Polowanie na Perpetuę

Wydawnictwo: Otwarte
literatura polska

Dzieci urocze, choć czasem doprowadzają do szału. Mąż kochający, ale bardzo zajęty. Dwie oddane przyjaciółki. Jedna prezerwatywa która burzy prawie idealne życie Agaty. Kiedy Agata znajduje ją w samochodzie męża, podejrzewa zdradę. Postanawia ratować małżeństwo za pomocą... pasa do pończoch i trzech par szpilek. Ale wszystko komplikuje Perpetua, piękna jak anioł kolumbijska zakonnica.To książka dla tych, którzy kochają powieści obyczajowe i kryminały doprawione szczyptą świetnego dowcipu.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2009

źródło okładki: http://www.otwarte.eu/

PABLOPAN | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

"Życie jest jak stary telewizor marki Rubin. Przekłamuje kolory, dodaje cieni i szarości. A do tego wszystkiego czasami niespodziewanie wybucha." Życie głównej bohaterki, Agaty, wybucha w momencie, gdy w samochodzie męża znajduje prezerwatywę. Jej małżeńskie perypetie opisane są świetnym językiem, w którym nie brakuje genialnego humoru. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy bohaterka zostaje wplątana w aferę przemytniczą. Bardzo fajna, lekka książka - idealna odskocznia, gdy za oknem szaro i ponuro. Barwni bohaterowie, ciekawe zwroty akcji, salwy śmiechu co parę minut. Okazuje się, że zdawałoby się zwykłe czytadło też może być napisane inteligentnie i z humorem. To moja pierwsza, ale na pewno nie ostatnia książka Ewy Stec. Polecam!

magda | 2010-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2010

Zazwyczaj stronię od tzw. "literatury kobiecej" (mąż - przyszły, albo obecny, ten ostatni najczęściej zdradzający lub rzekomo zdradzający, szminka i wysokie obcasy, joga, przyjaciele single i/lub geje, itp. "lekkie, łatwe i przyjemne" historie)... ale, za namową siostry, sięgnęłam po tę pozycję.

Zaczyna się, jakżeby inaczej, od podejrzenia zdrady. Dalej mamy, oczywiście!, lekcje tańca za namową przyjaciółki-singielki (świetny fragment!), kupowanie i gubienie dessous, kłótnie z niewiernym TŻ, nieziemsko seksowną kolumbijską zakonnicę, rozrabiające na potęgę dzieciaki, bombę, teściową o lodowatym spojrzeniu... NUDA!! Zaraz, zaraz... nieziemsko seksowna kolumbijska zakonnica? bomba?? To chyba nie jest standardowy scenariusz "kobiecej literatury"?

Lekka komedia qui pro quo, wciąga, bawi, cieszy. A że szpilki są? Są, a jakże! I zostaną wykorzystane w zgoła "nieodpowiedni" sposób. I Honda hornet też jest. I Kolumbijka - z Macondo, i jeszcze egzorcyści - z Torunia, babcia Malwina - z...

natkuss | 2015-06-22
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Lekka i przyjemna. W sam raz na leniwe popołudnie, odstresowanie się i poprawę humoru. Główna bohaterka i jej perypetie skutecznie zapewnią nam rozrywkę na kilka godzin :)

Catalina | 2011-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2011

Dawno nie czytałam książki, z której optymizm wylewałby hektolitrami na moje biurko, zalewając wszystko do okoła. "Polowanie na Perpetuę" to świetna zabawa. Biorąc książkę do ręki nie spodziewałam się nawet w połowie tak dobrej, wciągającej a przede wszystkim zabawnej powieści. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Serdecznie polecam tym, którzy chcą przeczytać coś lekkiego, ale nie prymitywnego i pospolitego.

Liza | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Agata ma sporo „na głowie”: głośne dzieciaki testujące jej opanowanie i cierpliwość, nielubianą teściową. Znaleziona prezerwatywa w aucie męża Pawła nasuwa jednoznaczne skojarzenia. Zdrada. Bo czy Paweł jest na pewno przyzwoitym facetem? Agacie porady dają oddane przyjaciółki, wraz z nimi zaczyna szukać oznak zdrady u męża. Do tego jej brat, ksiądz Rafał chce jej pomocy w związku z przyjazdem pięknej kolumbijskiej zakonnicy.

Książka jak dla mnie relaksująca, wręcz „odmóżdżająca”, ze schematyczną, przewidywalną fabułą. Znajdziemy tutaj zarys problemów małżeńskich i ogólnie relacje damsko-męskie, rzadko poważnie, głównie dowcipnie opowiedziane. Rozbawiają przygody Agaty: perypetie z psem, zakup szpilek, zabawna jest jej babcia przeżywająca drugą młodość. Czarny humor i wątek kryminalny zapewniony przez gangsterów i śledzących osobników oraz „niezłymi ziółkami” z Kolumbii dodatkowo urozmaicają fabułę. Czasami wkradnie się też lekki absurd, ale tym razem nie szkodzi.

„Polowanie na...

Aeona | 2015-04-07
Przeczytana: kwiecień 2015

Terapii śmiechem ciąg dalszy,wedle zaleceń czytelników LC;).
Każdy,kto ma dzieci,męża,teściową ,posiadającą psa z przerośnietym ego,przyjaciółki,które zawsze wiedzą lepiej i brata,którego najlepiej byłoby wysłać w kosmos albo ,aby zbawiał duszyczki w najdalszym zakątku naszego globu,to każdy bez wyjatku zrozumie,że ta historia jest wielce prawdopodobna.
A cytatcik-lepszą synową i tak już nie będę-czy coś w ten deseń,muszę koniecznie zapamietać,wszak każda teściowa ma priorytety i zasady,jakich nie posiada synowa,nawet ta ukochana(bo mieszkająca daleko ).
Pozdrawiam i polecam na chandrę:)

Beti | 2014-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2014

"Upewniając się że dzieci śpią,wślizgnęłam się do kuchni i bezszelestnie wycągnęłam z szafki całą paczkę krówek.W końcu krowy to zwierzęta stadne,nie mogłłam zjeśćtylko jednej."Lekki kryminał z domieszką świetnego dowcipu.Polecam!

Sabinka | 2011-01-22
Na półkach: Z biblioteki, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2011

Od jakiegoś czasu napotykam na książki Ewy Stec, z tego co się dowiedziałam autorka pisuje kryminały mocno zagęszczone humorem. Trochę to brzmi jak książki Joanny Chmielewskiej....jednak postanowiłam, że jak tylko wpadnie mi w ręce z pewnością skorzystam....no i wpadła :o) Świeży zakup w mojej bibliotece to "Polowanie na Perpetuę" - od razu ją wypożyczyłam :O)

Ciężko być kobietą ???? -ciężko !!! a seksowną żoną ???? na dodatek kochającą i cierpliwą matką, która ma czas dla męża, dzieci, pracy i przyjaciółek. Jak to wszystko pogodzić???pozostając zadbaną , szczęśliwą i seksowną??? ano wg przyjaciółki Agaty - jeśli chcesz poprawić sobie samopoczucie i swoją samoocenę, a na dodatek poczuć,że żyjesz najlepszym rozwiązaniem są zakupy - najlepiej te najdroższe!!! jednak najlepsze na wszystkie problemy są szpilki!!!!!!!!!
Agata ma męża - zapracowanego, dzieci - wiecznie hałasujące i teściową - bombę zegarową, która to nie wiadomo kiedy wybuchnie....Kiedy brat prosi ją o przysługę , nie...

Katarzyna Busłowska | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Poczucie humoru Ewy Stec jest niezawodne. Uśmiałam się niemal tak jak przy "Romansie z trupem w tle".

Jak jedna prezerwatywa znaleziona w samochodzie męża może namieszać kobiecie w głowie. Do tamtej chwili Agata była szczęśliwą (zazwyczaj) matką i żoną. Wierzyła w miłość Pawła i była dumna z jego pracy. Prezerwatywa sprawiła jednak, że kobieta zaczęła interpretować różne fakty w odmienny sposób. To zabawne jak jedna mała rzecz może tak namieszać.

Zakończenie było bardzo przewidywalne. Wiadomo było, że żadna szanująca się zakonnica nie założyłaby na siebie czegoś takiego jak Perpetua/Maria. O torebce ze skóry krokodyla czy aligatora już nie wspomnę. Miałam też przeczucie, że tą prezerwatywę da się jakoś logicznie wytłumaczyć.

"Polowanie na Perpetuę" to dla mnie przede wszystkim cudowne poczucie humoru autorki. Historia bardzo naciągana i przewidywalna, ale przede wszystkim zabawna. Teksty typu "Śmierć zabija. Na śmierć." pojawiają się na co drugiej stronie i w konkretnych...

dilbi | 2016-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Przeczytana w jedno przedpołudnie. Lektura naprawde łatwa, bardzo miła i przyjemna - jak najbardziej nadająca się na urlop i do rozjaśnienia szarego dnia :) Zabawna, czasami nawet mocno zabawna, zbiegi okoliczności przyrody wręcz niewiarygodne. Opis dzieciaków-potworaków genialny. Babcia Malwina - to ona skradła całe show w tej książce :)
I szpilki - nawet 3 pary, mają kluczowe znaczenie :)
Powiem tylko tyle - serdecznie polecam !!!