Metoda na wnuczkę

Wydawnictwo: Filia
giovanna

Adam Gryziewicz spotyka kobietę swych marzeń, ale zostaje przez nią źle zrozumiany i nagle z dentysty musi przeistoczyć się w romantycznego artystę malarza. Sprawa jest trudna, ponieważ powinien dysponować pracownią, na dodatek zobowiązał się przecież do wykonania portretu, choć nie potrafi rysować. Jego wybranka, Ewa, to bystra osóbka, która również ma mnóstwo na głowie. Musi odnaleźć...

Jego wybranka, Ewa, to bystra osóbka, która również ma mnóstwo na głowie. Musi odnaleźć złodzieja zaginionego obrazu, uchronić brata przed zawarciem małżeństwa z pewną zołzą, wyswatać nieśmiałą przyjaciółkę i zrobić z niej zmysłową femme fatale, a przede wszystkim chce dać pstryczka w nos zapatrzonemu w siebie pseudoartyście.
Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy zza grobu odzywa się prababcia Matylda…

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/222

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/222

gosia123 | 2017-09-22
Na półkach: Przeczytane 2017
Przeczytana: 21 września 2017

Chciałam przez chwilę o wszystkim zapomnieć i potrzebowałam książki,która oderwie moje myśli od codzienności. W ciemno sięgnęłam po Metodę na wnuczkę i okazało się to strzałem w 10:)
Nie pamiętam kiedy tak się obśmiałam. To rewelacyjna komedia kryminalna,a głównych bohaterów nie sposób nie lubić,a już babcia Waleria i dziadek Andrzej bije wszystkich na głowę.
Polecam na poprawę humoru,ale uwaga grozi atakami niekontrolowanego śmiechu.

rinos | 2017-09-16
Na półkach: 2017
Przeczytana: 16 września 2017

Książka idealna na wieczór, z mega humorem. Fabuła zaskakuje, bohaterowie nietuzinkowi, a babcia po prostu pierwsza klasa. Szczerze polecam.

Dama_Karo | 2017-09-07
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 07 września 2017

Czasem każdy z nas potrzebuje po prostu odpocząć od wszystkiego, co go otacza. Wtedy najlepiej wziąć właśnie taką książkę jak ta – lekką, wesołą, niewymagającą, ale napisaną z błyskiem inteligencji.

Adam spotyka Ewę i z miejsca zakochuje się w jej orzechowych oczach. Biblijna para już od pierwszego dnia znajomości wplątuje się wzajemnie w kłamstwa, które z biegiem stron oczywiście się nawarstwiają. Zarówno Adam jak i Ewa mają bowiem sporo „za uszami” i każde ich spotkanie jest bogate w absurdalne sytuacje. Co prawda czasami Marta Obuch przesadzała z tym absurdem, ale może właśnie dlatego tę książkę czyta się tak lekko? Bohaterowie są świetni, bardzo charakterystyczni i temperamentni. Jestem pewna, że z miejsca pokochacie nie tylko Ewę, ale również specjalistkę od fochów, zemsty i ciętych ripost – babcię! Nie da się ukryć, że autorka ma szaloną wyobraźnię i na pewno wspaniałą rodzinę. Pomysły na fabułę nie biorą się przecież z kosmosu, a opisana tu rodzinka jest naprawdę...

Bibliofilem_być | 2017-09-05
Na półkach: 2017

Uwielbiam kryminały, ale za komediami kryminalnymi do tej pory nie przepadałam. Przeczytałam dwie książki królowej tego gatunku, Joanny Chmielewskiej, i raczej nie polubiłam się ze stylem pisarki. Mimo to postanowiłam zaryzykować i sięgnąć po najnowszą powieść Marty Obuch, która rzekomo od samej Chmielewskiej usłyszała: “Pisz więcej takich książek!”. Czy Chmielewska miała rację?

Przypadkowe spotkanie Adama i Ewy na przystanku autobusowym rozpoczyna ciąg dziwnych wydarzeń. Z domu dziadków dziewczyny znika obraz, który podobno namalował sam Malczewski, brat ogłosił zaręczyny z podejrzaną paniusią, która kilka miesięcy wcześniej została wdową, a potencjalny nowy adorator Ewy udaje kogoś, kim nie jest. Dodajcie do tego żywiołową babcię Walerkę i dziadka Andrzeja, który postanawia wreszcie zapoznać się z nową technologią. Mieszanka wybuchowa!

«Metoda na wnuczkę» to pierwsza powieść Marty Obuch, z którą miałam okazję się zapoznać. Po moich doświadczeniach z komediami kryminalnymi...

Beata | 2017-10-04
Na półkach: 52 książki 2017
Przeczytana: 04 października 2017

Jak zwykle autorka zafundowała zabawną, relaksującą historyjkę.

bodzia | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

"Metoda na wnuczkę" Marty Obuch to nie jest pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam, lecz równie dobra jak poprzednie. Świetna fabuła i narracja, sprawiają, iż czyta się ją jednym tchem.
To komedia obyczajowa z elementami kryminalnymi. Bohaterowie powieści to postaci bardzo wyraziste, pełne emocji, szczególną uwagę należy zwrócić na babcię Walerię i jej kłótnie z mężem Andrzejem, trochę pantoflarzem oraz wnuczkę Ewę, zwariowaną lekarkę, mającą wiele rzeczy na głowie.

Dentysta Adam przypadkowo wzięty za malarza spotyka Ewę na przystanku z miejsca się w niej zakochuje. Dążąc do lepszego poznania wybranki wplątuje się w kłamstwa, które z biegiem czasu się nawarstwiają.
Obiekt jego westchnień pomiędzy szukaniem złodzieja obrazu, metamorfozą przyjaciółki i powstrzymaniem brata przed wzięciem ślubu z nieodpowiednią kobietą, próbuje zniechęcić zakochanego w sobie artystę. Co z tego wyniknie? …
przeczytajcie, warto.

Na półkach: Książki 2017

Metoda na wnuczkę to apogeum przypadków, niedomówień i pomyłek. Powieść idealna na jesienną chandrę dodaje szczyptę energii w ten pochmurny czas, przyprawia o ból brzucha i gwarantuje skurcze mięśni twarzy. Polecam osobom, które lubią się świetnie bawić przy czytaniu!

AgNessa | 2017-10-14
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 13 października 2017

Doskonała komedia kryminalna. Pełna zabawnych zbiegów okoliczności, humoru, ironii. Adam i Ewa - główni bohaterowie - ze swoimi niesamowitymi pomysłami znaleźli się chyba jak w korcu maku. Best of the best jest babcia Ewy - Waleria Strzegomska. Pragnąca mieć kontrolę nad wszystkim, akcja z nawracaniem różańcem - niesamowicie śmieszna. Wszystko dograne od postaci po takie detale jak Bomba (pies płci damskiej) po kota. Przezabawna opowieść a zagadka kryminalna skradzionego obrazu prababki i znikającej prasy do owoców wprawdzie nie powodują, że trup ściele się gęsto, ale i tak jest zabawnie.

Danuta Hamidou | 2017-09-30
Przeczytana: 30 września 2017

Komedia pomyłek. Książka która rozładuje każdy stres. Szczerze polecam, jesienne wieczory z tą lekrurą, napeno nie będą długie.

Monika | 2017-09-18
Przeczytana: 18 września 2017

Marta Obuch trzyma poziom!Rewelacyjna lektura!Niebanalne postacie,świetny humor,wartka akcja.