Zachcianek

Cykl: Słoneczna trylogia (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
vivi22

Inne wydania

Pełna burzliwych emocji i niezwykłych zwrotów akcji, a zarazem ciepła i pełna humoru kontynuacja powieści 'Poczekajka' Katarzyny Michalak. 'Zachcianek' to nastrojowa powieść o miłości i zazdrości, o rozczarowaniu i poszukiwaniu wielkiego marzenia. Niezwykła historia o zmaganiach dobra ze złem i o tym, że czasem trzeba dać sobie drugą szansę. Poznając tę historię, dowiesz się czy Neska i Panda-pies staną się gwiazdami teledysku i dlaczego Krowa Zosia z błogim spokojem zjada telefony komórkowe. Czy magia i tym razem pomoże Patrycji w dokonaniu właściwego wyboru? A może pomoże jej w tym ktoś, kogo pomocy najmniej by się spodziewała?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,806,2079,zachcianek.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,806,2079,zachcianek.html

basik | 2017-03-11

I znowu nie zachwyciła mnie ta historia.
Nie sądziłam, że może być coś gorszego niż "Poczekajka". A jednak....
Kolejna bajka tylko chyba już nie dla dzieci (bo za dużo tu wulgarnych wyrazów) tylko bez morału na zakończenie jak to w bajkach bywa.
Autorka chyba naprawdę nie miała już jakiegoś sensownego pomysłu na dalsze losy bohaterów, bo całkowicie zmieniła ich charaktery.
Gabriel ten wyśniony i jedyny, po roku czasu stał się człowiekiem bez serca, który owszem do łóżka chodził chętnie, ale o ślubie nie chciał nawet myśleć.
Łukasz z czarnego charakteru nagle przemienił się z wspaniałego i zakochanego mężczyznę, który prawie nosił ja na rękach.
Autorka zmieniła charaktery wszystkich bohaterów, tylko Patrycja pozostała tą naiwną, upartą, pyskatą i kochaną przez wszystkich kobietą , której postępowanie doprowadzało mnie do białej gorączki.
Za dużo tu naciąganych sytuacji, za dużo magii, czarów i wiedźm , za mało prawdziwej akcji która mogłaby zainteresować. Bo połowa książki to...

książek: 1992
Ulka | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Pierwsza część kompletnie nie trafiła w mój gust. Ta natomiast zachęciła mnie do poznania losów Patrycji. Oprócz magii za, którą nie przepadam wszystko uważam za ciekawe i interesujące.

Dia | 2014-09-25
Przeczytana: 25 września 2014

Uwielbiam pomysł autorki na drugą część Poczekajki, uważam, że jest to dość oryginalne i życiowe nie snuć opowieśći o happy endzie tylko zaskoczyć czytelnika. Dać mu trochę do myślenia i udowodnić , że w książce jak i w życiu nie wszystko jest takie jakim to widzimy na pierwszy rzut oka. Nasze osądy, które wydajemy są często za szybkie i niecelne. Trzeba najpierw poznac opowieść z dwóch stron a póżiej osądzac.Naprawdę książka zrobiła na mnie wielkie wrażenie oprócz wątku, który jest o reacji przyjacielskiej głównej bohaterki z Hanka, bo albo główna bohaterka jest Matką Teresą albo jest to relacja przerysowa, naciągnieta i nierzeczywista. Mi akurat trochę koniec Zachcianka wydał się wymuszony i skojarzył się z koniec brazylijskiej opery mydlanej, w której w ostatnim odcinku nawet pies odnajduje swoje miejsce. Koniec mnie zawiódł ale i tak sięgnę po trzecią część.

Magdalena | 2014-04-20
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Po przeczytaniu ,,Poczekajki" byłam zniesmaczona. Nie podobała mi się ta książka i drażniła mnie magia, która pojawiła się tam. Pomimo to skusiłam się na drugą część ,,Zachcianek" i przyznam, że diametralnie zmieniłam zdanie. Ta książka jest cudowna, przepełniona miłością, radością, poczuciem humoru, ale również pojawiają się zaskakujące momenty. Szczerze polecam : )

Gosia | 2013-09-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 września 2013

Nie zachwyciła mnie ta historia. Ogólnie lubię prozę tej autorki, ale tu za dużo jakiejś akcji "pomieszanie z poplątaniem". Ciężkie tematy poruszone w sposób lekki, że momentami aż zbyt łatwo idzie rozplątywanie namotanych intryg. Może to taki styl, bo ma być lekko, łatwo i przyjemnie, ale mnie to nie przekonuje. Najlepsze są oczywiście śmieszne momenty dotyczące pracy w zoo. Natomiast wątek Patrycji, Hanki, Łukasza i Gabriela, te podmiany partnerów, wywrócenie wszyskiego do góry nogami, do tego za dużo czarownic. Jak dla mnie za dużo fajerwerków i rozgardiaszu, a za mało spokoju. Mimo tego przeczytam kolejną część, ale już chyba z większym dystansem.

BeataBe | 2010-12-14
Przeczytana: kwiecień 2010

Ciąg dalszy przygód Patrycji i szaleńczej miłości mężczyzn do niej. Pokręcone z poplątaniem. Zmiany związków i partnerów.Znowu plejada "niezwykłych" mężczyzn, kochających jak w bajce. Irytujące. Bo co jeden to lepszy - hrabia, sławny pisarz, wielki aktor. Ale przeczytałam i sięgnę po kolejną część. Bo fascynują mnie SZALENIE ENTUZJASTYCZNE OPINIE innych czytelników. Chcę poznać ten sekret. Co ze mną nie tak, że nie podzielam tych zachwytów i widzę tylko śmieszność postaci?

wiolagg66 | 2014-07-29

Kontynuacja ,,Poczekajki'' bardzo mi się spodobała.
Dalsze losy doktor Patrycji, przed którą kolejne wyzwanie.
Mianowicie będzie musiała ostatecznie zadecydować z kim tak naprawdę chcę być: z Gabrielem czy Łukaszem.Ale to jeszcze nie wszystko.Do akcji wkroczą też Janeczka,Hanka i koleżanki z Kręgu...

Będzie naprawdę ciekawie ;p Przekonajcie się jakiego wyboru dokona bohaterka i z którym stanie na ślubnym kobiercu. ;p

Winky | 2013-07-27

No dobra... Ja wszystko jestem w stanie przełknąć: wiedźmy, fruwające dusze, idiotyczne spiski miłosne... Ale fragmenty dotyczące pracy głównej bohaterki w zoo niezmiennie doprowadzały mnie do furii i w "Poczekajce", i w "Zachcianku". To babsko nie powinno się dotykać żadnego zwierzęcia, bo nie dość, że kompletnie się nie zna na ich leczeniu (vide: wpisywanie bzdur po łacinie, żeby kierownik i pracownicy nie zajarzyli, że pani doktor nie ma zielonego pojęcia, co zwierzakowi dolega, ładowanie w pytona narkozy [gady bardzo źle znoszą narkozę i nawet jeśli poda się z pełną dozą profesjonalizmu, istnieje ogromne ryzyko, że się już nie wybudzi] w ilości zdolnej powalić bizona et cetera), to dodatkowo odnoszę wrażenie, że bohaterka wręcz nienawidzi zwierząt (cytat: "przynajmniej w moich powieściach Czarny Książę przedkłada ukochaną nad stado chabet prowadzonych na rzeź"). Dodatkowo wszystkie te sceny z życia pani weterynarz, beztrosko uśmiercającej swoich pacjentów, są opisane na lekko,...

wiejskifilozof | 2014-12-07

Uwielbiam okładki jej książek.Tu z tą śliczną blondynką podoba mi się i to jak :-)
No,ale okładka to nie wszystko.Ważna jest dla mnie głównie fabuła :-)
Akcja toczy się tak powiem średnio.Nie pędzi,ale i nie wlecze się niemiłosiernie.
Mamy tu głównie kręcenie filmu.I tu są dopiero jaja :-),tyle zabawnych i śmiesznych sytuacji,było w tym,że miałem problemy z opanowaniem uśmiechu.
Ja jak wiadomo kocham zwierzęta,tak więc podobały mi się też sceny z ZOO.
Zwłaszcza te z tygrysem.
Ale muszę zbesztać autorkę,bo napisała że pytony nie mają zębów.
Kiedyś widziałem na Animal Planet,pytona skalnego.
I gad miał zęby.Inne pytony:tygrysi,siatkowany czy też ametystowy też mają zęby.
Autorka co mi się podobało przedstawia ludzi jako istoty z krwi i kości.
Nikt nie jest tu niemrawy,ani jakiś w stylu ciepłe kluchy.
A miłość to nie tęcza i serduszka tylko prawdziwe uczucie.

Michalina | 2015-06-16

Jedna z kilku powieści w moim życiu, których nie udało mi się skończyć. Rzadko zdarza mi się porzucić książkę w trakcie czytania, jednak w tym wypadku, nie mogłam się przekonać. I chociaż uwielbiam Panią Katarzynę i jej twórczość, to ostatnio nie dogadujemy się...

Pierwszy tom o przygodach Patrycji przeczytałam rok temu i z tego co pamiętam to była to dość sympatyczna powieść. Drugi tom od samego początku przyciągnął mój wzrok słodką okładką. Niestety, od kilku tygodni książka leży i leży, i leży, i nie mogę się w nią wgryźć. Bohaterka drażni mnie swoim zachowaniem, a całą historię, mam wrażenie, że już gdzieś czytałam. Ogromnym minusem jest odległość między tomami, bo aż rok minął, odkąd przeczytałam "Poczekajkę". W tym momencie "Zachcianek" czyta moja mama, a ja jestem ciekawa, jaka będzie jej reakcja. Może skuszę się za jakiś czas, jednak na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru do niej powracać. Czyżby "znajomość" z Panią Katarzyną Michalak się kończyła?