Laura i proroctwo Srebrnego Sfinksa

Tłumaczenie: Magdalena Michalik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Laura Leander". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Videograf II
Laura und das Orakel der Silbernen Sphinx
978-83-7183-649-7
magia, zło, dobro, walka
Justilla

Bohaterka serii – 13-letnia Laura Leander – dysponuje niezwykłymi zdolnościami, które okazują się przydatne w nierównej walce z siłami zła. Laura ma na szczęście kilku sprzymierzeńców, którzy pomagają jej w poszukiwaniu ojca, uwięzionego przez Czarnego Księcia Borborona. By go pokonać i dotrzeć do celu, trzeba jednak ominąć wiele niebezpiecznych pułapek, a przede wszystkim rozszyfrować, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Nawet wśród uczniów i nauczycieli szkoły w Ravenstein, w której na co dzień uczy się Laura, kryją się sojusznicy Borborona.

Malina | 2011-04-10
Przeczytana: 2011 rok

Dawno dawno temu przeczytałam dwie pierwsze części z serii o Laurze. Po upływie dłuższego czasu gdy byłam zajęta innymi książkami sięgnęłam w końcu po kontynuacje przygód Laury. Na początku jak to po długiej przerwie bywa w niektórych momentach nie wiedziałam o co dokładnie chodzi. Ludzka pamięć czasem zawodzi. Gdy stopniowo zagłębiałam się w lekturę wszystko stawało się jasne. Bohaterka jest już starsza. Czeka, na swój czas powrotu na Avanterre, bo w końcu musi odnaleźć swojego ojca.

W między czasie bierze udział w poszukiwaniu szczątków miecz, który może mieć istotne znaczenie dla sił światła. W rozwiązywaniu zagadek i pokonywaniu trudności będą jej pomagać wierni przyjaciele, ale nie można zapominać o siłach ciemności, które nie tylko marzą, ale i działają aby dziewczynie nie udało się osiągnąć celu.

....

Już mi się ta seria tak bardzo nie podoba, jeśli mam być szczera.

Już nie byłam tak zafascynowana przygodami Laury jak kiedyś. Jednak jeśli ktoś czytał poprzednie części to...

Rachel3 | 2015-01-30

A wiecie, że było lepiej? O tylko jedną gwiazdkę, ale jednak lepiej O.O

Beattie | 2011-05-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2011

wciągająca opowieść

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam prawie całą książkę, ale zrezygnowałam i oddałam ją do biblioteki. Jak będę miała oszczędności to zapewne kupię sobie wszystkie części, ale jest tak wiele świetnych książek, że nie chce mi się teraz tracić na nią czasu.

Ranu | 2015-12-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Super książka, niesamowicie wciągająca - polecam :D

Fenny16 | 2014-07-27
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Alaryk :'(

Laura | 2016-10-07