Laura i Pierścień Ognistej Żmii

Okładka książki Laura i Pierścień Ognistej Żmii Peter Freund
Okładka książki Laura i Pierścień Ognistej Żmii
Peter Freund Wydawnictwo: Videograf II Cykl: Laura (tom 5) fantasy, science fiction
Laura (tom 5)
Laura und der Ring der Feuerschlang
Videograf II
2010-05-18
2010-05-18
Magdalena Michalik
magia zło dobro walka

Świetna historia opowiadająca o młodej dziewczynie Laurze która miłością do swojej zmarłej mamy odzyskuje ją. Zagadkowa, Fantastyczna i....Warta przeczytania. Mój ulubiony tom z tej serii.

Świetna historia, warta przeczytania i polecenia, zachęcam :D

Świetna historia, warta przeczytania i polecenia, zachęcam :D

prawie moja ulubiona książka:)

prawie moja ulubiona książka:)

Szczerze, zakończenie bardzo mnie zdziwiło i troszkę rozczarowało, ale mimo to czekam na kolejną część.

Tomy bestselleru o Laurze strasznie mi się podobają lecz końcówka tej części bardzo mnie zaskoczyła ale i tak to najlepsza trylogia którą kiedykolwiek czytałam i polecam ją wszystkim czytelnikom .

Zdziwiłam się, jak po 4 dniach skończyłam czytać tą książkę. Z poprzednią częścią skończyłam po ok. 2 miesiącach. Sama książka jest super, tylko zakończenie nie jest takie troszeczkę ciekawsze. Na samym końcu Laura odzyskuje matkę, ale nie ma swoich zdolności, nie ma pojęcia o Aventerze, o walce Sił Światła i Mocy Ciemności oraz o tym, co wydarzyło się przez rok, w którym pomagała Strażnikom. Ogólnie saga Petera Freunda jest genialna, więc za kilka lat do niej powrócę.

Książka super, ale zakończenie mnie rozczarowało :P

Książka super, ale zakończenie mnie rozczarowało :P

SWIETNA NIE UMIEM SIĘ DOCZEKAĆ 6 CZĘŚCI !!!!

SWIETNA NIE UMIEM SIĘ DOCZEKAĆ 6 CZĘŚCI !!!!

Tu pozwolę sobie skomentować całą serię. CO TO MA W OGÓLE BYĆ?! Sam pierwszy tom jest obiecujący, ale reszta?! Ok, nie czytałam tomu drugiego, ale po przeczytaniu pozostałych trzech uważam, że szkoda czasu na uzupełnianie wiadomości.

Dziewczyna, DWUNASTOLATKA (!) nadzwyczaj dobrze radzi sobie z kołowaniem dorosłych osób, o niebo bardziej doświadczonych od niej. Podejmuje się misji, które dla każdego innego były śmiertelnie niebezpieczne. I co? Ani zadraśnięcia nie wyniosła! Sfinks? Nie no, bagatela. Rozmowy z wrogimi smokami i przejście przez diabelnie zagmatwany labirynt? Prościzna! Jeden jedyny raz zdarzyło jej się konkretnie oberwać- fakt. Ale to nie zatuszuje jej wcześniejszej nietykalności i nadmiernych sukcesów. Raz jeszcze- ani jednego niepowodzenia, z najniebezpieczniejszych miejsc- ani zadraśnięcia. Ja rozumiem, że to fantasy, ale jakaś granica niemożliwości istnieje! Owa nietykalność bohaterki pozbawia całość dreszczyku emocji- przecież wiadomo, że i tak jej się uda. A zakończenie, choć wzruszające i tak dalej, rozczarowało mnie. Czy autor nie mógł wymyślić niczego lepszego? Doprawdy już ciekawiej by było, gdyby dziewczyna zginęła, osłaniając matkę swoją piersią, zamiast oddawać moc i kasować wszystko, co było przedtem... Tak na dobrą sprawę na jedno by wyszło...

• Fantasy/paranormalne
  • 2. Gatunek - Młodzierzowe