Laura i Pierścień Ognistej Żmii

Tłumaczenie: Magdalena Michalik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Laura Leander". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Videograf II
Laura und der Ring der Feuerschlang
978-83-7183-804-0
magia, zło, dobro, walka
Justilla

Piąty tom serii o dzielnej trzynastolatce o magicznych zdolnościach.
Gdy smok Gurgulius budzi w niej nadzieję, że jej matka nie zginęła przed laty w dziwnym wypadku, Laura ryzykuje wyprawę w przeszłość. Przypuszcza, że Anna została wypędzona do mrocznego Królestwa Cieni, dokąd można się dostać jedynie przy pomocy legendarnego Pierścienia Ognistej Żmii.

Niksa | 2013-07-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdziwiłam się, jak po 4 dniach skończyłam czytać tą książkę. Z poprzednią częścią skończyłam po ok. 2 miesiącach. Sama książka jest super, tylko zakończenie nie jest takie troszeczkę ciekawsze. Na samym końcu Laura odzyskuje matkę, ale nie ma swoich zdolności, nie ma pojęcia o Aventerze, o walce Sił Światła i Mocy Ciemności oraz o tym, co wydarzyło się przez rok, w którym pomagała Strażnikom. Ogólnie saga Petera Freunda jest genialna, więc za kilka lat do niej powrócę.

Bookomaniaczka | 2014-01-18
Przeczytana: lipiec 2013

Szczerze, zakończenie bardzo mnie zdziwiło i troszkę rozczarowało, ale mimo to czekam na kolejną część.

Nadzia15 | 2014-10-20

prawie moja ulubiona książka:)

Patrycja | 2013-02-02
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Książka super, ale zakończenie mnie rozczarowało :P

Magausia_1998 | 2012-10-30
Przeczytana: 13 listopada 2012

SWIETNA NIE UMIEM SIĘ DOCZEKAĆ 6 CZĘŚCI !!!!

Akela | 2012-09-21
Na półkach: Przeczytane, Kompletne dno

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tu pozwolę sobie skomentować całą serię. CO TO MA W OGÓLE BYĆ?! Sam pierwszy tom jest obiecujący, ale reszta?! Ok, nie czytałam tomu drugiego, ale po przeczytaniu pozostałych trzech uważam, że szkoda czasu na uzupełnianie wiadomości.

Dziewczyna, DWUNASTOLATKA (!) nadzwyczaj dobrze radzi sobie z kołowaniem dorosłych osób, o niebo bardziej doświadczonych od niej. Podejmuje się misji, które dla każdego innego były śmiertelnie niebezpieczne. I co? Ani zadraśnięcia nie wyniosła! Sfinks? Nie no, bagatela. Rozmowy z wrogimi smokami i przejście przez diabelnie zagmatwany labirynt? Prościzna! Jeden jedyny raz zdarzyło jej się konkretnie oberwać- fakt. Ale to nie zatuszuje jej wcześniejszej nietykalności i nadmiernych sukcesów. Raz jeszcze- ani jednego niepowodzenia, z najniebezpieczniejszych miejsc- ani zadraśnięcia. Ja rozumiem, że to fantasy, ale jakaś granica niemożliwości istnieje! Owa nietykalność bohaterki pozbawia całość dreszczyku emocji- przecież wiadomo, że i tak jej się uda. A...

kasiok54 | 2013-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2013

Tomy bestselleru o Laurze strasznie mi się podobają lecz końcówka tej części bardzo mnie zaskoczyła ale i tak to najlepsza trylogia którą kiedykolwiek czytałam i polecam ją wszystkim czytelnikom .

Ranu | 2015-12-01

Świetna historia, warta przeczytania i polecenia, zachęcam :D

ewalczyk | 2016-08-12
oli008 | 2016-07-09