między tomami, bo aż rok minął, odkąd przeczytałam "Poczekajkę". W tym momencie "Zachcianek" czyta moja mama, a ja jestem ciekawa, jaka będzie jej reakcja. Może skuszę się za jakiś czas, jednak na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru do niej powracać. Czyżby "znajomość" z Panią Katarzyną Michalak się kończyła?