Okładka książki Miłość nad rozlewiskiem

rozlewisko, Mazury
typ
papier
espeja
6.39 (2288 ocen i 121 opinii)

Opis książki

III część bestsellerowego cyklu, będąca kontynuacją Domu nad rozlewiskiem. Dwie narratorki: Gosia, która uważała, że zaczyna swoją nową małą stabilizację i Paula, która nieoczekiwanie zamieszkała nad rozlewiskiem, komentują rzeczywistość z własnej perspektywy. Miłość nad rozlewiskiem uświadamia, iż życie ciągle nas zaskakuje i dostarcza wielu powodów do tego, by nie bać się śmiałych decyzji, bądź do tego by trwać przy tych raz podjętych. Najważniejsze to czuć, myśleć, być kowalem własnego losu...
Dodaj do profilu: FacebookBlipTwitter

Opinie czytelników
violabu-toczytam | 2013-12-27
Na półkach: Posiadam, 2013, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Uwielbiam książki zachwycające językiem już od pierwszej strony! Taka miła niespodzianka zaskoczyła mnie, gdy sięgnęłam po „Miłość nad rozlewiskiem”. Dlatego też postanowiłam kontynuować czytanie pomimo tego, że nie zapoznałam się z poprzednimi częściami serii, a i również nie śledziłam serialu telewizyjnego nakręconego na podstawie książek Małgorzaty Kalicińskiej (i dobrze, bo postaci aktorów nie determinowały mojej wizji bohaterów). Znając jedynie ogólny zarys sytuacji głównej bohaterki, nie spodziewałam się rewelacji, a jedynie niczym nie zaskakującej powieści obyczajowej. Jednak słowa wypływające z kart książki skutecznie mnie przy niej zatrzymały. Czytając „Miłość nad rozlewiskiem” miałam wrażenie, że słucham opowieści siedzącej obok na kanapie, dawno nie widzianej przyjaciółki Gosi – głównej narratorki i bohaterki. Przyjaciółki, z którą „nadaję na tych samych falach”, z którą rozmawiam tym samym językiem.
Kronikarki w książce są jednak dwie. Drugą jest Paula, przyjaciółka gosine...

Ulka | 2014-03-05
Przeczytana: 05 marca 2014

III część wspaniałej opowieści o bohaterach z nad rozlewiska i nie tylko. Szkoda,że jest to ostatnia książka z tej sagi. Przywiązałam się do bohaterów i chciałabym jeszcze poznawać ich problemy,radości,życie codzienne. Ta powieść jest pełna ciepła, uczuć .Napisana prostym językiem,dzięki czemu czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Każdego z bohaterów zapamiętałam inaczej, wyzwolili we mnie różne uczucia. Jedni pozytywne inni trochę mniej. Jednakże cała historia z nad rozlewiska to dowód na to,że rodzina jest zawsze najcennejsza nieważne czy przybrana czy nie.

Liza | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Trzecia część trylogii mazurskiej, będąca kontynuacją "Domu nad rozlewiskiem", który czytałam dosyć niedawno. Tym razem mamy dwie kronikarki: Małgosię znaną z pierwszej części, „która uważała, że zaczyna swoją nową małą stabilizację” oraz Paulę, która „nieoczekiwanie zamieszkała nad rozlewiskiem”. A co u nich? Małgosia ma dużo pracy prowadząc pensjonat, mieszka z Januszem i czuje się szczęśliwa. Jednak do czasu. Natomiast życie Pauli miało wyglądać inaczej, jednak się pokomplikowało.

Pisarka poruszyła tu tematy popularne w wielu powieściach dla kobiet: miłości, związków, gotowania, macierzyństwa. Miejscami niestety jest nudno, miałko. Dominuje raczej pogodny nastrój, spokój, harmonia. Chociaż trafiają się bohaterkom życiowe „doły”, gdzie ból musi „wyboleć”. Życie ich zaskakuje, będą musiały coś zdecydować- podjąć nowe śmiałe decyzje lub też zostać przy tych dawnych.

„Pomyłki, nietrafne wybory to rzecz ludzka. Ważne, że dużo można naprawić. Jak się chce.”

Nie sądzę, by ta...

Książkowo | 2011-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 14 sierpnia 2011

Zakończenie sagi nad rozlewiskiem... Historia ukazana z dwóch zupełnie różnych perspektyw... Życie widziane oczyma starszej i doświadczonej egzystencjalnie Małgorzaty oraz młodej wkraczającej w dorosłe życie i macierzyństwo Pauli. Pełna ciepła i mądrości opowieść o zawiłościach losu, które jednak zawsze mogą odwrócić się w pozytywnym kierunku, jednakże bardzo wiele w tej kwestii zależy od nas samych i naszego otoczenia. Równie ważne są także wiara w lepsze jutro i nasza cierpliwość :)

Kiwi_Agnik | 2012-12-19
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Książka ukazująca miłość w różnych perspektywach, czyta się lekko i przyjemnie. Fabuła wciąga i nie można się oderwać od perypetii głównej bohaterki.

Monika | 2010-07-26

Doskonale czyta się całą trylogię, jednak to właśnie "Miłość nad rozlewiskiem" najgłębiej zapadła mi w pamięć i w serce.

Katherina87 | 2012-11-22

Madi | 2013-02-04
Na półkach: Ulubione., Przeczytane
Przeczytana: 05 lutego 2013

Super-dawno nie czytałam tak dobrej polskiej książki.
Bardzo życiowa i pełna ciepła tak samo jak część I.
Jest to niby III część -ja jednak czytałam ją jako II( Powroty jako III) i uważam ,że tak jest ciekawiej i ma jakąś chronologię.
Wszystkie części mnie tak wciągnęły i uspokoiły,żałuję tylko że autorka nie napisała ich więcej.
Polecam -tak jak przy poprzednich do zimowych dni,do ciepłej herbatki lub winka.

Marta | 2010-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2010

Rewelacja! Polecam całą trylogię - warto przeczytać :)

Kamulka84 | 2011-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2011

Cała trylogia rewelacyjna. Podczas czytania można przenieść się w taki inny świat - bezpieczny, domowy, ciepły, w którym problemy wydają się prostsze i nie wszystko jest tylko białe lub czarne. Czyta się jednym tchem zaprzyjaźniając ze wszystkimi bohaterami.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Cicha 5
    Katarzyna Bonda, Katarzyna Michalak, Natasza Socha, Małgorzata Kalicińska, M...
    Kochana moja
    Małgorzata Kalicińska, Basia Grabowska
    Życie ma smak
    Małgorzata Kalicińska
Kalendarium literackie
  • Waleria Komarowa
    29. rocznica
    urodzin
    Jestem Księżniczką. Zabiję, jeśli trzeba zabić. Ułaskawię, jeśli przekonasz, że warto.
  • Oksana Zabużko
    54. rocznica
    urodzin
    a to wszystko to kłamstwo, bo tak naprawdę nic nie mija - choćbyś nie wiem jak bardzo starała się zamaskować przeszłość, zawsze będzie ciemnieć od spodu, przez skórę lat, jak siny wylew...
  • Thomas H. Cook
    67. rocznica
    urodzin
    Jej usta pozostały zamknięte, jednak z jakiegoś powodu byłem pewien, że w ciszy słyszę jej głośny krzyk.
  • Grażyna Szapołowska
    61. rocznica
  • Mika Waltari
    106. rocznica
    urodzin
    I nie jest winą kobiety, gdy zwraca się ona ku innemu mężczyźnie, lecz jest to wina mężczyzny ponieważ nie potrafi dać jej tego czego potrzebuje.
  • William Golding
    103. rocznica
    urodzin
    Jak człowiek się kogoś boi, to go nienawidzi, ale nie może przestać o nim myśleć.
  • Tanith Lee
    67. rocznica
    urodzin
    Dobrze ułożona dama nigdy z niczego nie spada.
  • Wil Haygood
    60. rocznica
  • Italo Calvino
    29. rocznica
    śmierci
    ...kimże jest każdy z nas, jeśli nie wypadkową nabytych doświadczeń, informacji, lektur, wyobrażeń? Życie każdego człowieka jest encyklopedią, biblioteką, inwentarzem przedmiotów, zbiorem rozmaitych stylistyk, gdzie wszystko nieustannie może podlegać przemieszaniu i porządkowaniu na wszelkie możliwe... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku