Zachcianek

Cykl: Słoneczna trylogia (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
literatura piękna
Ag2S

Pełna zaskakujących zwrotów akcji, a zarazem ciepła i pełna humoru kontynuacja powieści Poczekajka Katarzyny Michalak. Patrycja, rudowłosa pani weterynarz, opuszcza Poczekajkę, by zacząć nowy etap w życiu u boku ukochanego Gabriela. Wystarczył jednak tylko rok, by marzenia i oczekiwania dziewczyny brutalnie zderzyły się z rzeczywistością. Patrycja tęskni za swoim życiem w Poczekajce, za...

Patrycja, rudowłosa pani weterynarz, opuszcza Poczekajkę, by zacząć nowy etap w życiu u boku ukochanego Gabriela. Wystarczył jednak tylko rok, by marzenia i oczekiwania dziewczyny brutalnie zderzyły się z rzeczywistością. Patrycja tęskni za swoim życiem w Poczekajce, za pracą w ZOO, a i Czarny Książę z bliska nie wydaje się już taki pociągający. Czy to właśnie na niego czekała całe życie?
Zanim odpowie sobie na to pytanie, czeka ją jeszcze wiele przeciwności losu dramatycznych zawirowań.
Zachcianek to historia o spełnionych marzeniach i odrobinie magii. O prawdziwej Miłości, która jest tuż obok, choć wcale nie tam, gdzie jej szukamy. O odnalezieniu własnego miejsca na Ziemi i szczęścia, które jest w zwyczajnej codzienności. I o tym, że w każdy, nawet najgorszy człowiek, może zmienić się na lepsze i zasługuje na drugą szansę.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Blaszka | 2019-02-18

Przeczytałam, a dokładniej:sięgnęłam czytelniczego dna.

aga73 | 2019-01-05

Kontynuacja"Poczekajki" bardzo mi się spodobała.
Dalsze losy doktor Patrycji, przed którą kolejne wyzwanie. Bohaterka stoi na rozdrożu i będzie musiała ostatecznie zadecydować z kim tak naprawdę chcę być: z Gabrielem czy Łukaszem. Książka lekka w sam raz na relaks i zimowe wieczory.

ellfik | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

jak poprzednio potrzebowałam chwili, aby wkręcić się w "magiczny" klimat, ale było warto, czytało się wyśmienicie, wskakuję do części 3

wiola1965 | 2018-07-27

Dalsze losy Patrycji, pani weterynarz, która marzyła o księciu na białym koniu. Książę się pojawił, ale okazał się nie jest tym właściwym. Patrycja postanawia napisać książkę o swoim życiu, a potem nakręcić film na jej podstawie. Jednak zamiast filmu powstaje teledysk (z powodu braku pieniędzy). Ja wiem, że to wszystko fikcja, ale autorka "Zachcianka" mogłaby potraktować czytelnika trochę poważniej. Wymyślanie, że np. Patrycja zostaje wepchnięta do wiejskiej studni z wodą, a potem kręcąc tę scenę do teledysku sama ją wykonuje i tak na prawdę nic jej się nie stało, to już przesada. No i oczywiście znów ta magia, której ja osobiście nie lubię w książkach społeczno-obyczajowych. Została mi jeszcze ostatnia część historii o Patrycji. Mam nadzieję, że lepsza o tej, której daję niestety tylko trzy gwiazdki.

Joanna | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

OMG! Co za gniot! Skąd ta wysoka nota? I skąd miano bestselleru? Pani Michalak ma prawdopodobnie najliczniejszą rodzinę i grono przyjaciół, którym wciska swoje grafomanskie wypociny. Ani jednego miłego bohatera, bezsensowna fabuła, a co najbardziej denerwuje okropny język z własnymi neologizmami typu: spersenowala. Koszmarek literacki

Paulina | 2018-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2018

Miło się czyta jak każdą książkę autorki.
Co wyróżnia te książki - mi osobiście podobają się używane czasami brzydkie wyrażenia. :D
zaczęłam czytać od razu trzecią część, jestem na dwudziestej którejś stronie i nie dowierzam co się w tej historii pozmieniało :P

Iwona | 2018-05-30

Fajna ta saga Godne polecenia

Agnieszka | 2018-02-12
Na półkach: Przeczytane, Proza, + 2018
Przeczytana: 10 lutego 2018

"Sama wybieram marzenia,
nawet jeśli razem z nimi
dostanę nie tylko radość, ale i łzy"

Niepodważalnymm plusem tej książki jest to, że czyta się ją bardzo szybko, jest wciągająca, pełna emocji. Jak dla mnie - minusem jest "postawienie na głowie" wszystkiego, co było w pierwszej części. Wolę bardziej klarownych bohaterów, a nie zmieniających się tak diametralnie.

Georgia | 2017-11-26
Przeczytana: listopad 2017

Książka świetna - można się nieźle przy niej zrelaksować i pośmiać.
Teledysk nagrany na podstawie "Poczekajki" też bardzo chwycił mnie za serce.
Ciekawe co mnie czeka w 3 tomie?
Czekam też z niecierpliwością na film o przygodach młodej pani weterynarz.
Polecam!!!

jolka1958-58 | 2017-11-17