Jak cię zabić, kochanie?

Okładka książki Jak cię zabić, kochanie? Alek Rogoziński
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Jak cię zabić, kochanie?
Alek Rogoziński
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Wydawnictwo: Filia kryminał, sensacja, thriller
Filia
2016-06-02
2016-06-02
czarny humor kobieta kryminał literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo podstęp relacje damsko-męskie szantaż śledztwo uczucie
Inne

Mieszanka bardzo wybuchowa

Konto usunięte
Konto usunięte

Cóż, taki rodzaj pisarstwa nie trafia w mój gust. Byłem ciekaw autora - ale po kolejną jego książkę raczej nie sięgnę.

Czytając recenzje spodziewałam się czegoś lepszego, niepotrzebnie kupowałam.... Ale co kto lubi.

Nie przepadam za polskimi książkami z polskimi bohaterami i miejscami akcji, ale tutaj autor zrobił to genialnie. Jest to napisane w tak dobry prześmiewczy sposób że wręcz czuję wdzięczność za to, że jestem z Polski i rozumiem te żarty.
Jest to komedia kryminalna jakich mało, genialnie się to czyta. Lekka, zabawna, niezbyt inteligentna - idealna do pośmiania się.
Mimo, iż mocno naciągana i surrealistyczna to genialne się bawiłam czytając, z chęcią zobaczyłabym film.

Mimo, iż...

Coraz bardziej zaczynam się przekonywać do pana Rogozińskiego. Dobra, zabawna komedia kryminalna. Trochę zwariowana. Tego właśnie oczekiwałem od tej książki i się nie zawiodłem. Oby tak dalej! Na plus, sprytnie przemycone do książki poglądy pisarza.

Kasia może odziedziczyć spory majątek po swojej babci, musi jednak spełnić jeden warunek – urodzić dziecko, w ciągu maksymalnie pięciu lat od śmierci przodkini. Następnie musi wykonać testy genetyczne potwierdzające,iż potomek faktycznie jest jej i męża. Kasia i Darek niestety nie byli w stanie (mimo wszelkich starań) spełnić tego warunku, z czasem wręcz oddalając się od siebie. A jak wiadomo– między miłością a nienawiścią linia jest bardzo cienka. Małżonkowie już ją przekroczyli i oboje chcą zrealizować inny plan, by odziedziczyć fortunę. Nie tylko oni czyhają nawzajem na swoje życie– gdy minie pięć lat od śmierci babki Kasi, a Donkowie nie spełnią warunków– majątek przejdzie na pewną amerykańską parafię. Rozpoczyna się więc zarówno walka z czasem, jak i na śmierć jej życie. Dość specyficzne, lekko absurdalne poczucie humoru Pana Alka Rogozińskiego było mi już wcześniej znane. Sięgając więc po książkę "Jak cię zabić, kochanie?" oczekiwałam historii w podobnym tonie i taką też otrzymałam. Małżeństwo Donków przedstawia, jak niestety wygląda rzeczywistość wielu związków, w których partnerzy mają siebie dosyć. W książce nie mogło jednak zabraknąć absurdu, więc z odpowiednią motywacją, Kasia i Darek postanawiają się zabić. Znaczy siebie nawzajem, bo czego się nie zrobi dla majątku? Mimo dość kreatywnych pomysłów głównej bohaterki, akcję rozkręcają dwie "zakonnice", które próbują pomóc amerykańskiej parafii zdobyć spadek. Jako, że tym dwóm kobietom daleko do bycia świętymi, a w wydarzenia miesza się również znany z innych książek szef gangu – Tygrys Złocisty, możecie spodziewać się doprawdy szybkiej akcji i wybuchowych scen. A jeśli do tych małżeńsko-gangsterskich porachunków dodamy ogrom humoru i żartów sytuacyjnych, oraz odrobinkę pikanterii – mamy już przepis na lekką zabawną i wciągającą komedię kryminalną. Taka właśnie jest "Jak cię zabić, kochanie?", którą polecam z całego serduszka :)

Jak cię zabić kochanie ? jest kolejną propozycją od autora piszącego lekkie kryminały z dozą czarnego humoru, które lubię czytać i sięgać po nie w ciemno. Dotychczas nie zawiodłem się, bo bawiłem się przy nich świetnie i zawsze dostawałem to co miałem nadzieje otrzymać. Lekki kryminał z ciekawą zagadką, warstwą obyczajową, nawiązaniami do popkultury i zabawnymi momentami z przymrużeniem oka. Jak cię zabić kochanie ? zapowiadała się również na ciekawy i właśnie taki zabawny kryminał.

Książka Jak cię zabić kochanie ? jest historią o małżeństwie, w którym nie dzieje się dobrze i każdy ma siebie dosyć. Siłą spajającą wszystko jest spadek po bogatej krewnej i testament jaki pozostawiła z pewną adnotacją dotyczącą spadku jaki pozostawiła. Żeby go dostać trzeba spełnić warunki, które są trudne do realizacji. Jednocześnie zagarnąć spadek chcą inne osoby, gdzie bohaterowie stają się dla nich celem. Jak trudno ze zwykłych ludzi stać się przestępcami gotowymi na wszystko i jak potoczą się losy bohaterów gotowych posunąć się nawet do morderstwa. Autor kolejny raz stworzył lekki kryminał, w którym ukazując perypetie małżeństwa i próbę przejęcia spadku natrafiają na wiele przeszkód na swojej drodze. Przeżywają przygody i niebezpieczne sytuacje zmieniające ich podejście jakie mieli wobec siebie od początku. Wprowadzając kilka wątków dotyczących nie tylko losów bohaterów, ale również zagranicznych gości i szefa gangu Tygrysa Złocistego. Autor zręcznie tworzy wciągającą opowieść, w której najważniejszą rolę dostali nasze małżeństwo z kłopotami jakie pojawiają się na ich drodze. Nie brakuje jak zwykle w tym wszystkim potraktowania z przymrużeniem oka wydarzeń, gagów sytuacyjnych i czarnego humoru. Zamiast odniesień do celebrytów i politycznych układów dostajemy opowieść o parze małżeńskiej, gdzie dzieje się wiele nie dobrego i przeżywają kryzys. Jak ze zwykłej osoby stać się przestępcą doskonałym i dokonać morderstwa. Jednak trudno sobie wyobrazić kiedy druga osoba chce tego samego i przyszły sprawca sam przekonuje się jak to może być w takiej sytuacji. Prowadzi do zabawnych sytuacji podszytych czarnym humorem, gdzie dwójka bohaterów zostaje zmuszona do współpracy, a na ich spadek czyhają już zagraniczni goście nie przebierający w środkach. Wywołujących wiele zamieszania i rozpierduchy na swojej drodze jak tylko pojawiają się chcąc wypróbować swoje zabawki zdobyte do tego celu. Nie mogą liczyć na chwilę spokoju ze strony Tygrysa złocistego, który również pragnie wziąć ich na swój cel wywołując wraz z podwładnym wiele zamieszania. Dochodzi do tego również rodzinne relacje i pomiędzy małżeństwem gotowym pozbyć się drugiego, aby uzyskać spadek po bogatej krewniej. Autor stworzył lekki i podszyty przymrużeniem oka kryminał, który czyta się dobrze od samego początku.

Książka Jak cię zabić kochanie ? jest pozycją w dorobku autora dobrą, lecz czytałem już lepsze z większą dawką humoru, pokazania wszystkiego w krzywym zwierciadle i większą ilością gagów sytuacyjnych. Nie brakowało oczywiście zabawnych sytuacji i momentów w czasie czytania, lecz spodziewałem się po niej więcej niż dostałem. Wydarzenia z mamusią przyjeżdżającą do nich, ciapowaty podwładny Kazik Tygrysa złocistego, plany morderstwa lub nieszczęśliwego zejścia z tego padołu łez, niezrównoważeni goście z zagranicy i walka o spadek było dobrym pomysłem na zabawną powieść jaką spodziewałem się otrzymać od autora. Wykorzystanym w pewnym aspekcie, lecz nie odczuwałem w niej powiewu świeżości i przypominała mi trochę Bardzo cichy rozwód, który jest o klasę lepszą pozycją niż przeczytana przez ze mnie Jak cię zabić kochanie ?. Mająca podobny pomysł wyjściowy o małżeństwie z kłopotami małżeńskimi, które stają się motywem napędowym polowania na siebie na wzajem i chcą drugą połówkę posłać w odmęty śmierci. Wywołując przy tym tornado na swojej drodze i wiele zabawnych sytuacji jakie wynikają z tego. Jak cię zabić kochanie ? jest kryminałem z warstwą obyczajową, który wypada dobrze. Potraktowana z przymrużeniem oka wątek kryminalny wciąga i nieraz potrafi być zabawny w czasie czytania. Warstwa obyczajowa dotycząca relacji w małżeństwie, skrywanych tajemnic, ich kłopotów, problemów, wyborów jakich dokonują i przemyśleń tworzy obraz zmieniających się ludzi pod wpływem wydarzeń w jakich uczestniczą. Autor dobrze sobie radzi z nakreśleniem sylwetek bohaterów na głównym planie i dalszych tworząc postacie ciekawe i wielowątkowe. Każdy z nich posiada cechę charakteru, swoje własne zachowanie i dokonuje wyborów. Jednych można polubić i nawet poczuć sympatie do nich. Inne wypadają również dobrze, ale zostają wykorzystane do roli jaką autor dla nich przewidział w fabule. Przynoszą zabawne sytuacje, niepokojące zdarzenia i dosłownie wybuchowe momenty w czasie czytania. Relacje pomiędzy nimi zostały ukazane świetnie i wciągająco. Rozmowy i dialogi jakie prowadzą wnoszą wiele przynosząc humor, poważne tony, docinki i ironiczne podejście. Dlatego nieraz bawiłem się w czasie interakcji bardzo dobrze.

Książka Jak cię zabić kochanie ? jest kolejną powieścią przeczytaną przez ze mnie oczekującego przyjemnego i lekkiego kryminału od autora, po które książki lubię sięgać. Zapowiadała się nad wyraz na bardzo dobrą pozycje z dozą humoru i ciekawą zagadką do rozwiązania. Jednak autor stworzył miałem wrażenie bardziej powieść obyczajową z kilkoma wątkami kryminalnymi jakie pojawiały się w tym przypadku. Nie mogło zabraknąć strzelanin, ucieczek i wybuchowym momentów w tym wszystkim. Akcję poprowadzono w miarę szybko do przodu nie zwalniając tempa w kwestii wydarzeń i tego co dzieje się w książce. Dlatego miło spędziłem z nią czas i nie nudziłem się w czasie czytania. Potraktowana z przymrużeniem oka i czarnym humorem, lecz nie pozbawiona niuansów. Potrafiąca bawić w czasie czytania i spędzić można z nią przyjemnie czas. Sięgając po Jak cię zabić kochanie ? okazało się, że dostałem lekki kryminał połączony z powieścią obyczajową z pewną dozą humoru, gdzie przygody bohaterów i walka o spadek są ciekawie przedstawione. Ukazując zmiany w życiu bohaterów i podejścia do siebie widać iskierki nadziei na szczęśliwe zakończenie. Finał książki jest ciekawy, dobrze poprowadzony i wiele dzieje się w nim. Na pewno końcówka już po nim zaskoczyła mnie z lekka zwrotem akcji jaki wystąpił, bo nie spodziewałem się tego po autorze. Pomimo pewnych niuansów dostałem przyjemny i lekki kryminał w sam raz na kilka wieczorów do przeczytania. Chętnie sięgam po książki autora, przy których bawiłem się dotychczas dobrze i tak samo było w tym przypadku. Jak cię zabić kochanie ? jest książką dobrą, sympatyczną, przy której możną spędzić miło czas i przyjemnie. Napisaną przystępnie, z humorem, w lekki sposób, z przymrużeniem oka, z ciekawymi przygodami bohaterów, pełna spisków, niebezpieczeństwa i dobrze poprowadzoną intrygą do samego końca. Dlatego wciągnęła mnie mimo wszystko i bawiłem się podczas czytania dobrze. Na pewno sięgnę po kolejne najnowsze jego powieści mając nadzieje na zabawne i pełne tajemnic kryminały.

Autor jak zawsze serwuje przyjemną lekturę z zakręconą fabułą. Historia o polujących na wielkie pieniądze ludziach. Do czego byli by zdolni? Małżonkowie, którzy pragną zgarnać wszystko dla siebie szybko się o tym przekonają.

Polecam ❤️

Polecam ❤️

Jakieś to takie miałkie... Taka słabsza wersja Chmielewskiej.

Jakieś to takie miałkie... Taka słabsza wersja Chmielewskiej.

„Jak cię zabić, kochanie?” to druga, po „Do trzech razy śmierć” książka Rogozińskiego, jaką przeczytałam. Od razu zauważyłam, że jakość fabuły jest tu nieco wyższa niż w tamtej (lepiej opracowanie postaci, bardziej klarowne opisy),jednakże tym, co mnie trochę zmartwiło, były powtarzające się żarty. Wzbudziło to we mnie obawę, że autor korzysta z jakiegoś określonego zasobu dowcipów, umieszczając je w każdej powieści, przez co lektura jego dzieł może z czasem stać się dość nudna.
Mimo tego historię czytało mi się dobrze – szybko i lekko. Moja opinia o książce, tak jak i o poprzedniej, nie będzie jednak zbyt rozwlekła. Ot, uważam, że powieści tego autora to udany sposób na niezłą rozrywkę czytelniczą i chwilę relaksu: dobra narracja, humor, fabuła w postaci zabawnego splotu wypadków, opowiedzianego z przymrużeniem oka (czyli z niskim realizmem),lekki, niewymagający język, dzięki któremu książkę czyta się wręcz błyskawicznie.
Polecam wszystkim, którzy chcą odpocząć przy łatwej, ale niezłej jakościowo lekturze.

• 2016
  • 2017