Między wierszami

Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Cykl: Między wierszami (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Between the lines
ew_cia

Reid Alexander dobrze wie, czego oczekuje od życia. Kolejnego kasowego filmu, dobrej zabawy i gorących dziewczyn. Jego status gwiazdy zazwyczaj wszystko to mu zapewnia… Teraz rozpoczyna zdjęcia do współczesnej adaptacji „Dumy i uprzedzenia”. W roli jego ekranowej miłości ma wystąpić Emma Pierce, dla której występ w tym filmie może być wstępem do wielkiej kariery. Reid dobrze wie, co chce osiągnąć i wszystko układa się po jego myśli. Do czasu… Przez ostatnich dziesięć lat Emma występowała głównie w reklamach – soku grejpfrutowego, sklepów i tamponów, z rzadka tylko pojawiała się w telewizyjnych produkcjach. Główna rola w wysokobudżetowej produkcji powinna być dla niej spełnieniem marzeń. Problem w tym, że w skrytości ducha dziewczyna niczego nie pragnie tak bardzo, jak normalności. Kiedy Reid i Emma spotykają się na planie, zaczyna iskrzyć. Ale sytuacja daleka jest od idealnej. Po pierwsze, jedną z ról gra była dziewczyna Reida. Po drugie, byłą dziewczynę Reida coś łączy z Grahamem Douglasem. Po trzecie Graham Douglas wyraźnie klei się do Emmy. Po raz pierwszy w życiu jego aktorska gwiazdorskość, Reid Alexander musi walczyć o względy dziewczyny, na którą ma ochotę. A to mu się wcale nie podoba…

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: Wyd.Jaguar, facebook

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 958

Kulisy życia nastoletnich gwiazdek

Tammara Webber pozytywnie zaskoczyła mnie swoimi poprzednimi książkami – „Tak blisko” oraz „Tak krucho”. W przypadku tej pozycji postawiła na coś, o czym marzy każda nastolatka – przybliżyła życie prywatne popularnych aktorów. Która z nas nie była nigdy platonicznie zakochana w kimś sławnym? „Między wierszami” skierowane jest do konkretnej grupy odbiorców, a więc młodych dziewczyn. Niewątpliwie jest to powieść mocno młodzieżowa, trochę oderwana od naszej rzeczywistości. Ma w sobie szczyptę typowego amerykanizmu – historia przypomina mi znany serial „Plotkara”, gdzie droga na szczyt usłana jest ciernistymi różami. Mamy więc trudną młodzież, rodziców, którzy nie interesują się swoimi dziećmi, skandale i romanse.

Reid jest popularnym aktorem w całym Hollywood. Ma dopiero osiemnaście lat, ale ciągle towarzyszy mu spore grono nastoletnich fanek. Emma od małego dziecka występuje przed kamerami, ale dopiero nowa rola może przynieść jej prawdziwą sławę. Jest miła, uczuciowa i nie przypomina innych dziewczyn. Reid i Emma zaczynają się w sobie zakochiwać, tylko że w tym świecie nie jest to takie proste. On nie potrafi pokazać prawdziwego siebie, a ona boi się iść na całość.

Ten niby prosty opis zapowiada wielką miłość, ale muszę zdradzić Wam jeden szczegół – rozwój fabuły z pewnością Was zaskoczy. To duży plus, że wydawnictwo postanowiło nie zdradzać toku wydarzeń, co też często dzieje się w przypadku innych powieści.

Przyznam, że książka zaczęła się ciekawie. Nigdy nie czytałam...

Przyznam, że książka zaczęła się ciekawie. Nigdy nie czytałam powieści o życiu aktorów, dlatego byłam zaintrygowana – czy pisarka ukaże nam naiwną historyjkę o miłości w Hollywood? Czy może jednak będzie to przekonująca i realistyczna opowieść o pracy przy wielkich produkcjach? Teraz jestem trochę pośrodku, z jednej strony Webber starała się, jak mogła, aby nie popaść w stereotypy, ale z drugiej strony trochę się wynudziłam.

Pisarka przedstawiła dwie perspektywy – Emmy i Reida. W książce występuje więc narracja pamiętnikarska, która nieco mi przeszkadzała. Rozumiem, że autorka chciała ukazać szczególnie postać Reida, to jak myśli, jakie ma podejście do jego relacji z Emmą – jednak poprzez wyłożenie wszystkiego na ławę, zabrała książce całą aurę tajemniczości. Już w trakcie poznawania się tych dwóch postaci można domyślić się, jak dalej potoczy się ich znajomość. Reid to najbardziej wkurzający główny bohater męski – najgorzej czytało mi się fragmenty, gdy to on był narratorem. I myślę, że autorka mogła oszczędzić tej męki swoim czytelnikom. Emma na początku była niepewna siebie, trochę irytująca swoją naiwnością, mimo że przecież już jako mała dziewczynka miała do czynienia ze światem mediów. Jej niektóre wybory były wprost irracjonalne, myślała coś innego, aby później zrobić niewyobrażalną głupotę. Webber budowała ją jako postać, która jest pewna siebie, ma swoje zasady, ale w niektórych scenach miałam wrażenie, że czytam o kimś zupełnie innym.

Autorka zaciekawiła mnie początkiem, opisem castingu, wprowadzeniem do poplątanego świata bohaterów. Szkoda, że w dalszej części książki nie rozwinęła tematu samego kręcenia filmu, tylko skupiła się na skandalach i związkach postaci. Jednak muszę dodać, że byłam pozytywnie zaskoczona postaciami pobocznymi. Ich historie zaciekawiły mnie najbardziej, każdy miał swoją tajemnicę, ale też osobowość, która wyróżniała się spośród innych – gdy Emma i Reid byli dosyć pospolici, on żądny sławy, nieprzejmujący się niczym, a ona ta bardziej ułożona i mimo wszystko porządna – to cała reszta miała w sobie potencjał.

Do końca nie wiem, co zrobić z tą książką – odpowiedzią na moje rozterki jest fakt, że to powieść młodzieżowa, od której zwykle nie powinno wymagać się zbyt wiele. Dla młodszych czytelniczek jest w sam raz, dlatego też to im zalecam kupowanie „Między wierszami”. To przyjemna historia, napisana lekkim i dynamicznym stylem. Czyta się ją bardzo szybko, więc idealnie nadaje się na wieczór pełen relaksu. Jeśli chcecie wiedzieć, jak wygląda życie gwiazd, co robią w czasie kręcenia scen i w przerwach, na jakie imprezy chodzą i dlaczego nie wolno ufać prasie tabloidowej, to powieść Webber spełni Wasze oczekiwania.

Gabriela Rutana

kryminalnakuchnia | 2017-05-08

Po kapitalnych " Tak blisko", "Tak słodko" i "Tak krucho", liczyłam raczej na kontynuowanie cyklu "Kontury serca". Niestety "Brave" nie zostanie póki co wydany dla polskich czytelników.

Wydawnictwo Jaguar, tym razem, postawiło na nową serię "Między wierszami" i tym samym oddało strzał z bliskiej odległości w moje serce.

Zastanawiacie się dlaczego?

Bo czytając "Między wierszami" miałam wrażenie, że sięgnęłam po książkę jakieś innej autorki.

Styl pisania Tammary Webber zdecydowanie odbiega od tego, co prezentowała w poprzednich książkach. Fabuła bardzo płytka, dialogi o wszystkim i o niczym, a bohaterowie bezpłciowi, wręcz zblazowani życiem. Całość jak dla mnie nie trzymała się kupy.

Najzwyczajniej w świecie mnie znudziło i zamuliło. Dobrnęłam do połowy książki z nadzieją, że może jeszcze coś się wydarzy. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że takiego dna dawno już nie czytałam. Po kolejne części cyklu na bank nie...

Kasiek | 2016-09-27
Przeczytana: 23 września 2016

Książka raczej słabiutka. Historia banalna. Być może bardziej dla młodszych czytelników, a raczej czytelniczek i dlatego nie tak ją odebrałam jak powinnam. Rzecz dotyczy początkujących, jeszcze nastoletnich gwiazd filmowych. Fabuła jest płytka. Bohaterowie bardziej irytujący niż wzbudzający sympatię. Na niekorzyść wpływają również bardzo szczegółowe opisy nie tylko sytuacji, ale także otoczenia, co sztucznie wypełnia treść. Zakończenie jak i cała książka jest przewidywalne. Szkoda czasu na tę lekturę.

Priada | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Nie aż tak dobra jak się spodziewałam. Znośna. Akcja przewidywalna, główna bohaterka strasznie irytująca w pewnym momencie i naiwna. Końcówka przewidywalna. Całość??? Nie chcę nikogo zniechęcać do lektury po prostu może już mi się te wszystkie młodzieżowe powieści przejadly.

mania_kch | 2018-02-06
Na półkach: 2018, Przeczytane

Bardzo słaba historia, wręcz nijaka. Płytka, promująca negatywne wzorce a przy tym ogromnie nudna.
Nie polecam :(

AngelFire | 2016-12-15
Przeczytana: 12 grudnia 2016

"Między wierszami" to historia dwójki młodych ludzi,których połączyła miłość i pasja do aktorstwa.Podczas kręcenia filmu na jednym planie wszystko może się zdarzyć.Można się w jednej chwili zakochać a w drugiej wszystko stracić.Światło,Kamera,Akcja !!!

Reid Alexander idol nastolatek.Pewny siebie aktor,który może mieć wszystko.Imprezy,kobiety i plan filmowy.Tak wygląda jego życie.Żyć nie umierać można by rzec.Jednak czy na pewno.Prywatnie i rodzinnie to zupełnie inna sprawa.Ale to nie ma znaczenia.Bo w jego życiu pojawia się Emma Pierce.Jego życie robi obrót o 180 stopni.Ta chemia podczas przesłuchania.To nie jest zwykłe zauroczenie.Młody gwiazdor chce z nią spędzać każdą wolną chwilę.Inne kobiety przestały się liczyć.Istnieje tylko jedna.A jego zazdrość o innych mężczyzn nie ma granic.Tylko pojawia się problem,czy tej zazdrości i pewności siebie się nie zgubi i nie straci tego co najważniejsze.

Emma Pierce wschodząca gwiazda.Piękna i subtelna.A jednak z charakterkiem.Bo inaczej...

Pistacia_Vera | 2016-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 października 2016

dwóch młodych mężczyzn, których życie postawiło w podobnej sytuacji ale którzy w obliczu zaistniałych wydarzeń podjęli zupełnie rożne decyzje. pomiędzy nimi młoda kobieta, która musi zdecydować który z panów interesuje ją bardziej i co chce zrobić ze swoim życiem.

Kominek | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Książka pod Patronatem

Z dotychczas wydanych czterech powieści, które w piękny sposób popełniła Tammara Webber znane są mi trzy. Proza, która wpisuje się w popularny ostatnio nurt new adults, proza potencjalnie dedykowana dla dorastającej młodzieży, jednak w żaden sposób nie zamyka to drogi dostępu osobom starszym. Bo i one znajdują tu dla siebie coś dobrego i coś inspirującego.

Swego czasu do 'Tak blisko...' i 'Tak krucho...' odniosłem się w ten sposób. Do dwóch powieści stanowiących jedną, integralną całość:

Szukam sposobu, aby opowiadając o jednej opowiedzieć o obu. Szukam też sposobu, aby pisząc o obu dotknąć tylko jednej. Jakkolwiek postąpię po raz pierwszy pisząc o jednej opowiem o obu. Dosyć niedawno dane mi było czytać podobne literackie rozwiązanie i choć mi się podobało tutaj wypadło to lepiej, ciekawiej. Tutaj emocje szybko przelały się przez czarę wypełniając i przepełniając duszę nadmiarem uczuć i doznań.

Wspominam o yin i yang nie bez powodu, gdyż jeśli spojrzymy...

jula_1 | 2016-11-04

Książka dość zmyślona. Opowiada o młodej aktorce, która zakochała się w łamaczu serc, a tego odpowiedniego chłopaka miała tuż obok siebie. Dużo się w niej dzieje. Szybkie zwroty akcji, spora ilość bohaterów. Fajna książka na jesienną chandrę i smutki.

Patrycja | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

"Między wierszami" to kolejna książka autorki, która wydała fenomenalne Tak blisko i Tak krucho i gorsze Tak słodko. Ale każdemu zdarzają się gorsze okresy więc byłam dobrze nastawiona do tej książki i niestety zawiodłam się i to bardzo. Narratorami książki jest Emma i Reid. Wszystko rozgrywa się wokół sztuki, która ma być kręcona. Jest to współczesna wersja "Dumy i uprzedzenia". Reid to gwiazda, którą kochają nastolatki, jest głównym aktorem. Jest też Emma, która co prawda ma na swoim koncie już kilka reklam itd ale dopiero teraz gdy ma szansę wystąpić u boku sławnego aktora świat może stanąć przed nią otworem. To niewyobrażalna szansa dla dziewczyny. I to ogólnie tyle. Na planie pojawia się dramaty, nie dość dobrze zakończone związki, przyjaźń, zazdrość. Niby aktorka starała się umieścić na tle tej rozgrywającej wie sztuki miłość, przyjaźń ale słabo jej wyszło. Dla mnie książka jest istnym...

stysiiia | 2016-09-22
Na półkach: Przeczytane, 2016r
Przeczytana: 22 września 2016

Czekałam na tę książkę i liczyłam po opisie, że mnie zaskoczy i w końcu przeczytam coś nowego. Cóż przeliczyłam się...
Zdecydowanie do skończenia tej pozycji musiałam się zmuszać "bo może jeszcze jakoś mnie zaskoczy" niestety dostałam tylko rozczarowanie.
Główna bohaterka jak dla mnie została wykreowana dość słabo, jej postać jest dość nijaka, boi się wyrazić swoje zdanie, nie wie co by chciała, czytając jej myśli itp czułam jakby miała ona jakieś dwanaście lat, a nie osiemnaście.
Motyw trójkąta a nawet powinnam napisać czworokąta był jak dla mnie beznadziejny, bo cóż on prawie nie istniał.