Jeśli odejdziesz

Cykl: Beautifully Broken (tom 2) | Seria: New Adult
Wydawnictwo: Amber
If You Leave
Patricia

Seria Beautifully Broken rozpoczęta Jeśli zostaniesz – bestsellerem z Top 5 „New York Timesa” Jest przeszłość, która wciąż boli. Lecz jeśli ktoś pokaże ci przyszłość – nie odchodź… Dwudziestosześcioletni Gabe to były komandos i prawdziwy twardziel. Ale pewna straszna noc w Afganistanie pozostawiła makabryczne wspomnienia, od których nie może się uwolnić. Potrzebuje kogoś, kto mu pomoże......

Dwudziestosześcioletni Gabe to były komandos i prawdziwy twardziel. Ale pewna straszna noc w Afganistanie pozostawiła makabryczne wspomnienia, od których nie może się uwolnić. Potrzebuje kogoś, kto mu pomoże... nawet jeżeli on sam jeszcze o tym nie wie.
Dwudziestopięcioletnia Maddy nie potrzebuje nikogo. Tak jej się przynajmniej wydaje. Zbyt długo przyglądała się pełnemu przemocy małżeństwu rodziców i nie zamierza przeżywać czegoś podobnego. Oboje odkryją swoją słabość: do siebie nawzajem. Jednak Gabe ukrywa to, co go dręczy, bo boi się, że Maddy nie będzie w stanie znieść prawdy. A Maddy nie wie, czy Gabe zrozumie jej lęki. Potrzebują siebie nawzajem, lecz będą musieli zmierzyć się ze swoimi demonami.
Ale demony nie umierają po cichu...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Kasiek | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Druga część tej serii podobnie jak poprzednia jest dość przeciętna. Nic szczególnego nie wyróżnia jej spośród książek tego gatunku. Dwoje przypadkowo poznanych młodych ludzi próbuje stworzyć związek, jednak ich przeszłość stoi im na przeszkodzie. Może fabuła byłaby ciekawsza gdyby ich problemy były bardziej wyszukane. Wydają się dość naciągane, a z kolei rozwiązanie ich zbyt błahe. Narracja jest podzielona pomiędzy głównych bohaterów, dzięki czemu znane są nam ich wzajemne odczucia, emocje i reakcje na konkretne sytuacje. Nie wpływa to jednak zbytnio na odbiór książki, bo wszystko jest dość powierzchowne, a całość nie pozostanie w pamięci na długo.

Ligeria | 2016-03-03

Nie wiem co ma w sobie ta seria, że tak bardzo wciąga. Brak elementów zaskoczenia, przewidywalna fabuła, przeciętni bohaterowie. A mimo to nie potrafiłam się od niej oderwać i świetnie bawiłam się w czasie czytania. Tak więc polecam jako chwila relaksu i odmóżdżenia :) Z pewnością sięgnę po kolejną część.

Pinina_Paulina | 2016-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2016 rok ✔
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Druga część cyklu "Beutifully Broken" i tym raz na tapecie mamy Maddison - siostra Mili z pierwszej części, oraz Gabe - żołnierza. Oboje z problemami, z przeszłością z którą różnie sobie radzą.
Ciężko jest mi stwierdzić czy ta książka jest lepsza od pierwszej. Na pewno nie jest gorsza. Może najbezpieczniej będzie jak powiem, że podobały mi się tak samo :) brak tu elementu zaskoczenia, bo już po opisie wiem czego możemy się spodziewać, a mimo wszystko czytasz z przyjemnością.

magpie101 | 2016-05-13
Przeczytana: 12 maja 2016

Bardzo fajna historia jednak nie dala rady czesci 1 o Paxie.
Gdyby nie ostatnie 30% ksiazki, gdzie zaczelo sie duzo dziac czyli ich rozstanie, jego leczenie i powrot, nawiazanie do bohaterow z 1 czesci to ocena byla by o wiele nizsza jednak ta koncowka uratowala cala ksiazke.

mania_kch | 2016-05-07
Na półkach: Przeczytane, 2016

Gabriel to żołnierz rangers, który po ostatniej bardzo ciężkiej akcji w Afganistanie nieco pogubił się w swym życiu,zmuszony do powrotu do cywila próbuje odnaleźć się codzienności.
Maddy to kobieta, która po śmierci rodziców rzuca karierę w wielkim mieście i wraca do małego miasteczka, by coraz bardziej żyć życiem zmarłych rodziców niż swoim własnym.
Dzieli ich wiele łączy jedno - wielkie poczucie winy…
Oczywiście według schematu takich książek dochodzi do spotkania tej dwójki a następnie śledzimy ich zmagania z własnymi słabościami, rodzącym się uczuciem i konsekwencjami ich wyborów. Mimo, że jest bardzo schematycznie a zakończenie przewidywalne, to jednak nie można odmówić tej historii przyciągania, bo historia jest świetnie opisana, bo postacie są nietuzinkowe, bo wątki poboczne są bardzo ciekawe. A wszystko razem daje naprawdę bardzo dobrą historię :)
Polecam :)

Iwona Nocoń | 2018-03-26
Przeczytana: 23 marca 2018

,,Świat łamie każdego i potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania" - Ernest Hemingway

Madison to siostra Mili z pierwszej części serii beautifullybroken, na drodze której staje Gabriel, były komandos dotknięty stresem pourazowym. Oboje muszą poradzić sobie ze swoimi demonami, by móc uwierzyć w miłość.

Żałuję, że ta książka mi się nie podobała, tym bardziej, że główna bohaterka jest bliska memu serca.

Ulubiony cytat: ,,Czasem nienawidzę życia, które wiodę, ale nie mam siły, aby cokolwiek w nim zmienić"

Zakładka | 2016-05-16
Przeczytana: 16 maja 2016

Zaczynając czytanie nastawiałam się na typowy erotyk. I tutaj lekko się zdziwiłam. Ale o tym później. Zacznę od tego że książka podobała mi się, a na tle innych książek tego typu, wypada dość pozytywnie.

Historia Gabriela i Madison jest dość typowa. Oboje młodych ludzi, mających pewne poważne doświadczenia za sobą, nie liczących obecnie na żadne silne uczucie, spotyka się przypadkiem i od tego momentu zaczyna się ich wielka przygoda. Czyż nie występowało to już w tak wielu książkach? Niestety jest to tak popularny i typowy schemat, iż ciężko wyobrazić sobie nawet jak ta historia mogłaby być zmodyfikowana. Na szczęście, większość autorów stara się dorzucić do tego swoje trzy grosze wprowadzając wątki poboczne i nietypowe postaci W tym przypadku nie było to aż tak bardzo widoczne, ale spełniło swoje zadanie. Pani Cole zadbała by czytanie sprawiało przyjemność i nie było uciążliwe. Co więcej w pewnym momencie, mimo iż przewidywałam zakończenie, zaczęłam wątpić w swoje przekonania....

Moonlight | 2016-04-23

Gabriel Vincent, były komandos. Jego życie zmienia jedno wydarzenie w Afganistanie po którym decyduje się na porzucenie swojego pułku Rangersów i powrót do domu. Wydaje się, że pozwoli mu to na rozpoczęcie nowego życia, jednak demony przeszłości dopadają go nawet w Chicago. Potrzebuje on specjalnej pomocy, na którą zdecydował się jego najlepszy przyjaciel Brand, który doświadczył z nim największego koszmaru. Jednak Gabriel dopuszcza do siebie tylko myśl, że to on ponosi całkowitą winę za tragiczne wydarzenia w trakcie odbywania służby, w której stracił nie tylko swojego drugiego przyjaciela, ale także cząstkę swojej duszy.

Madison Hill, dziewczyna na którą spadło dorosłe życie mimo, że tego nie planowała. Po śmierci rodziców przejmuje rodzinny interes i decyduje się kontynuować pracę jej rodziców. Prowadzenie odziedziczonej restauracji nie jest jednak tym czego chciałaby doświadczyć w swoim życiu. Kocha to miejsce, jednak skomplikowana relacja jej nieżyjących rodziców kładzie się...

Bebe | 2017-10-24
Na półkach: Legimi, Przeczytane
Przeczytana: 24 października 2017

To co mi się podoba, to że każda książka serii jest o kimś innym, ale gdzieś w tle poznajemy dalsze losy bohaterów wcześniejszej książki. Dodatkowo niesamowicie podoba mi się, że po raz kolejny autorka poruszyła problem, o którym się wiele nie mówi - Zespół wstrząsu pourazowego. W lekką lekture wplata ważne współcześnie kwestie i jak dla mnie jest to super. A przy tym wszystkim dobrze napisana książka z ciekawą historią.

mistrzyniF1 | 2016-04-17
Na półkach: Przeczytane, Romanse, Obyczajowe
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Lekka, niewymagająca myślenia lektura. Brakowało mi jednak tej iskierki namiętności z pierwszego tomu. Mówiąc ogólnie, było tu więcej dramatu, niż miłości. Ciekawie przedstawiony zespół stresu pourazowego, ale osobiście liczyłam na typowy, oklepany i gorący romans. Całościowo oceniam pozytywnie, bo mimo kilku wad, szybko minęła mi lektura.