Kot, którego tam nie było

Tłumaczenie: Maja Szybińska
Cykl: Kot, który... (tom 14) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Wasn't There
kot, kryminał

Qwilleran jedzie do Szkocji, gdzie czeka go kolejna ekscytująca przygoda kryminalna. Tym razem jednak Koko nie towarzyszy mu na miejscu zbrodni. On i Yum Yum zostają w Pickax, dopieszczane przez kocią opiekunkę. Nie oznacza to, że Koko będzie siedział bezczynnie, kiedy grupa Qwillerana wraca do domu bez jednego uczestnika wyprawy. Syjamczyk szaleje, a Qwilleran wie, co to oznacza: jego kot może być nawet całe mile od tajemniczych wydarzeń, ale jest zawsze tylko o włos od rozwiązania zagadki.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Szkocja. Hebrydy, Grampiany, Góry Kaledońskie, jeziora i torfowiska, zamki i zagrody, zatoki i doliny, potoki i wzgórza, bagna, góry, wąwozy i… Jim Qwilleran. Ten Jim Qwillweran, którego matka pochodziła z Mackintoshów. Tych Mackintoshów.
O szkockich korzeniach Qwilla wiedzą wszyscy – korektorzy, którzy od lat zmagają się z trudną pisownią jego nazwiska, znajoma antykwariuszka, która podarowała mu gigantyczny herb rodowy, lokalna dekoratorka wnętrz, która upolowała dlań oryginalny fragment kiltu z 1746 roku, a także Polly Duncan, szefowa biblioteki publicznej w Pickax City, a prywatnie – przyjaciółka dziennikarza. To właśnie ona wpada na pomysł, aby Qwill wziął udział w przygotowywanej przez jej przyjaciółkę wyprawie. Grupa mieszkańców Moose County ma zamiar wybrać się do Szkocji na wycieczkę Śladami Ślicznego Księcia, Karola Edwarda Stuarta, a obecność byłego żurnalisty znacząco by tę wyprawę uświetniła. W końcu kto może pochwalić się tym, że spędził dwa tygodnie z najbogatszym...

Muminka | 2015-05-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 maja 2015

Sympatyczny lekki kryminał z serii o Yum Yum i Koko. W tle wycieczka Quilla, Polly i kompanii do Szkocji i podejrzany atak serca Irmy czyli przewodniczki. Plus za wiarygodne przedstawienie kociej antypatii do dawnej sympatii Quilla, Melindy.

książek: 1939
Luna | 2011-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Jestem pod wrażeniem umiejętności Koko. Jak zawsze genialny. Kot z dziesiątym zmysłem ;)
Polecam wszystkim miłośnikom kotów i kryminałów ;)

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

jabajbaj | 2014-11-02
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 02 listopada 2014

Świetna, jak zresztą cała seria. Muszę przyznać, że jest to najbardziej uzależniająca seria jaką czytałam od lat - tylko co ja zrobię jak już ją przeczytam całą...

Lou | 2013-03-29

Nie tak dobra, jak poprzednie części... Brakuje trochę powtarzających się co tom trudności ze znalezieniem mieszkania i kawalerskiego życia bohatera, luksus i przepych psują... Ale mimo wszystko nieźle się czyta, lubiana bardzo.

azalia87 | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016