Biuro przesyłek niedoręczonych

Wydawnictwo: Pascal
Ag2S

Są listy, których nie można zostawić bez odpowiedzi. Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi. Kiedy trafia na listy, których nadawcy od trzydziestu ośmiu lat nie mogą się spotkać, postanawia...

Są listy, których nie można zostawić bez odpowiedzi.

Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi. Kiedy trafia na listy, których nadawcy od trzydziestu ośmiu lat nie mogą się spotkać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Ma czas do Wigilii, potem będzie za późno…

Magiczna opowieść o zagmatwanych ludzkich losach, miłości jak z bajki i nieoczekiwanych konsekwencjach życzliwości.

"Mistrzostwo gatunku! Świąteczna opowieść Nataszy skrzy się dowcipem i wzrusza do łez. A kiedy myślisz, że już wiesz, jak skończy się ta historia, czeka na ciebie naprawdę smakowita niespodzianka."
Lilliana Fabisińska, pisarka

"Natasza Socha pisze tak, że po przeczytaniu każdej jej nowej książki ma się ochotę na kolejną."
Damian Gajda, dziennikarz, "Gala"

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2016

źródło okładki: http://pascal.pl/

Oficjalna recenzja
uncafeconlibros książek: 873

Lektura nie tylko świąteczna

Kiedy za oknem ciemno i zimno nasze lektury mogą być albo równie mroczne, jak otaczająca nas pogoda, albo wręcz przeciwnie – ogrzewać i osładzać nam zimową aurę. Najnowsza książka Nataszy Sochy, znanej i lubianej autorki literatury kobiecej, to niewątpliwie powieść należąca do tej drugiej kategorii. „Biuro przesyłek niedoręczonych” to historia miłości, która może przetrwać lata oraz bezinteresownego dobra, które zawsze powraca.

Bohaterka książki, Zuzanna, trafia do Miasteczka, gdzie podejmuje pracę w Biurze Przesyłek Niedoręczonych – oddziale pocztowym, do którego trafiają listy i paczki, których adresata nie udało się ustalić. Gruntownie sprawdzane i skanowane listy oraz paczki czeka smutny los – te pierwsze mają zostać zniszczone, paczki zaś w zależności od zawartości trafiać mają na aukcję lub do śmietnika. Szczególnie w okresie przedświątecznym pracownicy biura mają wyjątkowo dużo pracy. Listy do Mikołaja, czy pośpiesznie nadawane przesyłki, w których nadawca zapomniał wpisać kodu i miasta, nie mają szans na dotarcie do celu. Wśród setek przeglądanych kopert Zuzanna trafia na dwie, które zwracają jej szczególną uwagę. Kiedy spostrzeżeniem o nich dzieli się z niezwykłą starszą panią pracującą w biurze obok, dziewczyna trafia na ślad miłosnej historii, która od wielu lat czeka na szczęśliwe zakończenie. Czy z pomocą pracownic biura stanie się ono możliwe?

Natasza Socha „Biurem przesyłek niedoręczonych” sprawiła niespodziankę swoim fankom, obdarowując je niezwykle ciepłą zimową opowieścią, którą doskonale czyta się zarówno szykując się do świąt, jak i wieczorem, przy kominku w czasie zimowych ferii, kiedy po całym dniu szaleństw na stoku mamy ochotę na chwilę wytchnienia. Czytana zaś w środku lata, na chwilę wzbudzi w nas magię grudniowych wieczorów w blasku choinkowych lampek.

Książka ta, to nietypowa opowieść miłosna, która wymyka się utartym schematom i pokazuje, że nigdy nie należy tracić nadziei. To także pomnik wystawiony nieco zapomnianej już w czasie komputerów i komórek epistolografii, którymi lepiej i piękniej możemy wyrazić nasze uczucia. No i pomyślcie sami, czyż nie lepiej byłoby z pocztowej skrzynki wyciągać coś więcej, niż tylko kolejne rachunki do zapłaty czy reklamy okolicznych supermarketów? Jeżeli pod wpływem lektury nabraliście ochoty na napisanie listu i właśnie przeszukujecie szuflady w poszukiwaniu dawno zapomnianej papeterii, pamiętajcie o dokładnym wpisaniu adresata. Inaczej korespondencja trafi do Biura Przesyłek Niedoręczonych i kto wie, jak dalej potoczą się jej losy…

Anna Szterleja

Początkowo mnie przygnębiła. Zasmuciła, zmartwiła i niemal przekonała, że będzie opowiadać historię smutną i bez happy endu. Sztywną, zimną, mroźną historię, po której zostanie tylko brak nadziei.

Nieprawda. Może i jest chwilami surowo, czy sztywno, ale historia zawarta w Biurze przesyłek niedoręczonych ogrzewa jak koc. Jak herbata, jak grzane wino. Jest to opowieść idealna na zimowe wieczory przy kominku, pod kocem, z kotem. O miłości, o poświęceniu, o przeznaczeniu i mocy dobrych uczynków.

Bądźmy dla siebie dobrzy, tak wiele dobrego wtedy może się wydarzyć. Może spełnimy czyjeś marzenie?

Polecam Wam bardzo Biuro przesyłek niedostarczonych. Poczekajcie na jesień, albo zimę, gdy w powietrzu już będzie czuć Boże Narodzenie i dajcie się porwać.

Piotr | 2017-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2017

Niektórzy mają farta, pracując w miejscach niedostępnych dla innych. Takim miejscem jest biuro przesyłek niedoręczonych. Trafiają tam listy, przesyłki i paczki , które nie dostają dostarczone odbiorcom. Z różnych przyczyn. Co dalej się z nimi dzieje?

Zuzanna otrzymuje pracę w takim nietypowym miejscu. Nie jest to jej wymarzona praca, ale póki co powinna wystarczyć.. Nawet okropna szefowa nie pozwala jej na pokazywanie swojego niezadowolenia. Stara się prace traktować jako coś przejściowego. Otrzymuje własny pokoik do pracy, w którym za zadanie ma segregację listów. Kiedy odkrywa tajemnicę dwojga zakochanych w sobie ludzi, którzy ciągle się szukają, a minęło już wiele lat, postanawia im pomóc. Zna kilka faktów, ale musi poznać resztę. A to nie jest proste. A czasu coraz mniej. Do Wigilii.

Mamy tutaj ciekawie nakreślone postacie. Dla mnie szczególnie ciekawym okazał się gderliwy sąsiad Stanisław jak i zwierzę Zuzanny. Ale liczy się miłość dwojga ludzi o rzadkich imionach,...

Wioleta Sadowska | 2016-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2016

"(…) czasem nawet jedno słowo może odmienić czyjeś życie".

Święta to najlepszy okres na czytanie tego typu książek – optymistycznych, przemycających nadzieję, pozwalających uwierzyć, że ludzie są z natury życzliwi. Z przyjemnością wówczas zgłębia się bowiem historie, które potraktowane z przymrużeniem oka, czarują zaklętą w sobie magią. Niewątpliwie do takich właśnie książek należy "Biuro przesyłek niedoręczonych", czyli powieść, która już na wstępie zachęca swoją klimatyczną okładką.

Natasza Socha to dziennikarka, felietonistka i pisarka, urodzona w Poznaniu. Żona swojego męża, mama dwójki dzieci, swoją obecność dzieli między Polską, a pewną niemiecką wsią, gdzie tworzy kolejne powieści. Autorka ilustruje także książki dla dzieci oraz maluje, lubi jeździectwo. Współtworzy blog chilifiga.pl.

Zuzanna po przeprowadzce do nowego miasta dostaje pracę w biurze przesyłek niedoręczonych, w którym to musi segregować i układać listy, jakie nie doszły do adresatów. Kiedy odkrywa pewną...

eduko7 | 2017-03-09
Przeczytana: 07 marca 2017

Ciepła, mądra opowieść o bezinteresownej dobroci (czasem ukrytej pod skorupką oschłości) i uczuciu, które potrafi trwać. Dobra nie tylko na przedświąteczny czas. Czytając ją, chce się rzec: "niech magia trwa". Nasuwa odwieczne pytania o fascynacje, relacje, lęki. Zawiera kilka wątków, ukazuje kilkoro bohaterów i ich z pozoru odrębne ścieżki życiowe, a wszystko razem nie rozprasza, nie daje poczucia chaosu, lecz wzajemnie dopełniających się elementów układanki.

Nina | 2017-03-31
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 30 marca 2017

Kiedy jestem przemęczona, kiedy mam dużo na głowie, kiedy mam dosyć trupków i obcowania z czarnymi charakterami, sięgam po tzw. babskie czytadła. Tak było też tym razem. Natasza Socha stworzyła bajkę dla trochę większych dziewczynek. I trzeba przyznać, że tę bajkę czyta się miło, bo to miła opowiastka jest. Można się uśmiechnąć, można poczuć ciepło wokół serducha, jak to z bajkami bywa. I nawet pamięta się o niej po paru dniach od jej przeczytania ale nie za długo :)
Podsumowując - fajna lektura na odstresowanie, a ja tego od czasu do czasu potrzebuję, jak chyba każdy.

książek: 2080
Wojciech Gołębiewski | 2018-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Natasza Socha (ur. 1973) ta książka z 2016. a ja czytałem: "Macochę" (8 gwiazdek), "Rosół z kury domowej" (8) i koprodukcję z Witkiewicz "Awarię małżeńską" (9).

Nie dość, że Tekla i Gaspar, to jeszcze lotopałanka Karolina. A mimo to, a może dlatego, książka jest „ciepła” i jednym tchem czyta się do ostatniej strony. Bardzo fajne, relaksujące trzy godziny lektury!!
I jeszcze trafna sentencja (s.153):
„..Miłość się nie wydarza. Miłość to rodzaj pracy, na dodatek dwustronnej...”

I znowu powtórzę: to „literatura lekka, łatwa i przyjemna”, a autorka - inteligentna. Gratuluję; świetna rozrywka, ku pokrzepieniu serc, o miłości i nadziei, polecam ; 9 /10 w tej kategorii.

Pokrecona | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Uwielbiam książki Nataszy Sochy!!!
Autorka uwodzi czytelnika swoim talentem.
Świetnie wykreowana atmosfera przedświątecznej gorączki oraz baśniowego wizerunku świąt. Idealna na czas świątecznych przygotowań. Ciepła, pełna humoru i wzruszeń powieść.

Gosia | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Zuzanna podejmuje pracę w Biurze Przesyłek Niedoręczonych. Przez jej ręce przechodzą różne dziwne paczki, listy i inne przesyłki, które nie odnalazły swoich właścicieli. Przypadkowo natrafia również na listy pisane przez Gaspara i Teklę. Pragnie doprowadzić do ponownego spotkania tych osób po 38 latach. Czy jej się uda tego dokonać?

żurawie_origami | 2017-01-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 08 stycznia 2017

No niestety, ja mam problem z tą książką... Może to kwestia tego, że czytałam ją już po Świętach, kiedy magia i czar już się gdzieś ulotniły, albo zwyczajnie, mnie historia Tekli i Gaspara nie urzekła.
Zachwyciła mnie okładka książki i pewna tajemniczość w opisie. Jeśli chodzi o całokształt, trochę mnie nudziła cała historia, i "coś" mi w niej nie grało, choć sama nie wiem co. Czuję się trochę rozczarowana, ale zamierzam sięgnąć po inne pozycje autorki.

Święta to najpiękniejszy i najbardziej magiczny czas w roku. Okres w którym dzieją się różne niespotykane rzeczy, spełniają się najgłębiej skrywane marzenia. Zdarzają się jednak takie, którym trzeba pomóc. Zuzanna rozpoczyna pracę w niezwykłym miejscu, jakim jest biuro przesyłek niedoreczonych. Zazdroszczę...bez mrugnięcia okiem przyjęłabym taką posadę ♥️. Dostaje możliwość naprawienia błędu, przez który pewny aptekarz i nauczycielka mimo zakochania utracili kontakt ponad 30 lat temu. Będzie też wredny choć zabawny staruszek, mały chłopiec poważnie chory na serce i tajemnicza kobieta o imieniu Mila, z którą Zuza się zaprzyjaźnia. Będzie zabawnie i intrygująco. Historia jest jakby baśnią świąteczną, która napawa nas nadzieją i jeszcze większą miłością w sercu. Kocham święta i cały ten klimat, ciepło i bliskość...zapach choinki, grzanego wina. Jeszcze troszkę i znów się rozpocznie ♥️♥️♥️.
Polecam ♥️