Tak słodko...

Okładka książki Tak słodko... Tammara Webber
Okładka książki Tak słodko...
Tammara Webber Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Kontury Serca (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Kontury Serca (tom 3)
The Sweet
Empik Go
2022-05-13
2022-05-13
miłość życia namiętność bliskość

DNF 30%

Przypomniałam sobie o tej książce po niemal dwóch tygodniach i w sumie wyszło na to, że:
a) kompletnie nie nie pamiętam z niej.
b) te 30% i tak mi się nie podobało.
c) nie mam absolutnie żadnej ochoty na kończenie jej.

Dla mnie to mogło się skończyć na pierwszym tomie i byłoby po prostu idealnie.

DNF 30%

a) kompletnie nie nie pamiętam z niej.
b) te 30% i tak mi się nie podobało.
c) nie mam absolutnie żadnej ochoty na kończenie jej.

Dla mnie to mogło się skończyć na pierwszym tomie i byłoby po prostu idealnie.

Słodka historia dwójki ludzi, których losy krzyżowały się od zawsze. On uratował jej życie i już od tamtego momentu byli ze sobą połączeni. Idealna opowieść dla kogoś kto potrzebuje odnaleźć wiarę w dobre zakończenie. Polecam!

Trzecia część opowiada nową historię, jednak jak dwie krople podobną do schematu w tomie 1. Można czytać bez znajomości tomów poprzednich, w tle występują osoby znane z poprzednich tomów, jednak są one tylko epizodycznym tłem i "smaczkami" do odkrycia dla czytelników poprzednich części.

Część książki sprawiała dla mnie wrażenie nieudanej i na siłę. Denerwowały mnie dopisywane epizody bez znaczenia na główną treść, ewidentnie robione aby książka uzyskała odpowiednią grubość. Choć nie przepadam za erotyką w książkach to te fragmenty (których dużo) wychodziły pisarce najlepiej, co jednak nie jest plusem...

Historia jest pisana czytelnie, jednak bez polotu i choć jest nowa - tak jakbym już ją znał. Bardzo przeciętna książka stąd i pośrednia ocena - z całej trylogii polecam jedynie tom 1. Chyba, że ktoś lubi "poczytać sobie", ale nie dla kogoś jak ja, z własną listą 50 książek do przeczytania.

Optymizm to coś wspaniałego, ale nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Staraj się nie osądzać ludzi zbyt pospiesznie. Czasami uczuciem, które zdaje się płynąć prosto z serca, jest duma, która tylko udaje instynkt.

Słowa prawdy wypowiedziane na głos nurtują nas potem od środka, kłują w serce, dręczą duszę, ale rozjaśniają umysł i pozwalają dostrzec zarówno możliwości, jak i ryzyko, które się z nimi wiąże. Prawda rzuca nam wyzwanie i pcha się przed oczy, nawet jeśli wolelibyśmy jej nie przyjmować do wiadomości i pozostać w bezpiecznym ciepełku nieświadomości.

Wspieranie drugiej osoby to podstawa prawdziwej przyjażni.

Ludzie nie zawsze zmieniają się pod wpływem wiadomości, że ich życie dobiega końca.

To, co naprawdę warto mieć, nigdy nie przychodzi łatwo.

Najbardziej gorzkie łzy wylewamy z powodu słów, które nie zostały wypowiedziane, i uczynków, które nie zostały wykonane.

W życiu spotykają nas rzeczy dobre i rzeczy złe, zaś my robimy co w naszej mocy, żeby przyciągać te pierwsze, a unikać drugich.

Optymizm to coś wspaniałego, ale nie rozwiązuje wszystkich problemów.

157/2021

3 tom serii Kontury serca

Fajna seria. Historie obu par mnie urzekły. Miła odskocznia od mafii i romansów. Mam sentyment do książek z gatunku new adult i young adult. Polecam fanom Colleen Hoover i Tillie Cole

157/2021

3 tom serii Kontury serca

Chyba powoli mam dosyć new adult, bo już totalnie nie potrafią mnie zachwycić.

Chyba powoli mam dosyć new adult, bo już totalnie nie potrafią mnie zachwycić.

Kolejna książka, gdzie nie mogę się przebić i poddaje się w jakiejś części jej czytania, dla mnie strasznie nudna i wymieszane historia.

Pearl Torres Frank i Boyce Winn od zawsze mieli się ku sobie.
Ich drogi połączyły się, gdy on, jako siedmioletni chłopiec, uratował życie jej, jako pięcioletniej dziewczynce.
Jednak on wiedział, że ona nigdy nie będzie dla niego. On nigdy nie będzie dość dobry dla niej.
Ona jednak zawsze go kochała, choć tak mocno zranił jej nastoletnie serce.
Mimo wielu różnic, to on był jej najbliższym przyjacielem, któremu się zwierzyła i który wyciągnął do niej pomocną dłoń, gdy tego najbardziej potrzebowała.

Książka jest lekka i przyjemna a czyta się ją bardzo szybko.
To, co rzuciło mi się w oczy, to trafność tytułu. Oj było słodko i Boyce był słodki, co nie pasowało mi do tego jaki był w części napisanej oczami Lucasa.
Nie był macho. Był mężczyzną, który zawsze skrycie pragnął czegoś, kogoś, choć wiedział, że na to nigdy nie będzie zasługiwał. I choć życie go nie oszczędzało i ciągle rzucało kłody pod nogi, to jednak nie poddał się i walczył o siebie, warsztat i pragnienie wspólnego szczęścia z kobietą, którą darzył uczuciem przez całe swoje życie.

Pearl Torres Frank i Boyce Winn od zawsze mieli się ku sobie.
Ona jednak zawsze go kochała, choć tak mocno zranił jej nastoletnie serce.
Mimo wielu różnic, to on był...

43 / 2021

43 / 2021

"Tak słodko" to historia Boyce'a (czyli przyjaciela Lucasa z dwóch pierwszych części trylogii) i Perl. Książka jest przepiękna, pokazuje, że prawdziwa miłość może wszystko przezwyciężyć, że jeżeli uczucie jest silne to nic nie ma znaczenia, jeżeli kogoś się kocha, to można wszystko. Wydaje mi się, że ta część podobała mi się najbardziej a Boyce, mimo że to taki "niegrzeczny chłopiec" skradł moje serce... Książkę można czytać bez znajomości dwóch pierwszych tomów, aczkolwiek w drugiej części można poznać Boyce'a nieco lepiej. Polecam całą trylogię...

• 2016
  • New Adult