Dobra matka

Okładka książki Dobra matka Małgorzata Rogala
Okładka książki Dobra matka
Małgorzata Rogala Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 2)
Czwarta Strona
2016-06-15
2016-06-15
literatura polska

Górska i Tomczyk znowu razem w akcji. Drugi tom porusza bardzo ważny według mnie problem totalnego przesadyzmu w udostępnianiu swojego życia prywatnego w mediach społecznościowych. Szczególnie jeśli chodzi o umieszczanie tam zdjęć własnych dzieci. Jest sprawa, jest morderstwo, a nawet kilka, jest trochę brudów które wychodzą przy okazji śledztwa, a wszystko to czyta się fajnie, szybko i lekko. Mnie się podobało, a końcówka sprawiła, że sięgnąłem po kolejną książkę tej serii. Ode mnie 7!

Trochę się wynudziłam. Przez ostatnie dni przyzwyczaiłam się do nieco bardziej angażujących historii i miałam już porzucić tę serię, ale sama końcówka przekonała mnie by tego nie robić. Mam nadzieję, że nie będę żałować tej decyzji.

Książkę dobrze się czyta - to najważniejsze. Jest parę momentów, że wciąga, nie można się oderwać. Jest mało momentów i to krótkich, że się dłuży i są nieciekawe. Jedynie zakończenie trochę zaskakujące i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ale u tej autorki to się często zdarza - że przestępcą okazuje się ktoś, kto wcześniej nie występował w książce lub pojawił się gdzieś tam raz w jakiejś trzeciorzędnej rólce, no i że ujęcie sprawcy było spowodowane nie wnikliwym śledztwem i pracą policjantów, a zwykłym, szczęśliwym przypadkiem i nieprawdopodobnym wręcz zbiegiem okoliczności. W książce "dobra matka" nie jest inaczej. Ale to nie zmienia faktu, że książkę czyta się lekko i przyjemnie i są momenty, że trzyma w napięciu

Wartka akcja. Przedstawienie postaci na piątkę. Czerpałam sporą przyjemność z czytania tej pozycji.

W „Dobrej matce” Agata Górska i Sławek Tomczyk prowadzą śledztwo dotyczące zabójstw młodych kobiet, które niedługo przed śmiercią dostają od mordercy wiadomość :„Bądź dobrą matką”. Przy okazji przesłuchań wychodzą na jaw sprawy niezwiązane bezpośrednio z prowadzonym śledztwem, ale wymagające wyjaśnienia.

Ta część zrobiła na mnie mniejsze wrażenie niż „Zapłata”. To dobra książka, ale nie zainteresowała mnie tak bardzo, jak tom rozpoczynający ten cykl. Na szczęście zakończenie jest niczym dynamit. Skutecznie zachęciło mnie do sięgnięcia po „Ważkę”.

Ta część zrobiła na mnie mniejsze wrażenie niż „Zapłata”. To dobra...

Bardzo dobra kontynuacja serii, książka wciąga, że trudno się oderwać.

Bardzo dobra kontynuacja serii, książka wciąga, że trudno się oderwać.

Co tu dużo pisać: fantastyczne przygody Górskiej i Tomczyka. I tyle

Co tu dużo pisać: fantastyczne przygody Górskiej i Tomczyka. I tyle

W lesie Kabackim znaleziono zastrzeloną młodą kobietę, matkę kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym znaleziono następną zastrzeloną kobietę. Policjanci Agata Górska i Sławek Tomczyk wyjaśniają tę sprawę. Agata dodatkowo musi zmierzyć się ze swoją traumą z dzieciństwa. Podejrzewane przez nich osoby nie są czyste, ale akurat z zabójstwem tych kobiet nie mają nic wspólnego. Muszą szukać dalej. Muszą znaleźć cechy wspólne tych kobiet. Okazuje się, że lubiły one chwalić się swoimi dziećmi w internecie. I to był dobry ślad. Książkę czyta się jednym tchem, polecam.

Ciekawa i aktualna w problematyce pozycja. Czytałam ją z prawdziwą przyjemnością i zainteresowaniem. Jedynie zawiodło mnie to, że historia nie zamknęła się na łamach jednej książki.

Bardzo dobry kryminał, jak zresztą większość książek Małgorzaty Rogali. Zwłaszcza seria z Górską i Tomczykiem, która jest jedną z moich ulubionych, jest warta polecenia. Spodoba się wielbicielom lekkich, momentami zabawnych klasycznych kryminałów.