Dobrze ci tak

Okładka książki Dobrze ci tak Tammara Webber
Okładka książki Dobrze ci tak
Tammara Webber Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Między wierszami (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Między wierszami (tom 3)
Good for you
Jaguar
2017-02-08
2017-02-08
Grzegorz Komerski

Książka na takim samym poziomie co poprzednie z serii. W tej części została wprowadzona nowa bohaterka: Dori. Według mnie jest to postać bez charakteru, która nie umie się postawić i walczyć o to na czym jej zależy. Dogadać potrafi tylko Reidowi, co daje mu do myślenia i w końcu przestaje się zachowywać jak rozpieszczony dzieciak.

Wg mnie najlepsza z całej serii za sprawą dialogów, przede wszystkim ciętych ripost Dori.

Przeczytałam tą część w jeden dzień. Podobała mi się zdecydowanie bardziej niż poprzednie. Tammara Webber nie zawiodła moich oczekiwań co do Reida.

Polubiłam Reida Alexandra od samego początku, bo nie jest idealny. Jest dupkowatym hedonistą i nawet za bardzo się z tym nie kryje. Jest nastoletnią gwiazdą Hollywood wychowaną na planach filmowych, gdzie wszyscy mu nadskakiwali. Zdziwiłabym się, gdyby był inny.

W tej części Reid jednak dorasta. Zaczyna widzieć coś poza czubkiem własnego nosa. Nigdy nie wierzyłam i nadal nie wierzę w to, że grzeczna dziewczynka może zmienić bad boy'a w anioła. To mit. Na metamorfozę Reida wpłynęło wiele czynników. Dorcas Cantrell była jednym z nich. Otworzyła mu oczy na pewne sprawy i nieświadomie wskazała drogę, ale nikt nie powie, że to ona jedyna przewróciła jego życie do góry nogami. Poza tym Reid nadal nie jest idealny. I nigdy nie będzie aniołem. Zdecydowanie nie leży to w jego naturze.

Podoba mi się sposób, w jaki Tammara Webber opisuje wymyślają przez siebie rzeczywistość. Nic nie jest czarne ani białe. Jak w życiu. Ludzie się zmieniają, zawalają, krzywdzą innych, zdradzają zaufanie, a potem wyciągają wnioski i naprawiają swoje błędy. Lub nie.

Mam wrażenie, że cała ta seria to jeden wielki niewypał. Te książki są zwyczajnie nudne, aż nie chce mi się ich czytać.

Ta jeszcze w miarę, ale poprzedni tom był bardzo słaby. Tutaj otrzymujemy właściwie zupełnie inną historię. Jednak nie polubiłam jej ani bohaterów.

Historia jest głupitka i infantylan. Nudziła mnie i naprawdę jej nie polecam.

Historia jest głupitka i infantylan. Nudziła mnie i naprawdę jej nie polecam.

Zdecydowanie najlepsza z całej serii

Zdecydowanie najlepsza z całej serii

Im dalej tym lepiej. Każdy kolejny tom jest lepszy od poprzedniego. Czekałam na chwilę kiedy Reid się zakocha i się zmieni. Co prawda Dori nie do końca mi podeszła, to jednak polubiłam tą postać. No i polubiłam też takiego Reida. W pierwszym tomie był okropny. W tym, z dnia na dzień stawał się coraz lepszym człowiekiem. Przyjemnie było "oglądać" taką przemianę. Polecam.

Genialna książka, polecam.

Genialna książka, polecam.

(...) W każdej z książek dzięki autorce poznajemy określone relacje młodych ludzi, którzy na samym początku spotkali się na planie filmu i już wtedy coś określonego zaczęło się między nimi dziać. Teraz Reid Alexander za swój nie lada wyczyn skasowania nowego porsche na ganku pewnego domu dostaje w nagrodę miesiąc prac społecznych pod okiem Dori Cantrell. I już od pierwszych stron, jak to u Webber bywa dzieje się wiele dobrego, emocje rosną, pęcznieją, bawimy się w lekturze, cieszymy się nią. I to serce między stopami, ktoś będzie musiał wykazać się nie lada pokorą, aby się po nie schylić i zapracować na względy młodej damy, co do której zupełnie nie był i nie jest przekonany.
Jednak, jak to zwykle bywa przeciwieństwa lubią się przyciągać.

Pełny tekst krótkiej opinii dostępny w blogu:

Historia to marzenie wielu nastolatek - doprowadzić do tego, żeby zły chłopak zmienił się dla dziewczyny. Jestem ciekawa, co będzie dalej, więc pewnie przeczytam następny tom, ale szału nie ma. ;)

Średnio mi się podobała książka,niezbyt ciekawa,nie zainteresowała mnie,chociaż bohaterowie byli dobrzy,świetni.
Oceniam tę powieść na 4/10

Oceniam tę powieść na 4/10