Zielony trabant

Okładka książki Zabójczy spadek uczuć Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zabójczy spade... Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Dogrywka Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Dogrywka Katarzyna Gacek, Ag...

Wysłuchane jako audiobook
Książka 5/10
Lektor 6/10 (Monika Wrońska)
Książka paru liter nie uryaw. Czasamiśmieszno, czasami straszno
Ale to jakieś wszystko porwane i trzeba się nieźle nagłowić o co czasami chodzi .
Bandyci, kucharz i siostry dziedziczki. Motel z czasów PRLu (oj pamiętam takie)
Jedyną gwiazdą na firmamencie jest mamusia Emilia.
Jakbym słyszał takie teksty to bym..........

Wysłuchane jako audiobook
Książka 5/10
Lektor 6/10 (Monika Wrońska)
Książka paru liter nie uryaw. Czasamiśmieszno, czasami straszno
Bandyci, kucharz i siostry dziedziczki. Motel z czasów PRLu (oj pamiętam takie)
Jedyną gwiazdą na firmamencie jest mamusia Emilia.
Jakbym słyszał takie teksty to...

Umęczyłam się czytając tę książkę, najpierw nie bardzo mogłam dostrzec jakiekolwiek elementy wskazujące
na kryminał, potem zanudzały mnie zbyt drobiazgowe opisy nawet mało dla narracji istotnych sytuacji, a na koniec doszłam do wniosku, że pomysł na książkę autorki miały fajny, ale wykonanie kompletnie nie udane.

1964

Pierwsze spotkanie z duetem Autorek - całkiem udane. Wprawdzie główna bohaterka i jej "kumpelka" przez dłuższy czas porażają uległością. W przypadku tej pierwszej, przyczyn można się dopatrywać zaburzonej relacji z dominującą matką, która skutecznie "zabija" jej pewność siebie. Szkoda, że jej przyjaciółka w niektórych momentach "dla dobra sprawy" czy źle pojętej dbałości o wspólnie prowadzony "interes" nie pokazuje "pazura" w stosunku do byłej kierowniczki hotelu i innych osobliwych postaci. Dobrze, że wujaszek i Ewelina nie mają z tym problemów.
Mimo naiwności i niezaradności bohaterek, dzięki lekkiemu klimatowi powieści, chętnie poznałabym dalsze losy właścicielek zielonego trabanta i hotelu o tej samej nazwie.

Taka sobie. Cały czas - widząc nieporadność bohaterek mimo dorosłego wieku - miałam wrażenie, ze pisała ją nastolatka.

Historia jak historia - lekka, momentami nawet przyjemnie się ją poznawało, choć sporo w niej luk, a kolejne wydarzenia były dość proste do przewidzenia. Jednak tym, co sprawi, że na dłużej zapamiętam tę historię, byli bohaterowie. A już szczególnie główna bohaterka. Tak irytującej, infantylnej postaci już dawno nie spotkałam. Niby ma ponad 30 lat, a zachowanie, dialogi, przemyślenia jak u jakiejś kilkulatki. i do tego okropnie egoistyczna, płytka, ignorancka i płaczliwa do bólu. Tak bardzo irytująca, że w duchu trzymałam mocno kciuki, żeby czarne charaktery wygrały... No niestety.

Na półkach: , , , , , ,

Chaotyczna, i jakby niedokończona. Generalnie bez zachwytu.

Chaotyczna, i jakby niedokończona. Generalnie bez zachwytu.

Lekka, przyjemna książka na jesienne, pochmurne dni. Czyta się lekko i szybko. Duża doza humoru poprawia nastrój. Potrzeba mi było teraz takiej lektury, by oderwać się nieco od Laleczek.

Fajna lekka dla relaksu książka do poczytania do pośmiania.

Fajna lekka dla relaksu książka do poczytania do pośmiania.

Jakaś taka bez polotu ta książka.

Jakaś taka bez polotu ta książka.

Coś mi się tu cały czas nie kleiło. Bohaterowie jak kukiełki.

Coś mi się tu cały czas nie kleiło. Bohaterowie jak kukiełki.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Zielony trabant