Tak słodko...

Tłumaczenie: Ewa Bobocińska
Cykl: Kontury Serca (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
The Sweet
Patricia

On jest miłością jej życia, chociaż o tym nie wie. Ona jest jego chwilą wytchnienia w tym wymagającym przetrwania życiu. Był zraniony i dziki, ale potrafił się dostosować. Ona zawsze była posłuszna. Teraz jest niespokojna. Pearl Torres Frank spędzając lato w domu nauczyła się dwóch rzeczy: Boyce Winn jest ucieleśnieniem wszystkiego, od czego powinna trzymać się z dala i wszystkim tym, co sprawia, że chce być blisko. Zbuntowany i głośny. Nie dbający o to, co myślą o nim ludzie. Namiętny. Silny. Niebezpieczny. I jest jeszcze jedna cecha, którą chowa przed wszystkimi, ale nie przed nią: Słodki.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Kasiek | 2016-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 marca 2016

Sięgając po trzecią część tej serii cieszyłam się, że jest to nowa historia, a nie dalsze losy bohaterów dwóch poprzednich tomów. Biorąc po uwagę fakt, że wcześniejsze części, zwłaszcza pierwsza, urzekły mnie, obawiałam się, że ciągnięcie tej fabuły zepsuje całość. Tak się nie stało, jednak mimo to, trzeci tom rozczarował mnie.
Książkę czytało się ciężko, zwłaszcza pierwszą połowę. Problem tkwi w narracji. Mało tego, że autorka naprzemiennie podzieliła narrację pomiędzy głównych bohaterów, to przeskakiwała z wątków obecnych do przeszłych. Czasami trudno było się zorientować, czy dana sytuacja ma miejsce teraz, czy jest wspomnieniem. W drugiej połowie nie ma już tylu retrospekcji, więc fabuła staje się bardziej klarowna, a przy tym więcej się dzieje. Akcja nabiera tempa i już do końca jest całkiem znośnie. Na plus wypadają bohaterowie. Wzbudzają sympatię, są dojrzali, a ich zachowanie w żadnej sytuacji nie jest irytujące czy banalne. Trudno im nie kibicować.
Mimo wszystko nie jest...

Długo przeze mnie wyczekiwana książka Tammary Webber w końcu wpadła w moje ręce.

Długo też nie wystawiałam opinii o niej na tym portalu.

Dlaczego?

To proste.....bo było taaak słodko,że nie chciałam się dzielić z nikim innym.
Boyce to typ chłopaka, który zawsze miał w życiu pod górkę.
Ojciec alkoholik, zdezelowana przyczepa kempingowa to zaledwie początek jego problemów.
Pearl to dziewczyna, której życie zmieniło się diametralnie po ślubie matki z pewnym doktorem.Przed nią rysuje się świetlana przyszłość.

Niby prosta historia dwójki ludzi, których połączyło ze sobą pewne wydarzenie wiele lat temu,a tak skomplikowana.

Polecam wszystkim nieprzekonanym jak i tym, którzy zastanawiają się co mają czytać.
Tym którzy uwielbiają Colleen Hoover,Abbi Glines czy Tarryn Fisher.
Naprawdę było S Ł O D K O, ale nie mdląco.

Virginia | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

"Serce chce tego, czego chce serce."

Jest to moje drugie spotkanie z twórczością Tammary Webber. Oba spotkania uważam za bardzo udane. Książki mają w sobie to coś. Coś co przyciąga, pomimo banalnego tematu. Autorka potrafi zauroczyć stworzonymi przez siebie historiami i sprawić, że ciężko o nich zapomnieć.

Ona. Cicha, posłuszna i zakochana w nim po uszy od zawsze.

On. Przystojny, niebezpieczny i zbuntowany. Jest także słodki, uczuciowy i kochany, lecz tylko dla niej.

Pearl Torres Frank i Boyce Winn. Ich drogi splotły się w wyniku nieszczęśliwego wypadku, gdy byli dziećmi. Od tej pory trzymają się razem. Są najlepszymi przyjaciółmi. Jednak ich drogi rozchodzą się, gdy Pearl wyjeżdża do college'u.

Czy ich drogi ponownie się splotą? Czy dadzą sobie szansę na wspólne szczęście? Czy ulegną wzajemnej namiętności i uczuciu, którym się darzą?

Tammara Webber ma w stylu pisania, coś co przyciąga jak magnes. Kiedy czytałam "Tak blisko...", czułam to samo. Trudno nie polubić...

WampirkaJustynka | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Moje wrażenia po przeczytaniu są pozytywne choć początek naprawdę ciężko mi się czytało. Tytuł idealnie opisuje to wszystko co dzieje się między Boycem a Pearl. Oboje są słodcy. Fajnie, że pojawia się urywkowo Lucas/Landon, którego bardzo lubię. Naprawdę cieszę się, że miałam okazję poznać historię jego najlepszego przyjaciela. Polecam.

książek: 1987
monishka90 | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

On jest jej pierwszą i jedyną miłością, choć ona nigdy mu o tym nie powiedziała. Ona jest dla niego światełkiem, które rozprasza jego mrok. Jego dzikość jest przeciwwaga dla jej spokoju.

Z autorka spotkałam się po raz pierwszy przy okazji „Tak blisko...” pierwszej z serii „Kontury serca”, która urzekła mnie historia Jackie i Lukasa/Landana. Sposób przedstawienia przez nią historii na bardzo długo utkwiło mi w pamięci. Nie wiem nawet jak opisać moje uczucia, gdy dowiedziałam się, że autorka będzie kontynuować serie, ale z innymi bohaterami.

Tym razem bohaterem jest Boyce - najlepszy przyjaciel Lucasa i Pearl - dziewczyna, która pomogła Lucasowi ukończyć szkołę. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że pochodzą z dwóch rożnych światów. On mieszka z ojcem alkoholikiem w przyczepie przy ich warsztacie samochodowym, który prowadzi za ojca. Ona pomimo skromnego pochodzenia, mieszka w rezydencji z matka i ojczymem, ma przed sobą świetlaną przyszłość - widoki na studia medyczne na jednej z...

Pinina_Paulina | 2016-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2016

Hmm... Skończyłam czytać tą książkę i długo zastanawiałam się co o niej myślę i co chciałabym o niej napisać. Trzecia część cyklu: Kontury Serca. Mogę śmiało przyznać, że dwie pierwsze części o Jacqueline i Lucasie podobały mi się bardzo, tak tutaj mam mieszane uczucia.
Książka opisuje przeszłość i teraźniejszość - to właśnie z tym miałam mały problem, bo czytając czasem miałam myśl: WTF? i musiałam chwilkę pomyśleć, albo cofnąć się parę linijek żeby zorientować się czy czytam o teraźniejszość czy o przeszłości.
Ogólnie książka bardzo fajna, nieprzesłodzona. Bohaterowie pierwszo jak i drugoplanowi są dobrze wykreowani. Miejscami miałam wrażenie, że opis pewnych sytuacji i zdarzeń jest niepotrzebny, bo nie wnosi do książki nic atrakcyjnego, ale to mały szczegół.
Nie jest to porywającą za serce historia, miejscami trochę nudnawa, ale ma w sobie to coś, co nie pozwala Ci się od niej oderwać i jesteś mega ciekawy co przeczytasz na kolejnych stronach.
Końcówka trzyma w napięciu i mogę...

Agata | 2016-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 maja 2016

Lubię styl pisania Tammary Webber. Jej książki czyta się szybko i przyjemnie. "Tak słodko..." nie było wyjątkiem. Co prawda nie jest to jakiś rewelacyjny romans, ale nie rozczarowałam się, bo nie wymagałam wiele od tej książki. Romans - jest, denerwujący bohaterowie - brak. To mi wystarczyło. Trzeci tom jest bardzo dobrą książką na oderwanie się od rzeczywistości (w moim przypadku od zbliżającej się sesji) i rozluźnienie. Polecam fanom niewymagających romansy i schematu: bad boy - wzorowa uczennica.

AngelFire | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016

Jedno wydarzenie może mieć wpływ na nasze życie.W przypadku głównych bohaterów wszystko zaczęło się kiedy byli jeszcze dziećmi.Inni by nie pamiętali takich drobnostek,ale w przypadku tej dwójki miało to olbrzymie znaczenie.

Książka Tammary Webber jest nie tylko książką o miłości młodych ludzi.Przedstawia walkę o życie.Podejmowanie decyzji jest trudne.Zwłaszcza,że to czego pragniemy nie zawsze jest zgodne z tym czego od nas oczekują.Rodzice chcą dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze.Czasami jednak ich wyobrażenie o szczęściu jest zupełnie inne.Tak było i w przypadku głównej bohaterki Pearl Torres Frank.Dziewczyna,ku rozpaczy matki zrezygnowała z medycyny.I poszła w kierunku tego,co ją naprawdę interesuje.Na szczęście miała przy sobie bliskich,którzy pomogli jej przejść przez ten ciężki czas nieporozumień.I oczywiście Boyce Wynn był z nią.

Autorka stworzyła niesamowite postacie.Choć życie ich nie oszczędzało,zarówno Boyce'a jak i Pearl to oni swoim uporem i siłą walki...

majka94 | 2016-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2016, Zrecenzowane
Przeczytana: 15 maja 2016

Pierwszą książką Tammary Webber po jaką sięgnęłam było "Tak blisko" i muszę przyznać, że była to dobra książka.

Co do tej książki mam mieszane uczucia i sama nie wiem co napisać. Uważam, że jest trochę gorsza od poprzednich części. Nie przemawia do mnie tak jak pierwsza część. Początek książki czytało się ciężko, ponieważ teraźniejszość pomieszana była z przeszłością, dlatego strasznie się gubiłam. Później czytało sie znacznie lepiej. Plusem książki są bohaterowie, którzy są całkiem dobrze wykreowani i znośni.

Hybrisa | 2016-03-01
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2016
Przeczytana: 29 lutego 2016

Po przeczytaniu "Tak krucho" byłam stuprocentowo pewna, że sięgnę po wszystko co napiszę Tammara Webber. Nawet jeśli byłaby to lista zakupów. Po jej kolejnej książce to uczucie tylko się wzmocniło. Historia Lucasa była jeszcze lepsza niż jej pierwsze wydanie z perspektywy Jacqueline. Niestety po lekturze "Tak słodko" (o okropnym, przesłodzonym tytle) pierwszą moją myślą było: rozczarowanie. Spodziewałam się apetycznego kąska, a dostałam... zaledwie zjadliwe danie. Nie jest to kompletna porażka, bo fabuła choć początkowo nieco chaotyczna potrafi wciągnąć, a bohaterowie mają w sobie dość ikry aby zainteresować, to momentami jest po prostu nudnawa. Najciekawsze akcje w całej książce zostały wrzucone na sam koniec, przytłaczając i bombardując czytelnika zamiast zostać równomiernie rozłożone. Nie do końca rozumiałam również postępowania głównych bohaterów, którzy zamiast wykazać się swoją dojrzałością, wciąż zachowywali się jak nastolatki z klapkami na oczach.
Nie jest to zła książka,...