Gra pozorów

Cykl: Aleksandra Wilk (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

TAJEMNICZE NAGRANIA I SZALEŃCZY WYŚCIG Z CZASEM. KIEDY ZAGROŻONE JEST ŻYCIE TWOICH BLISKICH, MUSISZ BYĆ CZUJNY, BY ŻADEN SZCZEGÓŁ CI NIE UMKNĄŁ… Mogłoby się wydawać, że wiadomość o zaginięciu męża i jego śmierć to najgorsze, co spotkało Aleksandrę – psycholog i matkę dwójki dzieci. Okazuje się jednak, że to dopiero początek. Kobieta pada ofiarą porwania. Po uwolnieniu, mimo niebezpieczeństwa...

Mogłoby się wydawać, że wiadomość o zaginięciu męża i jego śmierć to najgorsze, co spotkało Aleksandrę – psycholog i matkę dwójki dzieci. Okazuje się jednak, że to dopiero początek. Kobieta pada ofiarą porwania. Po uwolnieniu, mimo niebezpieczeństwa i wbrew zdrowemu rozsądkowi, postanawia na własną rękę rozwikłać zagadkę morderstwa. Zbierając nowe fakty, powoli wyciąga na światło dzienne bolesną prawdę. Lawina zdarzeń urasta do niespodziewanych rozmiarów, a przeszkodą w rozwiązaniu wszystkich tajemnic jest pamięć…

DASZ SIĘ WCIĄGNĄĆ W NIEBEZPIECZNĄ GRĘ, W KTÓREJ PYTANIA TYLKO POZORNIE PRZYNOSZĄ ODPOWIEDZI?

Gra pozorów w nowej odsłonie!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/gra-pozorow/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/gra-pozorow/

allison | 2016-06-09
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Rok 2016
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Najnowsza powieść pani Opiat-Bojarskiej trzyma w napięciu od początku do końca.
Kryminalna intryga jest tak spiętrzona, że niemal wszyscy wydawali mi się podejrzani:). Zakończenie zaskoczyło mnie jednak i to bardzo, zupełnie nie spodziewałam się takiego finału, z czego jestem bardzo zadowolona, bo kryminał, który jest przewidywalny, to cios dla czytelnika.

Było to moje trzecie spotkanie z prozą tej autorki, bardzo udane i satysfakcjonujące. Mam wrażenie, że każda kolejna powieść pani Joanny jest lepiej dopracowana i bardziej intrygująca.

Całość czyta się szybko i lekko, mimo iż treść nie stroni od poważnej tematyki i narastającego napięcia, które udziela się odbiorcy.

basik | 2017-01-15

Miłośnikom szybkiej akcji i ciekawej intrygi, ta powieść na pewno przypadnie do gustu.
Mnie też to się bardzo podobało, ale dla mnie to jedyna zaleta tej książki.
Bo więcej tu jest wad niż zalet.
Nie polubiłam żadnego bohatera, co rzadko mi się zdarza. A szczególnie denerwująca jest główna bohaterka Aleksandra, matka dwójki dzieci. Nie dałam radę jej polubić za jej zachowanie,nieporadność, nadużywanie mocnych leków, przez co cały czas nie była sobą, zaniedbywanie dzieci i pracy.
Owładnięta obsesja i wbrew zdrowemu rozsądkowi próbuje rozwikłać samodzielnie zagadkę swojego porwania a także tragicznej śmierci męża sprzed roku.
Im dalej posuwa się w swoich poszukiwaniach, tym więcej spotyka na swojej drodze zagadek i tajemnic.Okazuje się, że nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Nie wie komu może ufać, kto jest przyjacielem a kto wrogiem.
Szantaż, niewierny mąż, nielegalne interesy, skorumpowany policjant, wielkie pieniądze to wszystko jest w tej powieści. Czyli pomysł na książkę...

Anka | 2017-07-24
Przeczytana: 20 lipca 2017

Zbierałam się jakiś czas po przeczytaniu do napisania tej recenzji, a ponieważ nie mam nic nowego do powiedzenia to i myślenie nad tym jest bezcelowe.
Jestem dumna, dokładnie tak jak w przypadku poprzednich książek polskich autorów i zaczynam się zastanawiać:
GDZIE JA KURDE BYŁAM?!? - I dlaczego nie czytałam polskich kryminałów tylko zajmowały mnie światowe bestsellery...
Aż mi zęby zgrzytają jak sobie pomyślę ile takich wspaniałych historii - napisanych przez polskich autorów - przegapiłam.

Jedno wiem na pewno. po książki Pani Opiat-Bojarskiej będę sięgać jeszcze nie raz.

To co dostałam w książce kupionej przypadkiem, z powodu fajnej okładki - bez czytania opisu - za - dosłownie kilka złotych w internetowej księgarni - nie spodziewałam się tak dobrego kryminału.
Jednocześnie lekki i lepki - trudno się od niego było oderwać.
A najlepsze jest to, że książka ma kontynuację - którą zapewne kupię i może trafi się na to jakaś promocja :)

Pinkiman | 2016-03-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 marca 2016

Mam bardzo mieszane uczucia po skończeniu tej książki. Intryga była rozwinięta, ale nie wszystko zagrało tak jak trzeba. Obyczajówka zabija tempo książki, sporo wątków jest w ogóle niepotrzebnych, a wyjaśnienie całości jest dalekie od satysfakcjonującego. Główna bohaterka nie daję się polubić, a jej nieporadność i rozterki wcale nie są interesujące. Z braku innych lektur można spróbować, ale sam nie polecę.

Ewelina229 | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Dokładnie rok temu cała Polska mogła oglądać film z egzekucji Gabriela W., żyły tym wszystkie media, ludzie, a żona zabitego Aleksandra przechodziła załamanie nerwowe po stracie ukochanego męża.
Kiedy udaje jej się odzyskać równowagę i stanąć odrobinę na nogi, okazuje się że nie pamięta co działo się z nią przez ostatnie 7 dni, ma jednak świadomość że było to coś złego, urywki rozmów, krzyków w jej głowie, skrawki wspomnień zimnej ściany i wbijanej igły- to wszystko powoduje świadomość tego, że przez te dni była więziona.
Tylko dlaczego ktoś ją po tych 7 dniach wypuścił ?

Ola zaczyna dostawać płyty dvd z filmikami na których ktoś nagrywał jej męża, do filmików dołączają smsy - od tej pory zaczyna tykać zegar... kiedy wybije godzina zero, Ola ma dostarczyć anonimowemu nadawcy przesyłkę, w przeciwnym razie ktoś zginie...
Tylko jak dostarczyć przesyłkę, gdy nic zupełnie nie wiesz o jej istnieniu, zawartości ani miejscu w którym należy jej najpierw szukać...

Świetna pozycja, mnie...

Nina | 2016-02-19
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 18 lutego 2016

To na pewno bardzo dobra książka ale ja chyba czytałam ją w nieodpowiednim momencie. Albo być może mam jakiegoś kryminalnego kaca książkowego. Główna bohaterka zamiast budzić moje współczucie, irytowała mnie maksymalnie! Pani psycholog, matka dzieciom, klnąca jak szewc, jakaś taka mało ludzka mi się wydawała. Nie potrafiłam jej polubić.
Ale zgadzam się, że akcja zawrotna, że autorka funduje nam emocjonalny roller coster, tylko tym razem jakoś do mnie nie przemówiło. Przykro mi...

Jeżynka | 2016-06-06
Przeczytana: 07 czerwca 2016

"Gra pozorów" Joanny Opiat-Bojarskiej to moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Od kilku już lat widać że Polska kryminałem stoi i cieszy fakt że za pióro chwytają także panie.
Książka w moim osobistym rankingu dostaje notę poprawną co oznacza że przeczytałam ją z umiarkowanym zainteresowaniem. Jednak, jak na razie,autorka niczym specjalnym mnie nie zachwyciła i specjalnie też nie zachęciła aby sięgnąć po jej wcześniejsze powieści.

Bohaterką "Gry pozorów' jest psycholożka Aleksandra Wilk która stara się jakoś poukładać życie po tragicznej śmierci męża, zamordowanego w niewyjaśnionych okolicznościach.
Zmagania z codziennością są dla niej drogą przez mękę: pogrążona w rozpaczy zaniedbuje siebie, dzieci i codzienne obowiązki.
Pewnego dnia budzi się w swoim samochodzie z ogromnym bólem głowy i odkrywa że gdzieś umknął jej tydzień życia i nie wie co przez ten czas robiła i gdzie była.
Zaczyna też dostawać tajemnicze SMS-y które świadczą o tym że ktoś ją porwał i wypuścił tylko...

Już dawno nie miałam takiego wielkiego dylematu przed przyznaniem odpowiedniej liczby gwiazdek. "Gra pozorów" przeczytałam w tempie iście ekspresowym, bo opowieść ma znakomite tempo, a autorka bardzo umiejętnie wystrzega się niepotrzebnych dłużyzn i kwiecistych opisów. Historia samotnej matki, która pewna dnia wychodzi do pracy i zjawia się w niej po tygodniu, przykuwa uwagę czytelnika od pierwszej strony do ostatniej.
Dlaczego zatem tylko 6 gwiazdek!? Odnoszę wrażenie, że autorka tak bardzo chciała uatrakcyjnić "Grę pozorów", że mniej więcej od połowy fabuła staje się kompletnie nieprawdopodobna. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, to na pewno przyklaśnie pomysłowości autorki, ale według mnie brak realizmu popsuł końcowe wrażenie.

Tematyka jak z amerykańskich filmów, tylko z dużo wolniejszym przebiegiem akcji. Thriller, już z gatunku, powinien przyprawić nas o dreszcze, a ja szczególnie wielkich emocji z uwagi na fabułę nie przezywałam. Napięcie.. hmm.. to przy okazji zetknięcia z innymi książkami było. Tutaj wysypuje swego rodzaju miałkość.
W wielu momentach miałam ochotę pchnąć tok zdarzeń do przodu choćby mówiąc szanownej bohaterce, żeby się ogarnęła. A nie miało to nic wspólnego z jej traumą po stracie męża. Niewiarygodne, że osoba wykształcona, mająca częsty kontakt z sądem, policją, rożnymi stanami psychoz pacjentów klinicznych, nie widzi potrzeby poinformowania kogokolwiek po stwierdzeniu faktu, iż ma wkłucia na ramieniu. Po tym, jak kilka miesięcy wcześniej mąż został zamordowany,teraz wypadają jej z pamięci zdarzenia całego tygodnia (sama została napadnięta/uprowadzona), odkrywa, że była faszerowana nieznanymi substancjami i nie robi nic, jak tylko przywozi dzieci do domu. Robi to bez głębszych...

jamczyk | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

Nie jest to "Imię róży", ale przygody pani psycholog gubiącej męża, dzieci i tydzień życia, są dobrą, rozrywkową lekturą na wakacje lub weekend.

Zapytaj je, o co tylko chcesz!

Na rozpoczynającym się za niecały miesiąc Poznańskim Festiwalu Kryminału Granda odbędzie się m.in. spotkanie z dwiema pisarkami kryminałów: Joanną Opiat-Bojarską i Katarzyną Puzyńską, podczas którego autorki będą musiały zmierzyć się z prowadzącą Anną Misztak i... waszymi pytaniami!

Weź udział w konkursach i wygraj książki!

Zapraszamy Was do odwiedzenia naszej konkursowej zakładki. W tej chwili toczy się 5 konkursów, w których można wygrać książki. Musicie tylko wykonać kilka prostych zadań, m.in. wytresować nowe zwierzęta do nielegalnej pracy czy wybrać się w podróż do Indii i/lub przez Polskę. Co to dla Was – pestka!