Trąf, trąf, misia bela

Okładka książki Trąf, trąf, misia bela Dagmara Andryka
Okładka książki Trąf, trąf, misia bela
Dagmara Andryka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Marta Witecka (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Marta Witecka (tom 2)
Prószyński i S-ka
2017-02-23
2017-02-23
literatura polska niebezpieczeństwo szantaż śledztwo śmierć tajemnica thriller zabójstwo zagadka kryminalna

Raz, dwa, trzy, a następny będziesz Ty…

Po ostatnim odkryciu, jakim był “Tysiąc” Dagmary Andryki, długo nie wytrzymałam i rzuciłam się na drugą część. Nazywam to odkryciem, bo książki nie są nowościami na rynku, ale ja żyłam pod kamieniem i dopiero Małgosia @ogrod.ksiazek mnie spod niego wygrzebała. Już kilka dni po lekturze “Tysiąca” zaczęłam odczuwać ciekawość, z czym tym razem będzie mierzyć się Marta Witecka, która swoją drogą skradła moją wielką sympatię.

W drugiej części dziennikarka ma już zupełnie inną zagadkę do rozwiązania, choć myślami często wraca do Mille i ludzi, których tam poznała. Wróciła jednak do siebie i wpadła w wir pracy. Nowe śledztwo dotyczy tajemniczej wyliczanki, zgodnie z którą mają po kolei ginąć członkowie zawiązanego przed laty bractwa. Do Marty Witeckiej zgłaszają się członkowie bractwa, zaniepokojeni śmiercią Igora, który według wyliczanki miał zginąć pierwszy i zapoczątkować cykl.

Czy Marta ma znowu styczność z jakąś klątwą, czy wszystko da się racjonalnie wyjaśnić? Przekonajcie się sami. Ostrzegam tylko, że książka może się okazać nieodkładalna. Takich kryminałów poproszę więcej i więcej! Muszę jak najszybciej dorwać trzeci tom 🔥

Nie planowałam czytać tej książki na wyjeździe ani żadnej innej ale po wczorajszym, ponad 30 - kilometrowym tatrzańskim tripie, dzisiejszy dzień w całości spędziłam w pensjonacie na regeneracji, z krótkimi przerwami na posiłek i dla urozmaicenia sobie czasu wzięłam się za drugą część serii o redaktor Marcie Witeckiej i tak się w nią wkręciłam, że w ogóle nie zarejestrowałam końca książki. Po kolejnym rozdziale, przewracam kartkę chcąc czytać dalej a tu... koniec. Nie mam więc na co narzekać bo spędziłam przy tej książce naprawdę świetny czas. Wszystkie komponenty fabuły od początku przykuwały moją uwagę i podsycały ciekawość. Oczywiście, w samym centrum opowieści stoi śledztwo oraz zagadka tajemniczego, zawiązanego sprzed 30- tu laty "bractwa", na które właśnie pada blady strach przed samospełniającą się przepowiednią…

Nie spodziewałam się tak dobrej drugiej części cyklu zwłaszcza, że ta pierwsza nie do końca mi zaimponowała i w porównaniu do niej, ta druga wypada o całe niebo lepiej - jest niepewność i niejednoznaczność, a podejrzanym jest każdy...

koniec mnie rozczarowal....

koniec mnie rozczarowal....

Hejka, chciałam dziś Wam pokazać kolejna część przygód Marty Witeckiej. Autorka @dagmaraandryka.autorka zabiera nas w kolejna niesamowita i wciągająca podróż..

Trąf, trąf, Misia Bela

Trąf, trąf, Misia, Bela… − słowa tej niewinnej wyliczanki zna każde dziecko. Ale w ustach młodych ludzi mogą przerodzić się w klątwę, od której spełnienia nie będzie ucieczki.

Marta Witecka odniosła sukces wydając książkę opowiadającej o mieście Mille. Musiała na chwilę zamknąć ten pewien rozdział w życiu, za wiele ja kosztowała wcześniejsza sprawa. Ma propozycje kolejnej zagadki, na początku odpuszcza , ale jak giną kolejne osoby postanawia dotrzeć do źródła kolejnej przedziwnej historii która zapowiada się na kolejną klątwę do rozwikłania. To nie będzie łatwe dochodzenie, wystąpi wiele problemów i wywlekanie bardzo dawnych spraw. Ważna poszlaka będzie odkrycie tajemnego bractwa które powstało przed wielu laty. Dlaczego młodzi ludzie giną, tytuł książki jest tu bardzo wymowny, nikt nie wie na kogo padnie kolejny cios. Czy uda jej się rozwikłać ta tajemnice, i co najważniejsze czy postanowi w końcu jak ma się potoczyć dalej jej życie. Tęskni za Mille mimo obaw, mimo tragedii jakie przeżyła dalej ja ciągnie do magicznego miejsca...czy zostawi wszystko by wrócić do spokojnego miasteczka ?

Trąf, trąf, Misia Bela

Marta Witecka...

Mój zachwyt trwa od tomu pierwszego

Mój zachwyt trwa od tomu pierwszego

Książka niby obyczajowa, niby nieco tajemnicza z motywem klątwy, trochę trąci kryminałem, ale ma też przesłanie o tym jak czasem niszczycielskie są relacje z ludźmi, jak chęć przynależenia do "elitarnej przywódczej grupki" może przekreślić wszystkie zasady moralne.

Każdy z nas pamięta z dzieciństwa wyliczankę "Trąf, trąf, misia bela.. ". Przynajmniej ci ze starszego pokolenia. Przyznam, że nigdy nie rozumiałam słów. A co jeśli według wyliczanki zaczynają ginąć ludzie...
Książka opowiada historię pewnego bractwa, które zawiązało się na obozie sportowym. Młodzi dobrze się bawią nie licząc się z nikim i niczym. I w sumie nikt nie kontroluje tego co robią. Teraz, po 30 latach zaczynają ginąć według kolejności wyliczanki i w sposób wyznaczony w głupiej zabawie. Szybko okazuje się, że jest wiele osób, które mają powód by zabić.
Książka zaczyna się od nieszczęśliwego wypadku, który staje się katalizatorem kolejnych nagłych zgonów. Niemal jak w filmie "Oszukać przeznaczenie". Akcja nie toczy się zbyt wartko. Początkowo wręcz leniwie. Początkowo nudziło mnie. Jednak powoli z kolejnymi stronami wciągnęło mnie. Zwłaszcza, że żadna z ofiar nie była niewinna. Każda z postaci jest ciekawa. Niektóre od pierwszej chwili budzą sympatię, inne wręcz przeciwnie. Historia jest bardzo interesująca i mroczna. Chociaż samo zakończenie jest raczej słabe, jakby autorce zabrakło weny. Mimo wszystko podobało się mi.

Czyta się szybko i miło jednak książka niczym nie zaskakuje i nic po sobie nie zostawia.

świetna książka! Nieoczywista i zaskakująca.

świetna książka! Nieoczywista i zaskakująca.

"Zaczęła od przypomnienia wyliczanki: "Trąf, trąf, misia, bela...", a następnie uświadomiła im, że Igor zginął jako pierwszy zgodnie z losem, który wyciągnął na obozie trzydzieści lat temu."

"Trąf, trąf, Misia, Bela" Dagmary Andryki to rewelacyjny kryminał. Sprawnie skonstruowana fabuła. Charakterystyczne postaci. Lekki styl. Intrygująca zagadka kryminalna, w której co i rusz giną kolejne osoby z bractwa zawiązanego przed laty. Wartka akcja. To wszystko sprawia, że książka jest nieodkładalna. Sami sprawdźcie. GORĄCO POLECAM!

• Ebooki
  • 2017