Dobra matka

Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywatności? W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, matka kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym w podobnych okolicznościach ginie druga kobieta – także matka. Obie ofiary nieustannie dzieliły się prywatnością swoją i swoich dzieci. Tuż przed śmiercią każda z nich otrzymała tajemniczą wiadomość o treści „bądź dobrą...

Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywatności?

W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, matka kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym w podobnych okolicznościach ginie druga kobieta – także matka. Obie ofiary nieustannie dzieliły się prywatnością swoją i swoich dzieci. Tuż przed śmiercią każda z nich otrzymała tajemniczą wiadomość o treści „bądź dobrą matką”.

Policjanci Agata Górska i Sławek Tomczyk prowadzą skomplikowane i wielowątkowe śledztwo, podczas którego odkrywają wiele brudnych tajemnic sprzed lat. Poza schwytaniem seryjnego mordercy starsza aspirant Agata Górska będzie musiała zmierzyć się także ze swoją przeszłością…

Intrygujący i niezwykle wciągający kryminał, od którego trudno się oderwać.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/dobra-matka/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/dobra-matka/

Rogala po raz drugi pokazuje, że wie jak powinno się pisać książki.
Tak, jestem zadowolona z lektury, tak chcę więcej, tak niebawem sięgnę po więcej.

Dobra matka jest bezpośrednią kontynuacją Zapłaty. Zazębia się czasowo, a wręcz akcja chwilę cofa się, zaczyna jeszcze przed zakończeniem Zapłaty. I kończy równo z rozpoczęciem kolejnego tomu, także jak nie chcecie sobie spoilerować nie zaglądajcie w ogóle nawet w blurba Ważki ;)

Autorka znów plącze. Znów mota. Tym razem zamotała i mnie, nie byłam pewna kto i czemu morduje. Powód co prawda był łatwiejszy do odgadnięcia, z czasem przybliżałam się do prawdziwego rozwiązania ale osoba mordercy jest zagadką do niemal ostatniej kartki.
Znów mamy kilkoro podejrzanych, mamy dwie równoległe sprawy które się ze sobą łączą (albo nie, kto to wie? ;)) i Górską z Tomczykiem na tropie.

W życiu dwójki policjantów niby stabilizacja, oboje wchodzą w nowe związki, pewne sprawy się zaczynają układać. Ale czy to nie domek z kart?
Bo ilu czytelników...

Gala | 2018-06-29
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Po bardzo udanej lekturze „ Zapłaty „ z wielką przyjemnością sięgnęłam po „ Dobrą matkę „, która w pewnym sensie jest kontynuacją. Spokojnie można czytać bez znajomości „ Zapłaty „, ale warto się z nią zapoznać gdyż możemy lepiej poznać bohaterów i ich powiązania. Ponownie mój ulubiony duet Agata Górska i Sławek Tomczyk muszą zmierzyć się ze skomplikowanym śledztwem. Ginie młoda kobieta matka kilkuletniej dziewczynki, która teoretycznie nie ma wrogów, ale zanim śledczy zagłębią się na dobre w sprawie ginie w podobnych okolicznościach druga kobieta, także matka. Jedynym tropem jest dziwny mail od nieznanego nadawcy, jaki otrzymały ofiary przed śmiercią „ Bądź dobrą matką „.
Czy są złymi matkami, źle traktującymi swoje dzieci? Otóż nie, obie kobiety nieustannie dzieliły się prywatnością swoją i swoich dzieci na bardzo popularnym portalu społecznościowym. Ich niefrasobliwość, wręcz głupota spowodowały, że stały się obiektami zainteresowania mordercy i w końcowym efekcie straciły...

Beata | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

Kolejny bardzo dobry kryminał o Górskiej i Tomczyku. Akcja dynamiczna, temat ekshibicjonizmu na portalach społecznościowych bardzo na czasie. Nieco zaskoczyły mnie zmiany w relacjach bohaterów. Szybko sięgam po następny tom.

Mimo, że cykl o Agacie i Sławku zaczęłam czytać od "Ważki" czyli trzeciego tomu, to powrót do wcześniejszych części wcale nie pomniejszył mojej radości czytania.
Bo każdy tom to oddzielna sprawa którą sympatyczni bohaterowie przy pomocy kolegów z posterunku muszą rozwiązać.
Tym razem sprawa dotyczy morderstwa dwóch młodych kobiet, obie mają kilkuletnie córki, obie są aktywne na portalu społecznościowym na którym podają szczegółowe informacje o sobie, swoich rodzinach i zamieszczają zdjęcia swoich córek. Obie dostały wiadomość tej samej treści i obie zostały zastrzelone . Obie miały też kontakt z pewną agencja fotograficzną.
Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi, sprawa wcale nie jest taka prosta, bo zamieszani są w to różni ludzie na pierwszy rzut oka wcale nie sobą nie powiązani.
Bardzo dobra powieść, w której oprócz śledztwa, poruszane są bardzo ciekawe wątki obyczajowe takie jak np. wykorzystywanie młodych kobiet, którym marzy się praca jako modelka czy właśnie konsekwencje...

kajsa | 2017-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Kolejna część cyklu pełna dynamizmu biegnie dwutorowo i ponownie odwołuje się do przeszłości Agaty Górskiej.
Sprawa,którą tym razem zajmują się śledczy,dotyczy zwykłych kobiet,kochających matek.Giną zastrzelone,bo w mniemaniu mordercy nie sprawdzają się w swej życiowej roli.Autorka niezwykle celnie sygnalizuje pewien społeczny problem-w dobie nowoczesnych technologii i rozmaitych portali inernetowych nie możemy mieć wszystkiego na sprzedaż.

Liliowy_bez | 2017-11-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 04 listopada 2017

Świetna książka. Ponowne spotkanie z duetem policjantów Górska-Tomczyk okazało się o wiele ciekawsze niż pierwsze, gdyż wątek kryminalny jest tutaj mocniejszy, bardziej wyrazisty niż w "Zapłacie".

W książce mamy dwie sprawy, którymi zajmują się nasi sympatyczni policjanci: nastoletnich, wykorzystywanych seksualnie modelek w którą uwikłani są "przykładni obywatele o nieposzlakowanej opinii" oraz zabójstwa dobrych matek. O ile w pierwszej sprawie wszystko jest jasne i oczywiste o tyle w drugiej mamy mnóstwo pytań i niewiadomych.
W śledztwo dotyczące dobrych matek wkręciłam się całkowicie i nie mogłam się oderwać od książki. Autorka tak sprytnie poprowadziła intrygę, że nie miałam zielonego pojęcia kto i dlaczego zabija młode kobiety, zero jakichkolwiek domysłów i podejrzeń.
A zakończenie? Jest zaskakujące i z przesłaniem: chrońmy naszą prywatność bo nadmierne epatowanie nią w sieci może okazać się niebezpieczne.

Świetny styl autorki, pierwszorzędnie skonstruowana intryga,...

Eli1605 | 2018-02-17
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2018

Książkę przeczytałam w ciągu jednego dnia. Bardzo dobra pozycja, lepsza od pierwszej części. Polubiłam duet dochodzeniowy Górskiej i Tomczyka. Świetnie skonstruowana fabuła. Niestety dotyka realnych problemów związanych z portalami społecznościowymi. Bardzo rzadko na nie zaglądam, ale przeraża mnie czasami jakie informacje ludziska tam zamieszczają. Ja chyba należę do innego, starszego pokolenia, które jeszcze trochę szanuje własną prywatność i nie opowiada o sobie wszystkiego wszystkim. Polecam każdemu bez względu na wiek.

adawid | 2017-07-23

Czy jesteś dobrą matką? Kryminał napisany lekkim stylem i językiem, co powoduje, że bardzo szybko się go czyta, a przy tym nie można oderwać się od kolejnych stron w celu poznania dalszych losów bohaterów. Duet policjantów- Agata Górska i Sławek Tomczyk muszą rozwiązać zagadkę, która wydaje się nierozwiązana, a na dodatek sięga ona przeszłości. Dodatkowo demony własne przeszłości ponownie wkroczą w śledztwo mundurowych. Agata, Sławek i wspomagaczy ich Chudy śpieszą się gdyż kolejna kobieta jest w niebezpieczeństwie. Książka ma ważne przesłanie dla wszystkich czytelników - strzeż swoją prywatność! A szczególnie dzieci!!

Nina | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 15 lipca 2016

Zdecydowanie lepsza niż Zapłata (część pierwsza cyklu). Czytałam z dużo większą przyjemnością i, mimo że dosyć szybko domyśliłam się kto jest sprawcą, nie zmniejszyło to przyjemności czytania. Małgorzata Rogala porusza w Dobrej Matce bardzo aktualny problem - naszego ekshibicjonizmu w sieci. Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile wiadomości o sobie samych podajemy różnym ludziom na tacy i co z tego może wyniknąć. Warto przeczytać chociażby z tego względu. Poza tym Agata i Sławek i coraz bardziej mi się podobają więc na pewno przeczytam kolejną część, kiedy tylko zostanie wydana :)

betsy | 2018-08-29
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Czyta się bardzo dobrze, chociaż nie jest to powieść najwyższego lotu. Styl prosty i język również. Ale dobre rzemiosło, sympatyczni bohaterowie, ważne problemy społeczne i wychowawcze. No i budzi emocje! Swoją drogą, czy możemy strzec swojej prywatności, gdy prawie całe nasze życie przenosi się do sieci? Ja nie mam facebooka i instagrama, bronię się przed tym. Ale młode pokolenie tam żyje. Jeżeli ktoś z nich zastanowi się na chwilę przed wrzuceniem informacji o sobie, a co gorsza zdjęć swoich dzieci do sieci, to można powiedzieć, że ten kryminał spełnił ważną rolę społeczną. Z przyjemnością przeczytam kolejne książki pani Rogali.