ulfjkl 
25 lat, kobieta, Nowy Sącz, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 10 tygodni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-07 13:54:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Ana Tramel to taka hiszpańska Joanna Chyłka. Skuteczna, pyskata prawniczka ze swoim uzależnieniem i magnesem na kłopoty. Po latach jest już tylko wspomnieniem dawnej siebie pracując w firmie przyjaciółki ze studiów i pisząc odwołania od mandatów drogowych. Monotonię przerywa telefon od jej brata, który został oskarżony o zabójstwo dyrektora kasyna w Robredo. Alejandro prosi siostrę, aby go... Ana Tramel to taka hiszpańska Joanna Chyłka. Skuteczna, pyskata prawniczka ze swoim uzależnieniem i magnesem na kłopoty. Po latach jest już tylko wspomnieniem dawnej siebie pracując w firmie przyjaciółki ze studiów i pisząc odwołania od mandatów drogowych. Monotonię przerywa telefon od jej brata, który został oskarżony o zabójstwo dyrektora kasyna w Robredo. Alejandro prosi siostrę, aby go broniła. Prawniczka, która od dawna nie występowała już w sądzie, wkracza na drogę prawną przeciwko jednej z najpotężniejszych spółek hazardowych w Hiszpanii, co uruchamia masę innych problemów.
Wciągająca, niepozwalająca się oderwać, niesamowita. Taka jest "Ana", pierwsza powieść Roberto Santiago pisana z myślą o dorosłych czytelnikach. Pomimo prawie tysiąca stron, wartka akcja i niesamowicie przyjemny styl pisarza, pozwala się w niej bez pamięci zatracić.
Bardzo dziękuję Wydawnictwu Muza za swój egzemplarz.

pokaż więcej

 
2018-10-07 13:43:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Leni Zumas nadała swojej książce dużo powagi jeśli chodzi o tematykę i sporo luzu, kiedy mówimy o stylu. Luźne, lekkie zdania w niekomplikowany sposób opisują życia pięciu kobiet mieszkających w Newville w Oregonie. Każda z nich jest w innym wieku, ma różną sytuację rodzinną i materialną, ale wszystkie są w pewien sposób ze sobą połączone. Duży wpływ na ich życie ma także prawo, które... Leni Zumas nadała swojej książce dużo powagi jeśli chodzi o tematykę i sporo luzu, kiedy mówimy o stylu. Luźne, lekkie zdania w niekomplikowany sposób opisują życia pięciu kobiet mieszkających w Newville w Oregonie. Każda z nich jest w innym wieku, ma różną sytuację rodzinną i materialną, ale wszystkie są w pewien sposób ze sobą połączone. Duży wpływ na ich życie ma także prawo, które amerykański rząd wprowadził dwa lata wcześniej - całkowity zakaz aborcji oraz metody invitro.
Muszę przyznać, że przy tak surowym kodeksie rządzącym uniwersum spodziewałam się dramatycznych sytuacji niczym z "Opowieści Podręcznej". Nie było jednak aż tak mocno, chociaż większość opisanych codziennych dylematów bohaterek miała początek w tym rygorystycznym prawie właśnie. Chętnie sięgnę po inne opowieści autorki, gdyż pióro ma bardzo przyjemne. Wydawnictwu Czarna Owca dziękuję natomiast serdecznie za swój egzemplarz.

pokaż więcej

 
2018-09-28 19:26:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Seria: Death Note

Ależ to było przyjemne, wrócić do jednego z moich ulubionych uniwersów po nową dla mnie historię. Chociaż Death Note znam dobrze od lat nigdy nie zdecydowałam się na przeczytanie oryginału tej nowelki. Fanom L na pewno się spodoba.

 
2018-09-28 19:17:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)

Nie czytałam wcześniej serii z Forstem, ale chyba muszę się za nią zabrać. Bo ja byłam z Chyłką na Annapurnie, walczyłam z nią o przeżycie i modliłam się o to razem z Kordianem. Jeśli Mróz tak pisze górskie historie, to ja nie mam nic więcej do dodania. Jak brutalnie, prawdziwie to brzmi, wie każdy, kto już przeczytał. W tej części w odróżnieniu od pozostałych, śledztwo było gdzieś na uboczu... Nie czytałam wcześniej serii z Forstem, ale chyba muszę się za nią zabrać. Bo ja byłam z Chyłką na Annapurnie, walczyłam z nią o przeżycie i modliłam się o to razem z Kordianem. Jeśli Mróz tak pisze górskie historie, to ja nie mam nic więcej do dodania. Jak brutalnie, prawdziwie to brzmi, wie każdy, kto już przeczytał. W tej części w odróżnieniu od pozostałych, śledztwo było gdzieś na uboczu nawet, jeśli zostało po mistrzowsku rozwiązane. Zakończenie natomiast zszokowało jak chyba każde poprzednie, które tylko szepcze do mnie, żebym sięgnęła po następny tom. Problem tylko w tym, że czytając przed premierą, raczej nie mam szans na dostanie kolejnej porcji przygód na życzenie swojego mózgu.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
343 98 440
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (9)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd