Drugie wejrzenie

Dariusz Filar Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2015-01-01
2015-01-01

Kolejna książka profesora ekonomii, tym razem o romansie podstarzałego profesora ekonomii z 25 lat młodszą finansistką (czyżby autor pisał o sobie?). Rzecz cała jest przeintelektualizowana, przegadana, poza tym psychologicznie mało wiarygodna. Poza tym to jakieś nudne, letnie, miałkie. W sumie jestem zawiedziony.

Profesor ekonomii z Gdańska po 60-ce , były członek Rady Polityki Pieniężnej napisał książkę o romansie 60 letniego profesora ekonomii z 35 letnią finansistką. Czyżby pisał o sobie?

Romans toczy się w scenerii Warszawy, Londynu, i innych fajnych miejsc, bohaterowie nie mają żadnych trosk materialnych, spełniają wszystkie swoje zachcianki, trochę mi to trąci serialem TVN z życia młodych, pięknych i bogatych. Z tym że tutaj jest pewien problem. Oto 60-latek wciąż ma wątpliwości jak może go kochać kobieta o 25 lat młodsza, ciągle wyciąga różnicę wieku, swoją starość bliską. No i jego przeintelektualizowanie, nie może przyjąć rzeczy takimi jakie są, musi je oprawiać w słowa, idee, teorie. Czasami to bardzo irytuje.

Psychologia postaci jest dosyć słaba, jakoś nie mogłem poczuć i zrozumieć dylematów i postępowania bohaterów. Zakończenie też jakieś psychologicznie niewiarygodne. Czułem jakbym był obok tego romansu, jakieś to wszystko letnie i mdłe, nawet kłótnie pary bohaterów nie budzą zainteresowania. Ani konfliktu ani dramatu, nudy panie dzieju. Poza tym za dużo tam słów, po 'Na imię mam Lucy' widzę, że ludzie piszą dużo, ale słowa nie mają wagi. Tak jest właśnie w tej książce.

Mamy przy okazji przewodnik po miłych miejscach: Bali, Londyn, Chorwacja, Stawisko i co tam jeszcze. Czyta się to gładko i miło, ale po odłożeniu książki zapomina szybko.

W sumie rozczarowanie.

Profesor ekonomii z Gdańska po 60-ce , były członek Rady...

• Przeczytane w 2016r.
  • 01. Epub+

Dodaj cytat z książki Drugie wejrzenie