Laura i tajemnica Aventerry

Tłumaczenie: Magdalena Michalik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Laura Leander". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Videograf II
Laura und das Geheimnis von Aventerra
978-83-7183-469-1
tajemnica, magia, dobro, zło
Justilla

Pierwszy tom bestsellerowej serii o przygodach Laury Leander, którą pokochali czytelnicy w 20 krajach. Bohaterką serii jest Laura Leander, dzielna 13-latka, która z powodzeniem może konkurować z Harrym Potterem. Dziewczynka ma na głowie całą masą problemów: jej ojciec zniknął przed rokiem bez śladu, macocha wciąż się o coś czepia, a stopnie w szkole pozostawiają wiele do życzenia. Ale w jej...

Bohaterką serii jest Laura Leander, dzielna 13-latka, która z powodzeniem może konkurować z Harrym Potterem. Dziewczynka ma na głowie całą masą problemów: jej ojciec zniknął przed rokiem bez śladu, macocha wciąż się o coś czepia, a stopnie w szkole pozostawiają wiele do życzenia. Ale w jej 13-te urodziny sprawy komplikują się jeszcze bardziej – ku swemu wielkiemu zdziwieniu Laura dowiaduje się, że została wybrana do bardzo trudnej misji: ma odegrać decydującą rolę w walce ze złymi mocami i uchronić Elysiona, Strażnika Światła, przed pewną śmiercią. Tylko wtedy będzie mogła zapobiec, by czarny książę Borboron, który ma na Ziemi gorliwych pomocników, nie przejął władzy na planecie Aventerra.

wisnia77 | 2014-08-18
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Nie spodobała mi się ta książka. Może być to trochę winą tego, że może jestem za stara na takie książki, ale czy na fantastykę może się być za starym. Może to też wina tego, że mam uprzedzenie do wszystkiego co niemieckie, uczę się tego języka od 2 lat i umiem powiedzieć ( rozumiejąc co mówię ) Wie heist du ?, chyba nigdy się do tego nie przekonam. Ale czytając książkę odrzucam wszystkie uprzedzenia i po prostu czytam. Co mi się nie podobało :
- jeśli ktoś wymyśla magiczny świat i młodego bohatera, który się o tym dowiaduje, to rozpowiadanie o tym prawie wszystkim ,,śmiertelnikom '', że tak się wyrażę, psuje mi całą magię. Ja gdybym odkryła istnienie wróżek nigdy bym nie podzieliła się z tym żarłoczną, strachliwa koleżanką, z którą mieszkam, owszem, ale nie znam tak dobrze
- no właśnie ci ,,śmiertelnicy '' Niektórzy mogą to uznać za plus, że wszyscy nie są tacy niezwykli, piękni i niesamowici, ale mnie to trochę przeszkadzało. Główna bohaterka ciągle użala się, że nic nie wiem,...

Alieonora | 2011-09-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymiana
Przeczytana: 2010 rok

Najbardziej intrygująca i wciągająca część o Laurze, w której wszystko, cały jej świat wydaje się taki tajemniczy i niepoznany, a za razem przyjazny i ciepły, że obdarzamy dziewczynę zasłużoną sympatią, która w kolejnych częściach niestety trochę się ulatnia...

Irmina | 2014-04-28

Cudowna seria, którą bardzo miło wspominam! Laura i jej przygody są ciekawe, a przede wszystkim dobrze opisane!

Rachel3 | 2015-01-30

Pomysł, choć przeciętny, całkiem fajny, ale styl... Po prostu nie mogłam. Pisał to facet, który chyba w życiu nie rozmawiał z paroma dziewczynami naraz, a przynajmniej drętwe dialogi właśnie to sugerują. Każde słowo zgrzytało mi w ustach, naprawdę ciężką przebrnąć.

Bookomaniaczka | 2014-01-18

Moja ulubiona i pierwsza seria książek, które mają po 300-400 stron. Bardzo wciąga, a jej przygody za każdym razem zachwycają. Szczególnie historia samej bohaterki..Polecam każdemu kto uwielbia książki typowo fantastyczne i przygodowe :)

oliw0208 | 2014-07-11
Przeczytana: 16 lipca 2014

Świetna książka, bardzo szybko się ją czyta :)

Niksa | 2013-02-07
Przeczytana: 01 lutego 2013

Pierwszy tom jednej z lepszych książek, które czytałam. Niektóre przygody miały w sobie to coś, co przyciąga i nie można się oderwać się od książki. Oprócz tej części są również kolejne przygody.

nicki003 | 2014-02-18
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Książka naprawde bardzo dobra i wciągająca. Nareszcie coś innego niż wampiry i wilkołaki. Myśle jednak że nie opłaca się kupować gdyż można ją znaleźć w bibliotece :)

Tali | 2012-12-02

Bardzo ciekawa i wciągająca książka.

Akela | 2012-09-21

Tu jeszcze jest ok. Opowieść dopiero się zaczyna, jest wciągająca, ale w sumie nieszczególna.