Zemsta jest słodka

Okładka książki Zemsta jest słodka Alek Rogoziński
Okładka książki Zemsta jest słodka
Alek Rogoziński Wydawnictwo: Purple Book Seria: Jestem sobą! kryminał, sensacja, thriller
Jestem sobą!
Zemsta jest słodka
Purple Book
2024-03-13
2023-02-22

Zemsta jest słodka jest kolejną książką autora po jaką sięgnąłem mając nadzieje na zabawny kryminał ze zwrotami akcji potraktowany z przymrużeniem oka. Zapowiadał się ciekawie i chciałem dostać książkę z absurdalnymi wydarzeniami na dokładkę. Dotychczas nie zawiodłem się na jego kryminałach potraktowanych często z humorem, przy których miło spędziłem czas. Dlatego z wielką chęcią sięgnąłem po kolejną jego książkę oczekując dobrej zabawy w czasie czytania. Trzy dawno nie widzące się przyjaciółki dowiadują się o planach swoich mężów, które dotyczą rozwodu z nimi. Porzucone i zdradzone przez nich poprzysięgają zemstę za wszystkie lata, aby popamiętali swoją decyzje do końca życia. Układają plan w tym celu, lecz kiedy zostaje zamordowany mąż jednej z nich do akcji wkracza komisarz Darski próbujący odkryć prawdę i ująć mordercę.

Książka Zemsta jest słodka jest historią zdradzonych małżonek jakie dowiadują się w różny sposób o niewierności mężów. Rozwód czeka na znaną piosenkarka, uwielbianą przez uczniów nauczycielkę i spokojna prowadząca dom gospodynie. Jednak nie odpuszczają planując dać do wiwatu niewiernym mężom, którzy mają dostać lekcje za wszystkie spędzone razem lata. Autor w książce przedstawia obraz zdradzonych żon gotowych na wiele, aby tylko dopiec byłemu mężowi. Nie pozbawionych wyobraźni i metod do wdrożenia planu zemsty jaki zaczyna kiełkować w ich umysłach. Trzy zdradzone kobiety mają wspólny cel i nie cofną się przed niczym, aby go zrealizować. Wszystko przedstawione zostało w oparach absurdu i niecodziennych sytuacji w jakie wplątują się bohaterki. Nie brakuje tutaj potraktowania fabuły z przymrużeniem oka i w krzywym zwierciadle przez autora, który wprowadza czarny humor do książki. Przy ironicznym spojrzeniu i gagów sytuacyjnych bawiących w czasie czytania. Więcej miejsca poświęca na warstwę obyczajową i relacje między przyjaciółkami. Mające dociekliwe dzieci, przed którymi nic nie może ukryć się i próbujące wsiąść sprawy w swoje ręce. Wprowadzając swój plan w realizacje wywołują powszechne zamieszanie wokół siebie przyprawiając innych o zawał. Jeszcze morderstwo na niewiernym mężu jednej z nich kładzie się cieniem na ich planach zemsty. Poznajemy pomału pewne sekrety i tajemnice jakie skrywają bohaterowie mogące przynieść nieco światła na wydarzenia w jakie zostają wplątani wszyscy. Kryminalny watek jaki pojawia się w tym przypadku jest prowadzony umiejętnie i był ciekawy. Komisarz Darski nie ma łatwego życia od samego początku próbując dowiedzieć albo wyciągnąć coś ze świadków. Każdy jest przez niego podejrzewany i może być sprawcą morderstwa. Autor nie odkrywa za szybko wszystkiego tylko podsuwa pomału pewne poszlaki jakie wychodzą w trakcie dochodzenia lub relacji miedzy postaciami. Dlatego trudno mi było odgadnąć kto za tym stoi i jakimi kieruje się motywami. Podsuwanie fałszywych tropów, stosowanie zmyłek i poszlak utrudnia zadanie odgadnięcia prawdy. Dopiero wraz z rozwojem wydarzeń i wychodzących informacji w czasie śledztwa mamy możliwość poznania elementów układanki z jakiej składa się fabuła. Nie brakuje zwrotów akcji w czasie czytania zmieniających wiele i potrafiących nieraz zaskoczyć. Książka jest połączeniem powieści obyczajowej z kryminałem potraktowanych z przymrużeniem oka, gdzie wiele dzieje się w czasie czytania.

Książka Zemsta jest słodka ma bardzo dobrze zarysowanych bohaterów, których można polubić i poczuć sympatie do nich. Mających swoje zachowanie, cechę charakteru i dokonujących wyborów. Posiadają własne kłopoty, problemy i tajemnice. Dlatego stają się dla nas ciekawi, posiadający głębie i niejednowymiarowi. Autor potrafi stworzyć sylwetki bohaterów w kilku zdaniach, aby byli pod względem psychologicznym bardzo dobrze przedstawieni. Głównymi bohaterkami zrobił trzy kobiety zdradzone przez mężów mające pomysłowe dzieci. Znana piosenkarka Patrycja jest postacią żywiołową i martwiącą się o możliwość wykonania swoich piosenek. Karolina jest nauczycielką uwielbianą przez uczniów, której spokojne i ciekawe życie legło w gruzach za sprawą rozwodu. Ostatnia jest Marzena będąca zoną wpływowego polityka, która postanawia zawalczyć o swoją przyszłość z powodu zdrady jakiej się dopuścił mąż. Trzy przyjaciółki spotykają się razem planując wendetę na winnych zaistniałej sytuacji. Nie wiedząc, ze dzieci postanawiają również dołożyć cegiełkę do zemsty. Pozostałe postacie jakie spotykamy na kartach książki wypadają dobrze i dają się nawet polubić. Mają do odegranie rolę na drugim, a nawet dalszym planie przewidzianą przez autora. Jednocześnie nie dostałem papierowych bohaterów, ale mających głębie i świetnie zarysowanych. Posiadających różne odcienie szarości w sobie i dokonujących wyborów w sytuacjach w jakich znaleźli się. Autor przerysowuje postacie na przykład polityka wychodzącego na niezłego oszołoma robiącego wszystko dla swojej partii. Bohaterowie przedstawieni w krzywym zwierciadle, nie pozbawionych wad i zalet potrafiły mnie bawić w czasie czytania w absurdalnych sytuacjach w jakich znaleźli się przez przypadek. Relacje pomiędzy nimi są świetnie ukazane i potraktowane z przymrużeniem oka. Pojawiający się w nich lekkim dystansem do wszystkiego, ironiczne spojrzenie na zdarzenia i humor potrafił spowodować, ze bawiłem się świetnie podczas czytania. W czasie rozmów, jakiś docinków, poważniejszych momentów lub zabawnych sytuacji w jakie wpadają trzy bohaterki. Dialogi świetnie napisane, iskrzące się humorem, potraktowane ironią, absurdalnymi tekstami i wciągające od samego początku.

Książka Zemsta jest słodka jest powieścią obyczajową z kryminalnym zacięciem potraktowaną z absurdalnymi wydarzeniami i ukazaną w krzywym zwierciadle. Dlatego lubię sięgać po książki autora, przy których bawię się dobrze jak w tym przypadku. Historia o zdradzonych żonach chcących zemścić się na niewiernych mężach obfituje w humorystyczne momenty i przedstawia siłę trzech bohaterek ogarniętych furią dającą im siłę do walki. Niefortunne wydarzenia jak morderstwo jednego z mężów rzuca cień na realizację planów jakie mieli. Nie wszystko wydaje się takie oczywiste i nawet wtedy, gdy do akcji wkracza komisarz Darski nie brakuje zabawnych omyłek i ciętych ripost bohaterów powodujących uśmiech w czasie czytania. Autor stworzył ciekawą, wielowątkową fabułę, która wciąga niczym bagno i skupiając się na perypetiach bohaterek potrafił przedstawić w przerysowany sposób ich przygody jakie przezywają. Takim sposobem od samego początku nie brakuje humoru i dobrej zabawy. Jednocześnie oprócz tego dostajemy wątki związane z dziećmi chcącymi pomóc za wszelką cenę we własny sposób. Do wszystkiego nie zabrakło śledztwa prowadzonego przez komisarza Darskiego, które wydaje się nie takie oczywiste i pełne tajemnic. Tło obyczajowe stworzone przez autora wciągnęło mnie i często nie brakowało w nim humoru na przykład podczas relacji bohaterów. Potraktowanie z przymrużeniem oka wydarzeń dopełniało obrazu całości. Wszystko zostało umiejętnie połączone ze sobą tworząc ciekawą i zabawną opowieść o zemście na niewiernych mężach. Jednak nie mogło zabraknąć pewnych niuansów jakie pojawiły się. Śledztwo prowadzone przez komisarza Darskiego pod koniec przechodzi w odstawkę na dalszy tor względem skupienia się na relacjach bohaterek. Byłem takim obrotem sprawy zdziwiony, bo spodziewałem się normalnego prowadzenia dochodzenia do samego końca i wyjaśnienia kim jest sprawca. Zadziwiła mnie sytuacja z ofiarą, która normalnie rozpłynęła się w powietrzu. Zdziwienie pozostało na długi czas. Czasami działania dzieci wydawały się zastanawiające w pewnych sytuacjach w jakich znaleźli się. Może jeszcze drobne potknięcia pojawiły się w czasie czytania, na które nie zwróciłem jakieś wielkiej uwagi. Pojawienie się wątku romansowego między bohaterką i jej wybrankiem nie był przesłodzony lukrem jak oczekiwałem. Zgrabnie wpasuje się w opowieść i nie przeszkadzał mi w czasie czytania za mocno. Nie wychodzi na pierwszy plan, ale stanowi dodatkowy poboczny wątek w całej historii. Fabuła książki jest wciągającą, zabawną historią, którą czyta się świetnie i bawiłem się przy niej znakomicie. Zakończenie mogło by być lepsze i bardziej ukierunkowane na rozwiązanie śledztwa przez komisarza Darskiego niż skupione na relacjach bohaterek. Jednak finał jaki dostałem spodobał mi się. Nie odgadłem kim był sprawca do samego końca, bo autor kluczył i rzucał cień podejrzenia na każdego. Wyjaśnienie motywów działalności i tożsamości mordercy zaskoczyła mnie w zupełności.

Książka Zemsta jest słodka jest zabawnym kryminałem połączony z powieścią obyczajową, która dzięki relacjom między bohaterami, gagami sytuacyjnymi, absurdalnymi wydarzeniami i humorem jaki pojawia się czyta się świetnie. Autor stworzył wciągającą i potraktowaną z przymrużeniem oka historie z trzema bohaterkami postawionymi przez faktem dokonanym jakim jest rozwód. Intryga jaką dostałem trzymała w napięciu i wiele w niej dzieje się podczas czytania. Akcja została poprowadzona szybko do przodu i nie zwalnia ani na moment. Dzięki temu zostajemy wciągnięci w wir zdarzeń od samego początku i trzyma nas w napięciu przez cały czas. Za sprawą humoru, zabawnych sytuacji, przyjemnych oraz zabawnych relacji między bohaterami, przerysowanych zdarzeń i absurdów dnia codziennego. Wydarzenia zostały poprowadzone szybko do przodu i wiele działo się w czasie czytania. Dlatego nie nudziłem się i wciągnęła mnie historia od samego początku do końca. Sięgając po Zemsta jest słodka nie spodziewałem się tak dobrego i zabawnej książki, przy której mogłem się pośmiać w pewnych sytuacjach, być zadziwiony zwrotami akcji i wyjaśnieniem zagadki kryminalnej. Autor stworzył wciągającą, pełną humoru opowieść jaką czyta się szybko i przyjemnie od samego początku. Spędziłem z książką miło czas świetnie bawiąc się podczas czytania przy poznawaniu przygód bohaterek i ich zawirowań w życiu jakie przytrafia się z powodu rozwodów. Zabarwione humorem, przerysowaniem, lekko podane i nieraz przedstawionych w krzywym zwierciadle wydarzeniach w jakich biorą udział.. Kolejna książka autora, po którego uwielbiam sięgać w ciemno i nie zawiodłem się na razie. Jego powieści zapewniające miłą odskocznie, sprawiają mi sporo frajdy i dobrej zabawy podczas czytania. W przypadku Zemsta jest słodka dostałem wszystko na co liczyłem i jestem zadowolony z sięgnięcia po nią. Z chęcią zapoznam się i przeczytam kolejne jego książki jak trafię coś nowego, co jeszcze nie czytałem.

Trzy przyjaciółki z czasów licealnych niespodziewanie po latach spotykają się gdy połączyła je ta sama życiowa „niespodzianka” w postaci zdrady męża. Kobiety wymyślają genialny w ich mniemaniu plan by zemścić się na wiarołomnych małżonkach ale tak, by żadna z nich nie została powiązana z zemstą. Historia zabawna, pełna wartkich dialogów, ciekawych powiedzonek (wiele określeń stosowanych przez młodzież występującą w powieści nie było mi znanych, co chyba dobitnie świadczy że należę już do pokolenia starszych 😂. ) , zwroty akcji następują w szaleńczym tempie. Dawno się tak się uśmiałam przy czytaniu. Polecam każdemu, czas nie będzie zmarnowany 😁

Przyjemna w czytaniu i wiele razy wywołała uśmiech na mojej twarzy.

Przyjemna w czytaniu i wiele razy wywołała uśmiech na mojej twarzy.

Na półkach: , , , , , ,

Po książki alka Rogozińskiego sięgam już w ciemno. Ale nawet przy nim nie spodziewałam się tego, że aż tyle będę się śmiała podczas lektury! Autor ponownie udowodnił swoim czytelnikom, że potrafi bawić się słowem. Trochę mi mina zrzedła, kiedy zobaczyłam, że historia ta będzie dotyczyć jakiegoś polityka, ale zaraz potem znów zagościł na mej twarzy szeroki uśmiech, bo autor nie szczędził tutaj dialogów pełnych humoru, a także historii przepełnionych dystansem. Wiele przemyśleń, które tutaj zostały umieszczone można z łatwością odnieść do naszego prawdziwego życia. Alek Rogoziński stworzył tutaj plejadę bardzo barwnych postaci. I co najważniejsze, nie można obok nich obojętnie a także nie da się ich nie lubić. Nawet jak ktoś był bardziej zły to jednak jakoś łatwo było zrozumieć jego motywy postępowania. Ogólnie cała lektura przyniosła mi wiele przyjemności i chciałabym jak najwięcej takich książek czytać w przyszłości :)

Czy już kiedyś wspominałam, że uwielbiam książki Alka Rogozińskiego ? Tak ? hm... trudno, w takim razie muszę się powtórzyć: UWIELBIAM KSIĄŻKI ALKA ROGOZIŃSKIEGO!! Za co ? Za wymyślną i zagmatwaną fabułę, za świetnych bohaterów, za humor i sarkazm! No jest on po prostu geniuszem w swoim fachu i nie ma opcji żebym kiedykolwiek zmieniła zdanie.

Ale do rzeczy! Dziś na tapet wjeżdża przesłuchana juz jakiś czas temu książka (audiobook) "Zemsta jest słodka". O czym to ? O trzech przyjaciółkach, które zostały skrzywdzone przez swoich mężów: popularna piosenkarka, nauczycielka i gospodyni domowa. Jednomyślnie postanawiają się odegrać na swoich mężach, jednak nie przypuszczają, że ich "niewinne" plany będą miały tak nieoczekiwany finał. A wierzcie mi, że finał będzie ciekawy, bo do akcji wkroczy Komisarz Krzysztof Darski. Czy ich zemsta będzie słodka ? Koniecznie musicie przeczytać i się o tym przekonać.

Jak zawsze Alek Rogoziński mistrzowsko stworzył główne bohaterki, są taki cudowne, że aż lekko głupiutkie. Najzabawniejsze jest to, że nie potrafią do końca zrealizować swojego planu, ale za to mają bardzo mądre pociechy, które świetnie im w tym pomagają. Oczywiście rodzicielki nic, a nic o tym nie wiedzą. Cała fabuła jest dynamiczna, przy tej książce nie można się wcale nudzić, porywa nas od pierwszych chwil, by w trakcie pokazać, że gdy myślimy, że będzie to prosta akacja, zostajemy zaskoczeni i nagle pojawia się trup.... Tego na pewno nie było w planach.
A czy Wy macie w planach "Zemsta jest słodka" ? Koniecznie musicie ją dołożyć do swojego stosiku i ją przeczytać.

Ale do rzeczy! Dziś na tapet...

Kolejny raz podchodzę do tego autora i szczerze mówiąc nie wiem czemu, ale jakoś mi nie podchodzi jego twórczość. Niby nie jest źle. Nie ma rażących elementów które mi nie odpowiadają, a jednak ciężko mi się to czyta. Język ok, humor też w miarę w miarę, ale mimo wszystko jakoś opornie mi idą.

Było śmiesznie, było lekko, szybko wysłuchałam i w sumie szybko zapomniałam. Nie jest to najlepsza pozycja, ma swoje momenty, ale już nie pamiętam jakie ;) chyba potrzebuję przerwy od Alka, żebym mogła znowu cieszyć się jego książkami.

Ubawiłam się

Ubawiłam się

Znacie książki Alka? Jeśli jesteście tu ze mną jakiś czas to wiecie, że uwielbiam komedie kryminalne. Alek jest bez wątpienia ich królem (bo wiadomo, że królową jest @malgorzata.starosta.autorka ).
Jak nikt, potrafi mnie rozbawić.

Nie ma nic straszniejszego niż furia zdradzonej kobiety. No chyba że… TRZY FURIE!

Trzy przyjaciółki spotykają się po 20tu latach. Patrycja- popularna piosenkarka, Karolina- uwielbiana przez licealistów nauczycielka i Marzena - spokojna gospodyni domowa. W jednym czasie dowiadują się, że niebawem każdą z nich czeka rozwód. Zdradzone i porzucone przez dotychczasowych partnerów. Jednoczą siły, układają plan idealny i zrobią wszystko by się zemścić. Plany skompromitowania eks mężów spalają jednak na panewce, gdy jeden z nich zostaje zamordowany, a do akcji wkracza komisarz Krzysztof Darski. Nie taki był plan. Ale kto jest zamieszany w zabicie Tadeusza? Czy uda się odkryć kto namieszał?

Uwielbiam lekkie pióro Alka, jego poczucie humoru i nawiązania do polskich celebrytów.
Każda jego książka to gwarancja poprawy nastroju i miło spędzonego czasu. Bardzo polecam!

Jak nikt, potrafi mnie rozbawić.

Trzy przyjaciółki spotykają się po 20tu latach. Patrycja-...

Fajny pomysł, lekkie pióro ,ale ciągle czegoś brakowało, a koniec to na 10 stron i finito. Szybkie cięcie. Potencjał był, ale się zmył.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023