Alicja, Joanna Chmielewska, Dania,
drepers

Dom Alicji Hansen jak zwykle jest pełen gości. Prócz Joanny i jej przyjaciół czas wolny spędzają tam również państwo Buccy. Spokój pobytu mąci któregoś dnia zniknięcie Buckiego. To początek tajemniczej afery, którą bohaterowie postarają się rozwikłać

źródło opisu: Wydawnictwo Olesiejuk 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Zuzanna | 2019-07-21
Przeczytana: czerwiec 2019

Zabawna, w stylu Chmielewskiej. Nie jest jedną z tych, które przeczytasz i zapomnisz. Troszkę za dużo jedzenia, ale mimo to podobała mi się!

Anna | 2019-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2019

Mnie osobiście ta książka ubawiła, stanowiła dla mnie świetną rozrywkę i (jak i poprzednie utwory Chmielewskiej) była dla mnie wielce przyjemnym czytadłem, a nawet, ubogaciła mój osobisty słownik o takie wyrażenie jak Pangolin...
no bo jak nie kochać tych barwnych dialogów, cudownie komicznych postaci czy tego całego chaosu - kulinarnego, ludzkiego czy sytuacyjnego..?

Monika | 2019-05-14

Przy pierwszej lekturze, tuż po wydaniu tej książki, odrzuciłam ją po kilkudziesięciu stronach. Byłam rozczarowana i zła. Liczyłam na klimat znany mi z mojego ukochanego "Wszystko czerwone". A tu chała...

Ale...po kilku latach postanowiłam dać "Byczkom" drugą szansę.
I wsiąkłam. Może nie należy tej książki po prostu porównywać z "Wszystko czerwone". Może nie jest to klasyczny kryminał. Na pewno jest za dużo o jedzeniu.

Ale jest Joanna, Alicja, jej ogródek...ja nie jestem rozczarowana. Podobało mi się.

Małgorzata Małż | 2019-03-05
Przeczytana: 05 marca 2019

Może i nie jest taka jak te książki kiedyś, może faktycznie tylko smażą ryby i piją kawę i początek jest za bardzo przegadany o niczym ale mi bardzo się podoba. Czyta się świetnie, intryga dobra, pośmiać się można, ot i cała Chmielewska

Micelius | 2018-07-13
Na półkach: Przeczytane, Kryminały, Humor

Z ciężkim sercem wystawiam niezbyt wysoką ocenę - lubię Chmielewską, z jej wyjątkowym, zjadliwie-przyjacielskim poczuciem humoru... Czytając tę książkę miałem sporo miłych momentów. Zarazem jednak jest tutaj bardzo dużo dłużyzn (głównie wynurzeń, jak narratorka błyskawicznie przygotowała obiad, ale musiała wyjść jeszcze po mleko, albo nie wiedziała, czy starczy ziemniaków - takie wątki naprawdę często się przewijają), postacie drugoplanowe przerysowane, zagadka kryminalna (często u Chmielewskiej pretekstowa) nazbyt oczywista... Biorąc pod uwagę bogatą spuściznę autorki, nie tyle może odradzam, co polecam na moment, kiedy przeczytamy już dużo lepsze jej książki i łkać będziemy z narkotycznego głodu za czymś jeszcze... Zachowam jednak tę książkę w swej biblioteczce, głównie ze względu na zabawną polszczyznę cudzoziemców oraz śmieszno-pouczające wywody o tym, dlaczego kobiety kochają... i przestają.

iwona_mar | 2018-07-13

I znowu super

marijestmoja | 2018-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Książka zabawna, może się podobać. Tylko zakończenie lekko szwankuje : sprawca mógłby sam wyjaśnić swoje motywy.
No i ten pangolin, czemu Joannie się nie podoba takie miłe zwierzątko, przecież to nie żaden zimny i obślizgły płaz lub gad lecz ciepłokrwisty ssak.

Buka | 2018-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Z książkami Chmielewskiej trzeba się, że tak powiem obwąchać. Sama na początku nie bardzo rozumiałam o co chodzi? Po którejś z kolei przeczytanej książce już wiem czym to się je. Humor dziwaczny, narracja również; nie znajdziesz tu żadnej misternej intrygi kryminalnej, co to to nie.
Książki na pewno nie dla każdego, ale nie powinniście się poddawać. Nie żałuję, że dałam szansę Chmielewskiej, ba bardzo polubiłam jej prozę i nie jest to ostatni jej tytuł na mojej liście :).

Monika | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Nowa Chmielewska, która również przypadła mi do gustu. Zgadzam się z głosami, według których nowe kryminały są "odgrzewanymi kotletami", ale lubię od czasu do czasu wrócić do miejsc, które dobrze znam, do osób, z którymi czuję się, jak z przyjaciółmi, do akcentów, które są łącznikiem między tym co było,a tym co jest. Wszystkie te elementy okraszone specyficznym dowcipem Chmielewskiej znalazłam w "Byczkach w pomidorach".

ElViento | 2017-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2010, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 września 2017

Jedna z najlepszych książek Joanny Chmielewskiej po roku 2000. Wartka akcja, śmieszne dialogi i wielu bohaterów z Wszystko czerwone i Kocich worków. Polecam :)