Okładka książki Miłość nad rozlewiskiem

rozlewisko, Mazury
typ
papier
espeja
6,39 (2295 ocen i 121 opinii)

Opis książki

III część bestsellerowego cyklu, będąca kontynuacją Domu nad rozlewiskiem. Dwie narratorki: Gosia, która uważała, że zaczyna swoją nową małą stabilizację i Paula, która nieoczekiwanie zamieszkała nad rozlewiskiem, komentują rzeczywistość z własnej perspektywy. Miłość nad rozlewiskiem uświadamia, iż życie ciągle nas zaskakuje i dostarcza wielu powodów do tego, by nie bać się śmiałych decyzji, bądź do tego by trwać przy tych raz podjętych. Najważniejsze to czuć, myśleć, być kowalem własnego losu...
Dodaj do profilu: FacebookBlipTwitter

Opinie czytelników
violabu-toczytam | 2013-12-27
Na półkach: Posiadam, 2013, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Uwielbiam książki zachwycające językiem już od pierwszej strony! Taka miła niespodzianka zaskoczyła mnie, gdy sięgnęłam po „Miłość nad rozlewiskiem”. Dlatego też postanowiłam kontynuować czytanie pomimo tego, że nie zapoznałam się z poprzednimi częściami serii, a i również nie śledziłam serialu telewizyjnego nakręconego na podstawie książek Małgorzaty Kalicińskiej (i dobrze, bo postaci aktorów nie determinowały mojej wizji bohaterów). Znając jedynie ogólny zarys sytuacji głównej bohaterki, nie spodziewałam się rewelacji, a jedynie niczym nie zaskakującej powieści obyczajowej. Jednak słowa wypływające z kart książki skutecznie mnie przy niej zatrzymały. Czytając „Miłość nad rozlewiskiem” miałam wrażenie, że słucham opowieści siedzącej obok na kanapie, dawno nie widzianej przyjaciółki Gosi – głównej narratorki i bohaterki. Przyjaciółki, z którą „nadaję na tych samych falach”, z którą rozmawiam tym samym językiem.
Kronikarki w książce są jednak dwie. Drugą jest Paula, przyjaciółka gosine...

Ulka | 2014-03-05
Przeczytana: 05 marca 2014

III część wspaniałej opowieści o bohaterach z nad rozlewiska i nie tylko. Szkoda,że jest to ostatnia książka z tej sagi. Przywiązałam się do bohaterów i chciałabym jeszcze poznawać ich problemy,radości,życie codzienne. Ta powieść jest pełna ciepła, uczuć .Napisana prostym językiem,dzięki czemu czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Każdego z bohaterów zapamiętałam inaczej, wyzwolili we mnie różne uczucia. Jedni pozytywne inni trochę mniej. Jednakże cała historia z nad rozlewiska to dowód na to,że rodzina jest zawsze najcennejsza nieważne czy przybrana czy nie.

Liza | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Trzecia część trylogii mazurskiej, będąca kontynuacją "Domu nad rozlewiskiem", który czytałam dosyć niedawno. Tym razem mamy dwie kronikarki: Małgosię znaną z pierwszej części, „która uważała, że zaczyna swoją nową małą stabilizację” oraz Paulę, która „nieoczekiwanie zamieszkała nad rozlewiskiem”. A co u nich? Małgosia ma dużo pracy prowadząc pensjonat, mieszka z Januszem i czuje się szczęśliwa. Jednak do czasu. Natomiast życie Pauli miało wyglądać inaczej, jednak się pokomplikowało.

Pisarka poruszyła tu tematy popularne w wielu powieściach dla kobiet: miłości, związków, gotowania, macierzyństwa. Miejscami niestety jest nudno, miałko. Dominuje raczej pogodny nastrój, spokój, harmonia. Chociaż trafiają się bohaterkom życiowe „doły”, gdzie ból musi „wyboleć”. Życie ich zaskakuje, będą musiały coś zdecydować- podjąć nowe śmiałe decyzje lub też zostać przy tych dawnych.

„Pomyłki, nietrafne wybory to rzecz ludzka. Ważne, że dużo można naprawić. Jak się chce.”

Nie sądzę, by ta...

Książkowo | 2011-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 14 sierpnia 2011

Zakończenie sagi nad rozlewiskiem... Historia ukazana z dwóch zupełnie różnych perspektyw... Życie widziane oczyma starszej i doświadczonej egzystencjalnie Małgorzaty oraz młodej wkraczającej w dorosłe życie i macierzyństwo Pauli. Pełna ciepła i mądrości opowieść o zawiłościach losu, które jednak zawsze mogą odwrócić się w pozytywnym kierunku, jednakże bardzo wiele w tej kwestii zależy od nas samych i naszego otoczenia. Równie ważne są także wiara w lepsze jutro i nasza cierpliwość :)

Kiwi_Agnik | 2012-12-19
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Książka ukazująca miłość w różnych perspektywach, czyta się lekko i przyjemnie. Fabuła wciąga i nie można się oderwać od perypetii głównej bohaterki.

Monika | 2010-07-26

Doskonale czyta się całą trylogię, jednak to właśnie "Miłość nad rozlewiskiem" najgłębiej zapadła mi w pamięć i w serce.

Katherina87 | 2012-11-22

Madi | 2013-02-04
Na półkach: Ulubione., Przeczytane
Przeczytana: 05 lutego 2013

Super-dawno nie czytałam tak dobrej polskiej książki.
Bardzo życiowa i pełna ciepła tak samo jak część I.
Jest to niby III część -ja jednak czytałam ją jako II( Powroty jako III) i uważam ,że tak jest ciekawiej i ma jakąś chronologię.
Wszystkie części mnie tak wciągnęły i uspokoiły,żałuję tylko że autorka nie napisała ich więcej.
Polecam -tak jak przy poprzednich do zimowych dni,do ciepłej herbatki lub winka.

Marta | 2010-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2010

Rewelacja! Polecam całą trylogię - warto przeczytać :)

Kamulka84 | 2011-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2011

Cała trylogia rewelacyjna. Podczas czytania można przenieść się w taki inny świat - bezpieczny, domowy, ciepły, w którym problemy wydają się prostsze i nie wszystko jest tylko białe lub czarne. Czyta się jednym tchem zaprzyjaźniając ze wszystkimi bohaterami.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Cicha 5
    Katarzyna Bonda, Katarzyna Michalak, Natasza Socha, Małgorzata Kalicińska, M...
    Kochana moja
    62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku