Laura i tajemnice Aventerry

Okładka książki Laura i tajemnice Aventerry Peter Freund
Okładka książki Laura i tajemnice Aventerry
Peter Freund Wydawnictwo: Videograf II Cykl: Laura (tom 1) fantasy, science fiction
Laura (tom 1)
Laura und das Geheimnis von Aventerra
Videograf II
2009-01-01
2009-01-01
Magdalena Michalik

Niesamowicie wciągająca, uwielbiam całą serie - polecaaaam :D

Niesamowicie wciągająca, uwielbiam całą serie - polecaaaam :D

Ciekawe czy uratuje tatę.

Ciekawe czy uratuje tatę.

Pomysł, choć przeciętny, całkiem fajny, ale styl... Po prostu nie mogłam. Pisał to facet, który chyba w życiu nie rozmawiał z paroma dziewczynami naraz, a przynajmniej drętwe dialogi właśnie to sugerują. Każde słowo zgrzytało mi w ustach, naprawdę ciężką przebrnąć.

Nie spodobała mi się ta książka. Może być to trochę winą tego, że może jestem za stara na takie książki, ale czy na fantastykę może się być za starym. Może to też wina tego, że mam uprzedzenie do wszystkiego co niemieckie, uczę się tego języka od 2 lat i umiem powiedzieć ( rozumiejąc co mówię ) Wie heist du ?, chyba nigdy się do tego nie przekonam. Ale czytając książkę odrzucam wszystkie uprzedzenia i po prostu czytam. Co mi się nie podobało :
- jeśli ktoś wymyśla magiczny świat i młodego bohatera, który się o tym dowiaduje, to rozpowiadanie o tym prawie wszystkim ,,śmiertelnikom '', że tak się wyrażę, psuje mi całą magię. Ja gdybym odkryła istnienie wróżek nigdy bym nie podzieliła się z tym żarłoczną, strachliwa koleżanką, z którą mieszkam, owszem, ale nie znam tak dobrze
- no właśnie ci ,,śmiertelnicy '' Niektórzy mogą to uznać za plus, że wszyscy nie są tacy niezwykli, piękni i niesamowici, ale mnie to trochę przeszkadzało. Główna bohaterka ciągle użala się, że nic nie wiem, nic nie umie, a jak przychodzi co do czego to nagle wszystko się jakoś samo rozwiązuje.
Co do reszty nie mam zastrzeżeń, pomysł był fajny, czytało się dość fajnie, ale po prostu nie czułam tej magii w książce.

Kiepska germańska podróbka Harry'ego Pottera.

Kiepska germańska podróbka Harry'ego Pottera.

Świetna książka, bardzo szybko się ją czyta :)

Świetna książka, bardzo szybko się ją czyta :)

1944

Cudowna seria, którą bardzo miło wspominam! Laura i jej przygody są ciekawe, a przede wszystkim dobrze opisane!

Książka naprawde bardzo dobra i wciągająca. Nareszcie coś innego niż wampiry i wilkołaki. Myśle jednak że nie opłaca się kupować gdyż można ją znaleźć w bibliotece :)

Moja ulubiona i pierwsza seria książek, które mają po 300-400 stron. Bardzo wciąga, a jej przygody za każdym razem zachwycają. Szczególnie historia samej bohaterki..Polecam każdemu kto uwielbia książki typowo fantastyczne i przygodowe :)

? W żadnym razie nie przypominam sobie abym to czytała. Może jest na to za późno, może nie.

• Polecam

Dodaj cytat z książki Laura i tajemnice Aventerry