Jeśli zostaniesz

Cykl: Beautifully Broken (tom 1) | Seria: New Adult
Wydawnictwo: Amber
If You Stay
Patricia

Jest miłość, w której ryzykujesz wiele. Lecz jeśli wiesz, że to prawdziwa miłość – zostań… Pax ma dwadzieścia cztery lata, jest seksowny i bogaty. Jego życie to dziewczyny na jedną noc, alkohol i narkotyki. Wszystko po to, żeby zapomnieć o mglistym wspomnieniu nocy sprzed siedemnastu lat, gdy zginęła jego matka. O pustce, której potem nic nie wypełniło. O ojcu, który go odepchnął. O poczuciu...

Pax ma dwadzieścia cztery lata, jest seksowny i bogaty. Jego życie to dziewczyny na jedną noc, alkohol i narkotyki. Wszystko po to, żeby zapomnieć o mglistym wspomnieniu nocy sprzed siedemnastu lat, gdy zginęła jego matka. O pustce, której potem nic nie wypełniło. O ojcu, który go odepchnął. O poczuciu winy, którego nie rozumie…
Piękna i delikatna Mila jest jak powiew świeżego powietrza. I jak powietrze staje się dla Paxa niezbędna. Lecz czy zostanie z nim na zawsze?
Czy ocali go przed nim samym?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Róża | 2019-09-13
Przeczytana: 13 września 2019

Szybko się czyta, aczkolwiek książka bez rewelacji, bardzo przewidywalna.

Weronika Pabianek | 2019-02-20
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Typowa historia New Adult, schematyczna i przewidywalna. Jednak dobrze się ją czyta. Pasuje jako odstresowanie po ciężkim dniu. Początek zaczyna się mocno, a po drodze mamy kilka zwrotów akcji.
Mia - grzeczna dziewczyna, ułożona, trochę smutna, mimo wieku już z dramatycznymi przeżyciami. Z kolei dla Pax nie liczy się nic oprócz narkotyków, picia i seksu. Doświadczony przez los, na skutek przeszłości nie utrzymuje więzi z ojcem ani dziadkiem. Oboje mają koszmary. Czy jedne koszmar można zwalczyć drugim? Najwyraźniej. Przed bohaterami długa droga do szczęścia, ale miejmy nadzieję, że się uda.

Spencer_xoxo | 2018-05-16
Na półkach: Przeczytane, Książki 2018
Przeczytana: 16 maja 2018

BOHATEROWIE: 4/10
AKCJA: 5/10
SPOSÓB PISANIA AUTORKI: 6/10
OKŁADKA: 5/10
KREATYWNOŚĆ: 5/10

Według mnie nic specjalnego. Zapowiadała się dobrze, ale zawiodłam się na niej strasznie.

Iwona Nocoń | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Bardzo fajnie zapowiadająca się książka, przepełniona romantyzmem, który został utracony na rzecz opisu seksu. Mam alergie na książki, które opierają się na seksualności, bo tracą one w moich oczach magię, którą można odkryć przy okazji mądrych historii, a ta właśnie taka była.
Pax, główny bohater książki nie radząc sobie ze śmiercią matki, bierze narkotyki. Zostaje znaleziony przez Milę, która ratuje mu życie. Tych dwoje połączy miłość, ale czy uda im się zwalczyć demony przeszłości, które dręczą Pax'a?

Weronika | 2017-12-18
Przeczytana: marzec 2016

Jedna z moich pierwszych książek z typu "New Adult" i z pewnością jedna z lepszych z tej kategorii.
Sam początek, już sprawił, że się w niej zakochałam. Jest w niej garstka humoru, który trafia prosto do mojego książkowego serduszka. Styl pisania, przedstawienie historii z obu stron, świetnie się uzupełnia.
Oczywiście nie jest ona ideałem, lecz z całego serca polecam ją osobom, które szukają książki na jeden wieczór przy herbatce i kocyku. Krótka ale nie pisana za prosto, czyli zawiera opisy które sprawiają, że książka nie wydaje się "suchą opowiastką".

Carnival | 2017-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 września 2017

Ot, babskie czytadełko z happy end'em. Fajne na urlop, ale nie przekonuje mnie sens użycia tak wulgarnego języka w treści. Książka na raz.

Ewa | 2017-06-23

Książkę przeczytałam, ponieważ lubię schemat niegrzeczny chłopak+ jego zmiana pod wpływem miłości dość często występujący w nurcie new adult jednak mam co do niej kilka zastrzeżeń. Chociaż całość czyta się szybko a treść jest wciągająca to jednak nie sposób nie zauważyć wielu podobieństw do serii "After". Główny bohater to znów mający problemy ze sobą i ojcem bogaty chłopak, który stara się zapomnieć o świecie poprzez przypadkowy seks i alkohol. Poza tym dręczą go koszmary, bo scenie, którą widział w dzieciństwie z udziałem swojej matki. Postanawia się jednak zmienić pod wpływem miłości do poukładanej i porządnej dziewczyny, która ma tendencje do pomagania wszystkim. Brzmi znajomo? Bardzo. Poza tym jak dla mnie autorka mogłaby oszczędzić czytelnikowi kilku dosadnych opisów, bo są najzwyczajniej niesmaczne a wcale nie tak łatwo mnie zniesmaczyć. Nie czytałam innych książek tej autorki, więc nie wiem czy to jej zwyczajowy dosadny sposób pisania, czy tylko tu zdecydowała się na taki...

zabecjone | 2017-05-11
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

ta część mnie powaliła, swietnie napisana - polecam

Aleksis | 2017-03-23

Książka wciągająca, miło się czyta

BlackBerry | 2017-02-16

Rewelacja