Piętno Kaina

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
NYPD Red 3
NYPD, Patterson
Marczewek

RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę. Hunter Alden ma na koncie miliardy. Bez skrupułów łamie prawo, dąży do celu po trupach. Wydaje mu się, że jest bezkarny, ale ktoś jest innego zdania. Porywa nastoletniego syna...

Hunter Alden ma na koncie miliardy. Bez skrupułów łamie prawo, dąży do celu po trupach. Wydaje mu się, że jest bezkarny, ale ktoś jest innego zdania. Porywa nastoletniego syna Huntera i bestialsko morduje jego kierowcę. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald na próżno szukają świadków i motywów przestępstwa. Hunter nie chce z nimi współpracować. Nie docenia sprytu człowieka, który postanowił go zniszczyć. Kain - tak każe siebie nazywać wróg Huntera – jest bezwzględny i wie, gdzie szukać sojuszników.
Umie uderzyć w najczulszy punkt.
Detektywi po raz pierwszy wątpią w skuteczność śledztwa. Pozostaje im czekać, aż Kain popełni błąd.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Magnis | 2019-07-22
Przeczytana: 16 lipca 2019

Do przeczytania trafiła kolejna część przygód dwójki policjantów z NYPD Red napisana przez Jamesa Pettersona wraz z Marshall Karpem. Poprzednia część było sporo lepsza niż pierwsza część i sięgając po ten tom chciałem znów dostać właśnie taką kryminalną zagadkę osadzoną w świecie gwiazd i miliarderów skrywających nie jedną tajemnice za swoimi drzwiami. Tym sposobem Piętno Kaina znalazło się na liście do przeczytania i byłem bardzo ciekawy co tym razem dostanę od obu autorów.
Zostaje porwany syn jednego z najbogatszych ludzi, a jego kierowcę ktoś okrutnie morduje. Do sprawy zostają przydzieleni detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald. Jednak napotykają na problemy związane z miliarderem Hunterem Aidenem, który nie chce współpracować. Swoje finansowe królestwo zbudował dążąc bez skrupułów i łamiąc nawet prawo na wszelkie sposoby. Tylko tajemniczy Kain postanawia przeciwstawić się bogaczowi i rozpoczyna się gra o odnalezienie nie tylko żywego syna Huntera, ale również powstrzymanie...

jola79 | 2019-06-29

Może i byłoby więcej gwiazdek Ale nie mogę znieść Pani detektyw strasznie działa mi na nerwy.

SickSense | 2018-12-10
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Ostatnio czuję rozczarowanie po przeczytaniu niemal każdej książki autorstwa Jamesa Pattersona. Zdecydowanie wolę jego starsze thrillery. O "Piętnie Kaina" mogę jedynie powiedzieć, że jest to tytuł totalnie przeciętny, nie trzyma czytelnika w napięciu, a jego lektura to był dla mnie raczej przykry obowiązek niż przyjemność.

mocca | 2018-11-16
Przeczytana: 12 listopada 2018

Lekka i przyjemna lektura. Fabuła nieschematyczna.

Joanna | 2018-05-20
Przeczytana: 19 maja 2018

Trzeci tom przygód doskonałej pary policjantów z jednostki NYPD RED.
Tym razem historia oparła się o duże pieniądze wysoko postawionego członka bogatej społeczności. Porwanie w tle, tajemnice z przeszłości i bardzo zaskakujące odkrycia...
Przesłanie tej książki jest jedno: nie wszystko można kupić, chociaż wydaje nam się, że im więcej posiadamy, tym więcej mamy.

alokazja | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018

Największym grzechem tej książki jest dla mnie to, że ani trochę nie byłam ciekawa, co będzie dalej.

Katarzyna | 2017-09-05

No pasują mi te książki. Akcja trzyma tempo, ciekawi bohaterowie, czasem słodko, czasem nie. Jestem na tak.

Kaska Latak | 2017-05-18
Na półkach: Przeczytane, 2017

Kryminał - trochę w stylu wszelkich filmów z Brucem Willisem - nieważne ile spada na Ciebie ciosów i tak wygrasz - taki czasoumilacz - czyta się szybko , łatwo i odpręża.

Magda | 2017-04-26

Moja opinia została pierwotnie opublikowana na moim blogu pod adresem

To trzecia część cyklu opowiadającego o losach funkcjonariuszy elitarnego oddziału nowojorskiej policji NYPD Red. James Patterson, autor bestsellerowych thrillerów napisał tę książkę w duecie z Marshallem Karpem, jak dla mnie ta współpraca wyszła im świetnie.

"Sprawiedliwość niekoniecznie czyni świat lepszym. Współczucie zawsze.  (...)

Kobiecy Klub zbrodni- od książek z tego cyklu zaczęłam swoją przygodę z autorem. Styl Jamesa Pattersona spodobał mi się tak  bardzo, że przeczytałam kilkanaście jego książek. NYPD Red stanowi ciekawą odmianę względem poprzednich powieści autora. Głównymi bohaterami serii jest dwójka dość niekonwencjonalnych funkcjonariuszy- Kylie MacDonald i Zach Jordan.  W przeszłości połączyło ich  płomienne uczucie, obecnie są partnerami w pracy. Jednostka NYPD Red wchodzi do akcji, gdy sprawa dotyczy...

Aneta-Wiola | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Detektywi z wydziału NYPD są wezwani do kolejnej sprawy. Znaleziono ciało szofera miliardera Huntera Alden. Tyle, że zwłoki nie mają głowy, na domiar wszystkiego morderca, który nazywa siebie KAINEM porwał syna biznesmena.
Miliarder nie chce współpracować z policją, dlaczego? Czy jest coś, co bezwzględny i gburowaty Alden chce zataić przed policją?

Muszę przyznać, że chociaż fabuła bardzo ciekawa i trzymała w napięciu, to nie wciągała mnie na tyle, że nie mogłam się od niej oderwać.
Nie podobał mi się chaos, jaki stworzyli autorzy, jak dla mnie było też za dużo o życiu prywatnym policjantów.
Ciągle tylko kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Jeśli ktoś lubi świat finansów, to myślę, że PIĘTNO KAINA byłoby dla niego świetną propozycją, ale mnie osobiście nudzi stary jak świat ten sam motyw.
Miło zaskoczona byłam zakończeniem, nagle porozwalane części układanki nabrały całego obrazu.