Czerwona maska

2008-02-20
Piotr Kuś
śmierć morderstwo śledztwo

Okładka książki Gloria Graham Masterton, Karolina Mogielska
Gloria Graham Masterton, K...

Czy to już tak zawsze ma pozostać
Czuję się jak rysunkowa postać
Kim był ten gość co na pomysł wpadł
By mi na złość dookoła zafundować
Z papieru z papieru świat

Nie mogłem się powstrzymać przed wklejeniem refrenu piosenki Lady Pank, bo taki jest ten horror . Oceniam książkę na dobrą. Jest to typowy horror Mastertona. Sielsko , ciepło , rodzinnie i te brutalne morderstwa w wykonaniu Rysunkowej postaci .
Masterton ma swój specyficzny styl , i albo go lubimy lub nie trawimy . Ja trawie, a czasami lubię.

Czy to już tak zawsze ma pozostać
Czuję się jak rysunkowa postać
Kim był ten gość co na pomysł wpadł
By mi na złość dookoła zafundować
Z papieru z papieru świat

W windzie biurowca w Cincinnati szaleniec atakuje dwójkę ludzi nożem. Mężczyzna umiera, natomiast okaleczona kobieta trafia do szpitala. Wizerunek mordercy może naszkicować tylko Molly Sawyer - synowa Sissy. Nikt się jednak nie spodziewa, jakie implikacje będzie miało uwiecznienie mordercy w szkicowniku. Cincinnati zaleje karmazynowa fala...

Ciekaw jestem genezy tej powieści i jej relacji ze Złą Przepowiednią. Dlaczego? Ponieważ mamy tu pewne nieścisłości jeśli chodzi o rodzinę Sissy: inne imię męża, inne imię synowej i wnuczki (w Złej Przepowiedni był to wnuczek). Czy obie książki zostały napisane jako niezwiązane ze sobą powieści? Czy może po skończeniu pracy nad Czerwoną Maską, Masterton "podmienił" głównego bohatera na Sissy, bez obróbki faktów dookoła? Ciekawe :)

Ciekaw jestem genezy tej...

Druga część serii z bohaterką Sissy. W tej części autor dodał trochę SF co nie sprawiło, że książka stała się nudniejsza. Bardziej przybliżyło to czytelnika do pierwszych powieści Mastertona.

Graham mógłby napisać instrukcję obsługi trzepaczki do szampana i z pewnością byłaby świetna. Lubię jego styl, lubię jego wyobraźnię, lubię jego książki. Nawet jeśli nie oceniam ich na 10*.

Co do tej pozycji to jest tak pokręcona, że naprawdę nie wiem co napisać poza tym, że coś takiego to tylko Masterton mógł wymyślić.

Zrobiła na mnie dość mocne wrażenie. Zapamiętam ją na długo. Polecam.

Zrobiła na mnie dość mocne wrażenie. Zapamiętam ją na długo. Polecam.

Kolejna dobra pozycja Mastertona z niezawodną Sissy Sawyer.

Kolejna dobra pozycja Mastertona z niezawodną Sissy Sawyer.

Hm... Chyba najnudniejsza z całego cyklu i najbardziej zagmatwana część ale to tylko moje zdanie. Masterton przygotował mnie mnie na na fajną kinową akcję na początku książki jak i w środku jest naprawdę ciekawie można się bardzo wciągnąć i oderwanie się od tej książki jest wręcz niemożliwe lecz później zbyt bardzo się wszystko ciągnie i zatacza w kółko robi się zbyt przewidujące jak i niezrozumiałe trzeba się skupić aby się nie pogubić :) lecz jeśli chodzi o całość cyklu jest on naprawdę gony uwagi i polecam go każdemu kto lubi książki hm.. wielogatunkowe Akcja-Horror-Tarot. Czemu taka opinia i recenzja inna niż wszystkie bo jeśli chcesz sięgnąć to dej książki czy do tego cyklu to już wiesz o czym ta książka jest a teraz szukasz pewnie jak ja szczerej odpowiedzi na temat książki czy warto. Warto lecz nie jest to najlepsza część tego cyklu.

Lubię Mastertona pisze fajne, świetne thrillery.
Ten thriller był świetny, ciekawa fabuła, zwroty akcji dobre, natomiast samo napięcie narasta z każdą stroną jest doskonałe. Porusza i wciąga książka.

Lubię Mastertona pisze fajne, świetne thrillery.

Można przeczytać chociaż szału nie ma. Mało napięcia a końcówka bez ikry

Można przeczytać chociaż szału nie ma. Mało napięcia a końcówka bez ikry

Opis okładkowy mnie nie powalił, ale zaskakująco gładko mi ta książka wchodziła. Nie jest to horror, który zmrozi krew w żyłach, ale już ciekawie napisana historia z pewnością.

• Graham Masterton
  • Horror