W spojrzeniu wroga

Cykl: Starbound (tom 2)
Wydawnictwo: Otwarte
This Shattered World
Sophie

Skoro nasze życie i tak zaraz się skończy – jeśli jutrzejszy dzień przyniesie wojnę, śmierć i chaos – to ta prawda, która właśnie się wydarzyła, jest wszystkim, co mam. Kapitan Lee jest piękna i odważna. Dowodzi oddziałami wysłanymi na planetę Avon, które mają stłumić wywołany działaniami wielkich korporacji bunt mieszkańców. W zamian za ciężką pracę obiecano im lepsze życie, ale słowa nie...

Kapitan Lee jest piękna i odważna. Dowodzi oddziałami wysłanymi na planetę Avon, które mają stłumić wywołany działaniami wielkich korporacji bunt mieszkańców. W zamian za ciężką pracę obiecano im lepsze życie, ale słowa nie dotrzymano. Lee musi być silna i bezwzględna, ma także osobiste powody, by nienawidzić rebeliantów.
Flynn ma bunt we krwi. Jego siostra zginęła w powstaniu przeciwko korporacjom. Udaje mu się uwięzić Lee, jednak gdy jego towarzysze chcą ją zabić, Flynn niespodziewanie podejmuje decyzję, która zmienia jego życie na zawsze.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

mania_kch | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2016

Nowa planeta - Avalon. Nowi bohaterzy - kapitan Jubilee i rebeliant Flynn. Dla siebie są wrogami, walczą o pokój jednak chyba każde z nich inaczej go pojmuje.
Zbieg wielu zdarzeń powoduje, że ta dwójka choć z początku wrogo do siebie nastawiona musi w jakiś sposób się dogadać, by wspólnie zawalczyć o wolność dla swoich ludzi.
Wróg jest potężny i zagraża z każdej strony...
Ciekawa fabuła, wartka i zaskakująca akcja. Wszystko odpowiednio wyważone i spójnie połączone z częścią pierwszą.
Polecam 😊

Brak współpracy i spokojnej rozmowy, zaślepienie, wiara w to, co ci mówią bez sprawdzenia. Wszystko to powoduje, że mogą powstać dwie strony, konflikt, którego nie da się rozwiązać bez ofiar. Czy istnieje szansa, by temu zapobiec?

Na Avonie terraformacja nadal trwa. Planeta została podzielona na dwa obozy – wojsko i rebelianci – które przez długi czas walczyły, teraz utrzymuje się między nimi względny spokój i zgoda, ale każdy wie, że nie potrwa to długo. Zwłaszcza kiedy jeden z rebeliantów porywa kapitan Lee Chasee, a inny z nich podburza resztę do chwycenia po broń. Czy uda się zapobiec nadchodzącej katastrofie i jakie tajemnice skrywa planeta?

Książkomania | 2016-12-30
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Błędne ogniki.

Starbound to niezwykła trylogia. Choć każda z książek opowiada inną historię, ma innych bohaterów, to łączy je wspólny wróg i miejsce, gdzie to wszystko się dzieje. „W spojrzeniu wroga” to kolejna odsłona pięknego wszechświata i pięknej historii o sile, nadziei, miłości i walce o wspólne dobro. Amie Kaufman i Meagan Spooner po raz kolejny zaskoczyły i tym razem stworzyły coś naprawdę wyjątkowego.

„Każdy ma jakąś przeszłość (…) Ale tylko od ciebie zależy, czego będziesz się trzymać.”

W tej historii lądujemy na planecie Avon, na której terraformacja nie dobiegła końca. Podzielona jest ona na dwa obozy – wojsko i rebeliantów. Kapitan Jubilee Chase to dziewczyna, o której krążą plotki, że nie ma duszy, jest bezwzględna. Flynn Cormac to przywódca rebeliantów, którzy ukrywają się na bagnach. Chłopak ma już dość wojny, pragnie pokoju i lepszego życia dla siebie i swoich pobratymców. I gdy losy tych dwójki się splatają nie będzie takiej siły we wszechświecie, która da...

Dominika | 2015-08-15
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku, 2015
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Kilka miesięcy temu przeczytałam "These Broken Stars" i, nie przesadzając, byłam oczarowana tą książką. Z chęcią sięgnęłam po kontynuację, jednak miałam obawy, że autorki nie utrzymają poziomu poprzedniej części. Pomyliłam się - zdecydowanie im się to udało.
Jubilee Chase i Flynn Cormac nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona została wysłana na planetę Avon aby pozbyć się rebeliantów, podczas gdy on jest właśnie rebeliantem. Nigdy nie powinni się spotkać - a jednak się stało, a gdy ich ścieżki się krzyżują, Flynn zabiera ją do swojej bazy jako więźnia. Gdy jednak okazuje się, że inni chcą doprowadzić do jej egzekucji, dokonuje wyboru, który wywraca życie i jej, i jego do góry nogami.
"This shattered world" to fantastyczna powieść, która porwała mnie już od pierwszych stron. Nie mogłam oderwać się od lektury, byłam zachwycona. Czytało się naprawdę przyjemnie, całość została napisana świetny stylem i nie nudziła czytelnika.
Lekturę uważam za udaną, a za trzeci tom postaram zabrać się jak...

ZaczytanaMajka | 2016-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Skomentuj na: http://majkabloguje.blogspot.com/2016/12/tutaj-nie-ma-gwiazd-poniewaz-nigdy-ich.html

Seria Starbound to moja ulubiona seria książkowa. Po fenomenalnym dla mnie pierwszym tomie „W ramionach gwiazd”, dzięki Wydawnictwu Otwartemu mam okazję przedpremierowo przeczytać dwa kolejne tomy. Druga część to zupełnie nowa historia, która zaskakuje i wbija w fotel na bardzo długo.

Jubilee trafia do Avon aby rozprawić się z rebeliantami. On Flynn, rebeliant. Tych dwoje nic ze sobą nie łączy i nigdy nie powinni się spotkać. Jednak ich drogi pewnego dnia się ze sobą splatają i tych dwoje zostaje na siebie skazanych. Flynn Cormac postanawia porwać panią kapitan do swojej bazy jako zakładnika, by wymusić na swoich wrogach negocjacje. Niestety to nie przynosi żadnych efektów ponieważ trodaire nie wykazują chęci do jakiejkolwiek współpracy. Przez to wszystko dochodzi do szeregu różnych zdarzeń, które powodują złamanie rozejmu i rozpoczyna się wojna między trodaire a fianną. W tym samym...

Zakładka | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Zabierając się za ten tom miałam pewne obawy. Dlaczego? Po pierwsze, nie wiedziałam w jaki sposób autorki zamierzają kontynuować tę historię, a po drugie, wszyscy chyba znamy nieszczęsną klątwę drugiego tomu. To zwykle numer drugi jest najsłabszy z całej serii, a często zniechęca do kontynuowania przygody w danym książkowym świecie. Na szczęscie już od pierwszych stron byłam przekonana, że moje obawy były niepotrzebne. Jak się okazuje ten duet autorski, idealnie udźwignął ciężar na nich spoczywający i sprostał zadaniu.

Książkę czytało się nie tylko łatwo ale i przyjemnie. Styl autorek nie odbiegał od pierwowzoru, a dodatkowo umilał czas. Tempo zdarzeń, również zostało odpowiednio dobrane pod stopień skomplikowania wydarzeń. Kiedy działo się coś prostego, fabuła przyspieszała, jednak kiedy pojawiały się kwestie, które trzeba lepiej "ogarnąć", wszystko zwalniało, ale nie tak by nas zanudzić.

Jak się okazuje, to nie jest kontynuacja historii z poprzedniego tomu. To nowa historia o...

brakpomysłu | 2016-12-21

Jubilee jest szanowaną choć młoda panią kapitan. Wysłana na planetę Avon ma walczyć z rebeliantami. Wszystko się zmienia gdy staje się zakładniczką rebeliantów. Porwana przez Flynna ma być jego kluczem do rozwiązania konfliktu. Jednak plany obojga przeistaczają się w gruzy gdy okazuje się, że dla dobra planety muszą współpracować. Oboje chcą ratować swoich ludzi i muszą zrobić to szybko. Czy uda im się ocalić siebie i wszystkich na planecie?

Nie kryje faktu, że średnio się lubię z młodzieżówkami. Naprawdę mało która z nich choć minimalnie trafia w moje czytelnicze gusta. Pierwsza część serii Starbound czyli "W ramionach gwiazd" nie wywarła na mnie zbyt dobrego wrażenia. I chyba jestem w tej opinii osamotniona, bo spotykam się głównie z pochlebnymi ocenami. Jak było z częścią drugą?

Określiłabym ją prosto - chaos. Po przerwie jaką miałam od pierwszego tomu (a czytałam go w marcu) długo zajęło mi odnalezienie się w wykreowanym świecie. Zupełnie nowe postacie wcale mi w tym nie...

Karolina | 2017-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2017

Ona - kapitan Lee Chase, zawsze staje po stronie prawa, on Flynn Cormac - rebeliant, który staje po stronie prawdy. Ich drogi krzyżują się gdy prawo i prawda zaczyna się różnić. Walka z korporacjami sprawia, że prawo już nie ma nic wspólnego z prawdą. Ludzie walczą o przetrwanie. Lee i Flynn mimo początkowej niechęci muszą połączyć siły aby przeciwstawić się wspólnemu wrogowi, który przejmuje władzę nad umysłami niewinnych ludzi i nie ma tutaj znaczenia czy jest to żołnierz, czy rebeliant czy zwykły mieszkaniec planety, każdy może paść ofiarą furii, ale czy to jest ich jedyny wróg. Gdy prawda wychodzi na jaw na arenę wkraczają dawni bohaterowie - Traver i Lilac, którzy pierwsi stawili czoła prawdziwemu wrogowi, a mianowicie korporacji LaRoux.

Justyśka | 2016-12-16
Przeczytana: 07 grudnia 2016

O KSIĄŻCE W SKRÓCIE
Jubilee - pani kapitan, która słynie z wielkiego autorytetu wśród podwładnych. Na Avon przybyła by pomóc w walce z rebeliantami. Okazywanie jakichkolwiek uczuć przychodzi jej z trudem. Pewnego dnia jej dalsze życie zawiśnie na włosku, a wszystko przez jednego rebelianta, który z Jubilee pragnie zrobić zakładniczkę, by uzyskać możliwość negocjacji z wrogiem.
Flynn - rebeliant, który walczy o dobro swojego ludu. Oddany swojej siostrze, która zmarła za te sprawę. Pragnie jednego: by przywrócić pokój na Avonie. Niestety wiele rzeczy nie idzie po jego myśli.
Są wrogami, jednak wydarzenia jakie następują po sobie zmuszają ich by współpracować dla dobra całej planety. Gdy rozpoczyna się wojna muszą działać szybko. Jednak powiązania jakie ma Avon z LaRoux Industries mogą być różne w skutkach.
Nasi bohaterowie muszą działać szybko i sprawnie, ale czy ich wysiłek się opłaci?

nic nigdy nie jest czarno-białe

STYL
Jak w przypadku W ramionach gwiazd...

Agnesja | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

Jeżeli czytaliście już "W ramionach gwiazd" i może uznaliście, że przez większość książki nic się nie dzieje, a pomysł na rozwiązanie tajemnicy planety był dość dziwny i zagmatwany, a mimo wszystko choć odrobinę wam się podobało, musicie sięgnąć po "W spojrzeniu wroga"!

Ustalmy więc na początek 3 rzeczy, które chyba nigdy się nie zmienią jeżeli chodzi o trylogię Starbound.

Po pierwsze, jest to dzieło duetu, dwóch autorek, które jednocząc siły naprawdę świetnie opowiadają przygody bohaterów. Nie jestem w stanie przyczepić się do niczego jeżeli chodzi o język. Z jednej strony nie jest on jakoś poetycki, z drugiej zaś zachwyca o wiele bardziej niż styl luźny, typowo młodzieżowy. Po prostu czytając czujemy, że jesteśmy przez autorki traktowani poważnie.

Po drugie, świetna kreacja postaci. W pierwszej części pokochałam Tarvera, a "W spojrzeniu wroga" moje serce zdobyli Lee i Flynn (chociaż Tarver nadal jest na piedestale). Są to postaci jak żywe, pełne emocji, popełniające błędy,...