Lubimyczytać.pl to:

rozlewisko, Mazury
typ
papier
espeja
6.38 (2154 ocen i 114 opinii)

Opis książki

III część bestsellerowego cyklu, będąca kontynuacją Domu nad rozlewiskiem. Dwie narratorki: Gosia, która uważała, że zaczyna swoją nową małą stabilizację i Paula, która nieoczekiwanie zamieszkała nad rozlewiskiem, komentują rzeczywistość z własnej perspektywy. Miłość nad rozlewiskiem uświadamia, iż życie ciągle nas zaskakuje i dostarcza wielu powodów do tego, by nie bać się śmiałych decyzji, bądź do tego by trwać przy tych raz podjętych. Najważniejsze to czuć, myśleć, być kowalem własnego losu...
Dodaj do profilu: FacebookBlipTwitter

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
violabu | 2013-12-27
Na półkach: Posiadam, 2013, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Uwielbiam książki zachwycające językiem już od pierwszej strony! Taka miła niespodzianka zaskoczyła mnie, gdy sięgnęłam po „Miłość nad rozlewiskiem”. Dlatego też postanowiłam kontynuować czytanie pomimo tego, że nie zapoznałam się z poprzednimi częściami serii, a i również nie śledziłam serialu telewizyjnego nakręconego na podstawie książek Małgorzaty Kalicińskiej (i dobrze, bo postaci aktorów nie determinowały mojej wizji bohaterów). Znając jedynie ogólny zarys sytuacji głównej bohaterki, nie spodziewałam się rewelacji, a jedynie niczym nie zaskakującej powieści obyczajowej. Jednak słowa wypływające z kart książki skutecznie mnie przy niej zatrzymały. Czytając „Miłość nad rozlewiskiem” miałam wrażenie, że słucham opowieści siedzącej obok na kanapie, dawno nie widzianej przyjaciółki Gosi – głównej narratorki i bohaterki. Przyjaciółki, z którą „nadaję na tych samych falach”, z którą rozmawiam tym samym językiem.
Kronikarki w książce są jednak dwie. Drugą jest Paula, przyjaciółka gosine...

Ulka | 2014-03-05
Przeczytana: 05 marca 2014

III część wspaniałej opowieści o bohaterach z nad rozlewiska i nie tylko. Szkoda,że jest to ostatnia książka z tej sagi. Przywiązałam się do bohaterów i chciałabym jeszcze poznawać ich problemy,radości,życie codzienne. Ta powieść jest pełna ciepła, uczuć .Napisana prostym językiem,dzięki czemu czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Każdego z bohaterów zapamiętałam inaczej, wyzwolili we mnie różne uczucia. Jedni pozytywne inni trochę mniej. Jednakże cała historia z nad rozlewiska to dowód na to,że rodzina jest zawsze najcennejsza nieważne czy przybrana czy nie.

Książkowo | 2011-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 14 sierpnia 2011

Zakończenie sagi nad rozlewiskiem... Historia ukazana z dwóch zupełnie różnych perspektyw... Życie widziane oczyma starszej i doświadczonej egzystencjalnie Małgorzaty oraz młodej wkraczającej w dorosłe życie i macierzyństwo Pauli. Pełna ciepła i mądrości opowieść o zawiłościach losu, które jednak zawsze mogą odwrócić się w pozytywnym kierunku, jednakże bardzo wiele w tej kwestii zależy od nas samych i naszego otoczenia. Równie ważne są także wiara w lepsze jutro i nasza cierpliwość :)

Monika | 2010-07-26

Doskonale czyta się całą trylogię, jednak to właśnie "Miłość nad rozlewiskiem" najgłębiej zapadła mi w pamięć i w serce.

KiwiAgnik | 2012-12-19
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Książka ukazująca miłość w różnych perspektywach, czyta się lekko i przyjemnie. Fabuła wciąga i nie można się oderwać od perypetii głównej bohaterki.

Marta | 2010-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2010

Rewelacja! Polecam całą trylogię - warto przeczytać :)

Katherina87 | 2012-11-22

Madi | 2013-02-04
Na półkach: Ulubione., Przeczytane
Przeczytana: 05 lutego 2013

Super-dawno nie czytałam tak dobrej polskiej książki.
Bardzo życiowa i pełna ciepła tak samo jak część I.
Jest to niby III część -ja jednak czytałam ją jako II( Powroty jako III) i uważam ,że tak jest ciekawiej i ma jakąś chronologię.
Wszystkie części mnie tak wciągnęły i uspokoiły,żałuję tylko że autorka nie napisała ich więcej.
Polecam -tak jak przy poprzednich do zimowych dni,do ciepłej herbatki lub winka.

książek: 2078
Kamulka84 | 2011-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2011

Cała trylogia rewelacyjna. Podczas czytania można przenieść się w taki inny świat - bezpieczny, domowy, ciepły, w którym problemy wydają się prostsze i nie wszystko jest tylko białe lub czarne. Czyta się jednym tchem zaprzyjaźniając ze wszystkimi bohaterami.

Tajemnica | 2010-09-08
Przeczytana: 07 września 2010

W sumie przereklamowana pozycja, niczym mnie nie zaskoczyła. Łatwa, prosta i przyjemna.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto