Rachel3 
Moje rewiry to fantastyka, wszelkiego rodzaju fantasy - s-f... raczej nie. Poza tym sama trochę próbuję pisać, choć ostatnio przerzuciłam się na język angielski. Duża tolerancja dla klisz, mała dla Mary Sue. Ponadto, nie wierzę w perfekcję; w teorii moją maksymalną oceną jest 9/10, wyjątkami są pozycje, do których mam sentyment z dzieciństwa (a wtedy jeszcze wierzyłam) lub w które bardzo mocno zaangażowałam się emocjonalnie.
21 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 4 książki i 1 cytat, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Siła podświadomości. Co wpływa na nasze myśli, odczucia i zachowanie?
  Siła podświadomości. Co wpływa na nasze myśli, odczucia i zachowanie?
  Autor:
  Podświadomość – umiejętnie wykorzystana – może być źródłem życiowego powodzenia. Świat jest pełen słów i obrazów, które zmuszają nas do podejmowania nieoczekiwanych decyzji. Jesteśmy tak silnie przywi...
  czytelników: 123 | opinie: 6 | ocena: 6,51 (39 głosów)
 • Twelve Kings in Sharakhai
  Twelve Kings in Sharakhai
  Autor:
  Sharakhai, the great city of the desert, center of commerce and culture, has been ruled from time immemorial by twelve kings — cruel, ruthless, powerful, and immortal. With their army of Silver S...
  czytelników: 7 | opinie: 1 | ocena: 6 (2 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-09 13:12:04
Ma nowego znajomego: Lucrecia
 
2018-11-03 21:31:02
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-29 23:02:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pełna podziwu

Z Sandersona jest większy sadysta, niż się tego spodziewałam. Ale cóż, w sumie to go rozumiem, też bywam sadystką, jak piszę XD Teraz tylko kwestia, co z ciągiem dalszym...

 
2018-10-21 18:31:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

A tutaj z kolei lekki spadek jakości. Jakkolwiek styl nadal świetny, a świat przedstawiony rozwija się całkiem ciekawie, o tyle większość książki czytało mi się jak filler. Ważny był początek i koniec, a to co po środku - pomijając jeden czy dwa podpunkty fabuły, jak rozmowa Alca z matką - nie wpisywało się nijak w większą fabułę. Trochę czuć było wypełnianie kartek. Nie, żeby specjalnie, ale... A tutaj z kolei lekki spadek jakości. Jakkolwiek styl nadal świetny, a świat przedstawiony rozwija się całkiem ciekawie, o tyle większość książki czytało mi się jak filler. Ważny był początek i koniec, a to co po środku - pomijając jeden czy dwa podpunkty fabuły, jak rozmowa Alca z matką - nie wpisywało się nijak w większą fabułę. Trochę czuć było wypełnianie kartek. Nie, żeby specjalnie, ale wydaje mi się, że Brandon Sanderson przecenia na ile dobrze sprawdzają się linie fabularne typu "musimy wytrzymać do [wstaw czas]".

Mi w każdym razie średnio to wszystko pasowało.

pokaż więcej

 
2018-10-20 01:38:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pełna podziwu

Książeczka jeszcze lepsza niż poprzedniczki, z ciekawymi postaciami, zwrotami akcji i wyśmienitym pociągnięciem wątków wcześniej już napoczętych. O ile pierwsza część mnie fabularnie na kolana nie powaliła, a druga miała jeden fajny twist, o tyle tutaj bardziej już widać Sandersonowy styl rozwiązywania akcji. Polecam, warto!

 
2018-10-06 11:32:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pełna podziwu

Spokojnie trzyma poziom pierwszej części, a nawet lekko ją przewyższa. Niemniej jednak nie dość mocno, by zasłużyć na 9/10. Ale któraś z kolejnych kilku części, kto wie...

 
2018-10-05 21:47:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Manga
Cykl: Yona of the Dawn (tom 13)

Tomik pokrywa finał mojego nr. 2 ulubionego arku, tak więc ocenę o to +1 zawyżam, żeby było 10/10. Szkoda mi też trochę, bo jakkolwiek kolejny ark jest równie cudowny, to potem poziom mangi wyraźnie się obniża. Spadek formy, zmęczenie materiału, czy może "dobre rady" jakiegoś edytora - ciężko powiedzieć.

Tak czy inaczej, cieszę się póki jeszcze zbieram tomiki pokrywające wyż ^.^

 
2018-09-30 18:41:04
Ma nowego znajomego: Janusz Szewczyk
 
2018-09-30 17:21:59
Autor:

Pfff... Bardzo chciałam lubić tę książkę. Naprawdę. Ale cóż poradzę, kiedy główna bohaterka to typowy przykład śnieżynki, romans zaczyna się od tego, że nasza parka upija się magią, a autorka w żadnym momencie nie jest w stanie przekonać mnie, że Adze grozi jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Poza tym, nieco nie podoba mi się fakt, że ta książka promuje się tak strasznie jako "polska", podczas...
Pfff... Bardzo chciałam lubić tę książkę. Naprawdę. Ale cóż poradzę, kiedy główna bohaterka to typowy przykład śnieżynki, romans zaczyna się od tego, że nasza parka upija się magią, a autorka w żadnym momencie nie jest w stanie przekonać mnie, że Adze grozi jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Poza tym, nieco nie podoba mi się fakt, że ta książka promuje się tak strasznie jako "polska", podczas gdy w istocie z polskością niewiele ma wspólnego, poza niektórymi może nazwami i potrawami. Tzn. może tłumacze wysilili się i zrobili z tego zamieszania ('Wesna'? Polskie imię? Naprawdę?) coś bardziej strawnego, ale po angielsku - figa z makiem a nie polska kultura.

pokaż więcej

 
2018-09-20 19:43:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Manga
Autor:

Sięgając po tę pozycję obawiałam się, że zobaczę historię przepełnioną feminizmem w dodatku zaserwowanym całkowicie niestrawnie, z pogwałceniem wszelkich zasad storytellingu jak i zwykłej logiki. Coś ala "The Last Jedi", można rzecz. Na szczęście, tym razem zostałam przyjemnie zaskoczona. Historia okazała się poprowadzona wiarygodnie, postacie - ciekawe, zmagające się z różnymi... Sięgając po tę pozycję obawiałam się, że zobaczę historię przepełnioną feminizmem w dodatku zaserwowanym całkowicie niestrawnie, z pogwałceniem wszelkich zasad storytellingu jak i zwykłej logiki. Coś ala "The Last Jedi", można rzecz. Na szczęście, tym razem zostałam przyjemnie zaskoczona. Historia okazała się poprowadzona wiarygodnie, postacie - ciekawe, zmagające się z różnymi przeciwnościami, a do tego kreska - przepiękna.

Czy jest to pozycja idealna? Raczej nie. Zdarzają się momenty, gdy postacie zachowują się w typowy dla mangi, przerysowany sposób, co o ile nie przeszkadza mi w fantasy rodzaju "Akatsuki no Yony", to jednak w opowieści opartej o historyczne fakty nieco mnie razi. Ponadto znajdzie się część postaci, głównie antagonistów, którzy zostali scharakteryzowani w wyjątkowo płaski sposób. Nie przeszkadza to jednak aż tak bardzo, bo choć dwuwymiarowi, pozostają groźni, a to już przecież coś.

Ostatecznie - zdecydowanie polecam. Może manga ta nie znajdzie u mnie specjalnego miejsca w serduszku jak historie, które uderzają w bardziej przeze mnie lubiane tony, jednak potrafię docenić zgrabnie skomponowaną i umiejętnie zagraną melodię.

pokaż więcej

 
2018-09-18 02:00:18
Ma nowego znajomego: GrzegorzIgnacy
 
2018-09-13 16:08:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo dobre wprowadzenie do tematu, jakim są Chiny. Napisane przystępnym językiem, dotykającym różnych obszarów wiedzy, od geografii, przez historię i kulturę, po wreszcie politykę. Choć wielokrotnie tematy potraktowane są pobieżnie, jest to zrozumiałe ze względu na konieczność zmieszczenia wszystkiego w skończonej liczbie stron, a takie kompendium z pewnością ułatwi wczytanie się w bardziej... Bardzo dobre wprowadzenie do tematu, jakim są Chiny. Napisane przystępnym językiem, dotykającym różnych obszarów wiedzy, od geografii, przez historię i kulturę, po wreszcie politykę. Choć wielokrotnie tematy potraktowane są pobieżnie, jest to zrozumiałe ze względu na konieczność zmieszczenia wszystkiego w skończonej liczbie stron, a takie kompendium z pewnością ułatwi wczytanie się w bardziej szczegółowe omówienia konkretnych zagadnień.

Polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
634 229 3009
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (56)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd