Wyprawa

Tłumaczenie: Barbara Wicher
Cykl: Ewilan z dwóch światów (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
D'un monde a l'autre
Ewilan, fantasy

Wyprawa to pierwsza część kilkutomowego cyklu fantasy, który we Francji podbił serca milionów czytelników. Także tych, mających dzieciństwo już dawno za sobą… Cztery tysiące dziewięćset dni, czyli trochę więcej niż trzynaście lat miała Camille, gdy po raz pierwszy dokonała tajemniczego „przejścia w bok” i… przeniosła się do równoległego świata. O mały włos nie wpadła tam w szpony paskudnego...

Cztery tysiące dziewięćset dni, czyli trochę więcej niż trzynaście lat miała Camille, gdy po raz pierwszy dokonała tajemniczego „przejścia w bok” i… przeniosła się do równoległego świata. O mały włos nie wpadła tam w szpony paskudnego Ts’żercy. Okazuje się, że ta dziewczyna o niesamowicie fiołkowych oczach, zaadoptowana przez małżeństwo nadętych Francuzów, jest jedyną szansą na ocalenie Gwendalaviru – krainy, do której właśnie trafiła. Tak naprawdę nosi imię Ewilan i jest córką wielkich magów, którzy przed siedmiu laty zaginęli bez wieści. Ma też starszego brata, którego niezwłocznie musi odnaleźć. Czy podobnie, jak ona, posiadł on niezwykły Dar Rysunku? W poszukiwaniach Camille towarzyszy Salim, intrygujący przyjaciel z biednej dzielnicy, który za przyjaciółką gotów jest skoczyć w ogień.
Wartka akcja, niesamowite wydarzenia, potworne kreatury, świat pełen magii i dwoje dzielnych nastolatków, od których zależy przyszłość Gwendalaviru. Świetny, skrzący humorem styl Bottera od pierwszego zdania porywa do fascynującego świata wyobraźni, z którego nie chce się wracać.

źródło opisu: www.wab.com.pl

źródło okładki: www.wab.com.pl

Booknerd | 2014-08-06
Na półkach: Przeczytane, 2014

Idealny przykład na to, że czasem warto dać szansę książce, o której nie jest wszędzie głośno. Wyprawa, to pierwsza część trylogii, która zapowiada się całkiem dobrze. Ciekawy pomysł na fabułę i wartka akcja. Mogłaby być trochę dłuższa, żeby bardziej rozbudować przejścia miedzy niektórymi scenami, bo wydawały się niedokończone. Polecam!

Dzika_Róża | 2016-09-24
Przeczytana: 24 września 2016

książka fajna ale czegos mi brakowało chyba tego że była tam 14latka :(

Amy392 | 2014-11-14
Przeczytana: 07 listopada 2014

Historia Camille - trzynastolatki, która pewnego dnia odkrywa, iż pochodzi z innego świata.
Oryginalny pomysł, niezwykłe przygody i wartka akcja. Książka wciąga od samego początku tak, że trudno się oderwać. Warta była każdej wydanej na nią złotówki. GORĄCO POLECAM!!

Galla Anonima | 2013-01-30
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 30 stycznia 2013

"Kartki przewracają się same. Absolutna rozkosz" ~ "Science Fiction Magazine"

Książka znakomita. Niestety martwi mnie fakt, że nie będę w stanie sięgnąć po inne części tego arcydzieła..

Ramon | 2010-06-08
Przeczytana: 2010 rok

Po pierwsze książka bardzo dobrze wydana. Znaczy: ładna, w twardej oprawie, z obwolutą, duże marginesy ze wszystkich stron - czyta się łatwo, przyjemnie i wygodnie. Cena okładkowa: 39,90 zł (tylko 280 stron!) to raczej za dużo, ale ja kupiłem w promocji za dwadzieścia parę :)

Treść? Jak wskazuje tytuł, po prostu - wyprawa. Brak epickich czy kronikarskich opisów świata równoległego uważam za plus. Najważniejsze w tej książce są opowieść i dialogi. Dzięki temu można przeczytać siedmiolatkowi, który słucha z zainteresowaniem i ze zrozumieniem (opisy ze dwóch krwawych walk wcale nie są krwawe). Mimo prostoty akcji bohaterowie nie są z papieru.

Ale i tak najważniejsze dla mnie jest co innego, podobnie jak w Dzieci Lampy P.B. Kerra. Tam bohaterowie są Dżinnami, tutaj bohaterka jest Rysownikiem - jest to mniej więcej to samo. Dzięki temu książka posiada wysokie walory edukacyjne. Dziecko - niejako przy okazji - dowiaduje się o wadze myśli oraz potędze koncentracji na długo przed tym,...

Grzegorz | 2014-07-13

Jako fantasy skierowane do dzieci, bardzo fajna książka, jak i cała seria zresztą. Przyjemnie mi się przygody Ewilian czytało, choć oczywiście z góry wiedziałem iż historia ta będzie dość infantylna.

Mia-Meow | 2011-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2011

Niezła opowieść.Czasami nudne,ale pomysł na fabułę świetny.

Demispectra | 2015-01-02
Przeczytana: 14 lutego 2013

To jest totalne arcydzieło! Zwykła dziewczyna odkrywa, że jest księżniczką w równoległym świecie! Odkrywa,że ma brata i niezwykłą moc, którą jest jej wyobraźnia.

Nessie Salvatore | 2010-08-30

Niezbyt mnie zaintereswała, jest nudna.

julia | 2016-06-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane