Miłość nad rozlewiskiem

Cykl: Rozlewisko (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
6,42 (2518 ocen i 135 opinii)
rozlewisko, Mazury
espeja

III część bestsellerowego cyklu, będąca kontynuacją Domu nad rozlewiskiem. Dwie narratorki: Gosia, która uważała, że zaczyna swoją nową małą stabilizację i Paula, która nieoczekiwanie zamieszkała nad rozlewiskiem, komentują rzeczywistość z własnej perspektywy. Miłość nad rozlewiskiem uświadamia, iż życie ciągle nas zaskakuje i dostarcza wielu powodów do tego, by nie bać się śmiałych decyzji, bądź do tego by trwać przy tych raz podjętych. Najważniejsze to czuć, myśleć, być kowalem własnego losu...
Dodaj do profilu: FacebookBlipTwitter

• Kalinowe serce
  • Tango dla oprawcy
  • Mściciel
  • Okularnik
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach
  • Słowa pamięci
  • Te chwile
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Tajemnice haremów

7,67 (15 ocen i opinii)
Okularnik
Katarzyna Bonda

7,02 (122 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

7,71 (14 ocen i opinii)
Te chwile
Herbjørg Wassmo

8,24 (25 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

0 (0 ocen i opinii)
Tajemnice haremów
Jerzy S. Łątka

6,13 (8 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ulka | 2014-03-05
Przeczytana: 05 marca 2014

III część wspaniałej opowieści o bohaterach z nad rozlewiska i nie tylko. Szkoda,że jest to ostatnia książka z tej sagi. Przywiązałam się do bohaterów i chciałabym jeszcze poznawać ich problemy,radości,życie codzienne. Ta powieść jest pełna ciepła, uczuć .Napisana prostym językiem,dzięki czemu czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Każdego z bohaterów zapamiętałam inaczej, wyzwolili we mnie różne uczucia. Jedni pozytywne inni trochę mniej. Jednakże cała historia z nad rozlewiska to dowód na to,że rodzina jest zawsze najcennejsza nieważne czy przybrana czy nie.

violabu | 2013-12-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Uwielbiam książki zachwycające językiem już od pierwszej strony! Taka miła niespodzianka zaskoczyła mnie, gdy sięgnęłam po „Miłość nad rozlewiskiem”. Dlatego też postanowiłam kontynuować czytanie pomimo tego, że nie zapoznałam się z poprzednimi częściami serii, a i również nie śledziłam serialu telewizyjnego nakręconego na podstawie książek Małgorzaty Kalicińskiej (i dobrze, bo postaci aktorów nie determinowały mojej wizji bohaterów). Znając jedynie ogólny zarys sytuacji głównej bohaterki, nie spodziewałam się rewelacji, a jedynie niczym nie zaskakującej powieści obyczajowej. Jednak słowa wypływające z kart książki skutecznie mnie przy niej zatrzymały. Czytając „Miłość nad rozlewiskiem” miałam wrażenie, że słucham opowieści siedzącej obok na kanapie, dawno nie widzianej przyjaciółki Gosi – głównej narratorki i bohaterki. Przyjaciółki, z którą „nadaję na tych samych falach”, z którą rozmawiam tym samym językiem.
Kronikarki w książce są jednak dwie. Drugą jest Paula, przyjaciółka...

Książkowo | 2011-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2011

Zakończenie sagi nad rozlewiskiem... Historia ukazana z dwóch zupełnie różnych perspektyw... Życie widziane oczyma starszej i doświadczonej egzystencjalnie Małgorzaty oraz młodej wkraczającej w dorosłe życie i macierzyństwo Pauli. Pełna ciepła i mądrości opowieść o zawiłościach losu, które jednak zawsze mogą odwrócić się w pozytywnym kierunku, jednakże bardzo wiele w tej kwestii zależy od nas samych i naszego otoczenia. Równie ważne są także wiara w lepsze jutro i nasza cierpliwość :)

Liza | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Trzecia część trylogii mazurskiej, będąca kontynuacją "Domu nad rozlewiskiem", który czytałam dosyć niedawno. Tym razem mamy dwie kronikarki: Małgosię znaną z pierwszej części, „która uważała, że zaczyna swoją nową małą stabilizację” oraz Paulę, która „nieoczekiwanie zamieszkała nad rozlewiskiem”. A co u nich? Małgosia ma dużo pracy prowadząc pensjonat, mieszka z Januszem i czuje się szczęśliwa. Jednak do czasu. Natomiast życie Pauli miało wyglądać inaczej, jednak się pokomplikowało.

Pisarka poruszyła tu tematy popularne w wielu powieściach dla kobiet: miłości, związków, gotowania, macierzyństwa. Miejscami niestety jest nudno, miałko. Dominuje raczej pogodny nastrój, spokój, harmonia. Chociaż trafiają się bohaterkom życiowe „doły”, gdzie ból musi „wyboleć”. Życie ich zaskakuje, będą musiały coś zdecydować- podjąć nowe śmiałe decyzje lub też zostać przy tych dawnych.

„Pomyłki, nietrafne wybory to rzecz ludzka. Ważne, że dużo można naprawić. Jak się chce.”

Nie sądzę, by ta część...

Kiwi_Agnik | 2012-12-19
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Książka ukazująca miłość w różnych perspektywach, czyta się lekko i przyjemnie. Fabuła wciąga i nie można się oderwać od perypetii głównej bohaterki.

Madi | 2013-02-04
Na półkach: 2013, Przeczytane, Ulubione.
Przeczytana: 05 lutego 2013

Super-dawno nie czytałam tak dobrej polskiej książki.
Bardzo życiowa i pełna ciepła tak samo jak część I.
Jest to niby III część -ja jednak czytałam ją jako II( Powroty jako III) i uważam ,że tak jest ciekawiej i ma jakąś chronologię.
Wszystkie części mnie tak wciągnęły i uspokoiły,żałuję tylko że autorka nie napisała ich więcej.
Polecam -tak jak przy poprzednich do zimowych dni,do ciepłej herbatki lub winka.

Monika | 2010-07-26

Doskonale czyta się całą trylogię, jednak to właśnie "Miłość nad rozlewiskiem" najgłębiej zapadła mi w pamięć i w serce.

Katherina87 | 2012-11-22

Mysza_99 | 2014-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

Ile w tej książce jest czułości, ciepła i zdrowego podejścia do życia! Rewelacja!
Czyta się cudownie, postaci nie da się nie kochać. Najważniejszy w tej książce jest klimat. Kalicińska buduje go w mistrzowski sposób. Pięknie też buduje postaci, relacje między nimi, zachowania. Jestem zachwycona całą serią.

Marta | 2010-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2010

Rewelacja! Polecam całą trylogię - warto przeczytać :)