Alex Cross musi zginąć

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Cykl: Alex Cross (tom 20)
Wydawnictwo: Albatros
Alex Cross, Run
Chris Tob

Nie oglądaj się za siebie! Nie zastanawiaj się! Po prostu uciekaj! Być może Alex Cross, profiler bostońskiej policji, właśnie tak by zrobił… Gdyby akurat nie ścigał psychopatycznych morderców. Gdyby nie szukał zaginionej nastolatki, którą wraz z żoną zamierzali adoptować. Gdyby wiedział, że sam jest na celowniku. Elijah Creem, wzięty chirurg plastyczny, który dał się poznać policji jako...

Nie oglądaj się za siebie!
Nie zastanawiaj się!
Po prostu uciekaj!

Być może Alex Cross, profiler bostońskiej policji, właśnie tak by zrobił…
Gdyby akurat nie ścigał psychopatycznych morderców.
Gdyby nie szukał zaginionej nastolatki, którą wraz z żoną zamierzali adoptować.
Gdyby wiedział, że sam jest na celowniku.

Elijah Creem, wzięty chirurg plastyczny, który dał się poznać policji jako amator orgii z narkotykami i nieletnimi dziewczętami, może na długie lata trafić do więzienia.
Niestety, detektyw Alex Cross nie ma czasu się tym zająć. W Bostonie w krótkich odstępach czasu zostają znalezione zwłoki trzech brutalnie zamordowanych młodych kobiet . W dwóch przypadkach wszystko wskazuje na to, że chodzi o dzieło jednego sprawcy. Seryjny zabójca? Jeśli tak, to w mieście grasuje ich dwóch, bo w tym samym czasie giną młodzi mężczyźni, zabijani w ten sam, spektakularny sposób.

Tymczasem ktoś próbuje załatwiać z Crossem swoje osobiste porachunki. I najwyraźniej nie poprzestanie na zniszczeniu mu reputacji.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1462,25...»

SickSense | 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018

Książkę się czyta szybko, ale nie mogę powiedzieć, żeby ten tytuł mnie wciągnął. Raczej na długo nie pozostanie mi w pamięci. Patterson opiera się na swojej ugruntowanej już pozycji i popularności. Tęsknię za początkowymi tomami z cyklu o Crossie, które potrafiły mnie zaskoczyć i do dziś zdarza mi się je wspominać.

Iza | 2018-03-08

Bardzo amerykańskie w złym znaczeniu tego słowa.

niunia5001 | 2018-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2018

Podobała mi się:)
Szybka akcja, dużo się dzieje, zawirowania:)
Alex Cross wymiata:):):)
Czytanie nie nudzi;)
Polecam!

HipciaBeti | 2017-11-12
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Alex Cross, run.

angela94 | 2017-10-10
Przeczytana: 26 września 2017

Bardzo wciągająca książka. Zabrałam ją ze sobą na wakacje, jako "umilacz" czasu podczas lotu i o dziwo nie rozczarowałam się. Pochłonęłam ją w 4 godzinki. :) Zakończenie mega mnie zaskoczyło, bo wydawało mi się, że wszystko ujdzie zabójcy na sucho, a tu jednak nie. ;) Na pewno nie będzie to ostatnia książka tego autora, bo już szykuję się do zakupu kolejnej. :)

kitek8844 | 2016-10-22

62/52/2016

świetna książka! motyw i zabójstwa bardzo fajnie opisane. alex cross jak zwykle daje rade sobie z zabójcą i znajduje czas dla rodziny. miła przerwa od pamietników wampirów ale już do nich wracam bo to wciaga mimo wszytsko. w ksiązkach o alexie crossie bardzo mi sie podoba jego podejscie do rodziny.

Marczewek | 2016-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tragedia pod każdym względem. Nie wiem co kierowało wydawcą, że wydał część 20 opuszczając 19, ale to najmniejszy problem.
Książka nosi tytuł Alex Cross, run; ale postanowiono ją wydać jako Alex Cross musi zginać. Owszem, wydawca ma takie prawo, tyle że poprzednio wydali Zabić Alexa Crossa, co już wydaje się cudacznym pomysłem.
Na deser beznadziejny opis z tyłu okładki. Czemu w opisie jest że Cross jest detektywem w Bostonie, skoro od pierwszego tomu (a ten jest 20!) pracuje w Waszyngtonie?

Sama książka jest koszmarna. Odnoszę wrażenie że Patterson ma jakieś początki demencji niestety. Kompletnie absurdalne wątki, nierealna akcja, detektywi jak po lobotomii.
Podobnie było z Colinem Forbesem. Ostatnie 7 czy osiem książek różniło się tylko miejscem akcji, wątki się powtarzały.

Tu jest to samo. Oklepana sytuacja z dwoma mordercami, tym razem partnerami, jak w wielu poprzednich częściach.
Największy klops jest na koniec. Mordercy łączą siły... i mordują wspólnie w hotelu... a potem...

czytamcałyczas | 2016-01-28

Chyba do tej pory najlepsza część o Alexie Crossie.
Coś absolutnie w moim stylu.A więc lekarz lubiący orgie z młodymi dziewczynami.
Seria morderstw popełnionych z wyraźnym okrucieństwem.
Akcja bardzo dobrze opisana,dużo się dzieje.
Starcie z pewnym blogerem.
Niestety zawirowania w życiu prywatnym policjanta.
Książka nie zawodzi.