Przekroczyć granice

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Cykl: Pushing the Limits (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
Pushing the Limits
Patricia

Nikt nie wie, co zdarzyło się tamtego wieczoru, kiedy Echo Emerson z popularnej dziewczyny stała się outsiderką z dziwnymi bliznami na rękach. Nawet Echo nie pamięta całej prawdy o tym strasznym wieczorze. Jedyne, czego pragnie, to aby jej życie wróciło do normalności. Kiedy pojawia się Noah Hutchins, zabójczo przystojny i wykorzystujący dziewczyny samotnik w czarnej skórzanej kurtce, świat...

Kiedy pojawia się Noah Hutchins, zabójczo przystojny i wykorzystujący dziewczyny samotnik w czarnej skórzanej kurtce, świat Echo zmienia się w niewyobrażalny sposób. Pozornie nic ich nie łączy. Z tajemnicami, które oboje skrywają, bycie razem jest w zasadzie niemożliwe.

Jednak niezwykłe przyciąganie między nimi nie chce zniknąć. W takiej sytuacji Echo musi zadać sobie pytanie, jak daleko mogą przesunąć granice i co zaryzykuje dla chłopaka, który może nauczyć ją znowu kochać.

źródło opisu: http://muza.com.pl

źródło okładki: http://muza.com.pl

Oceniamy ludzi. Co chwilę. I nic nie możemy na to poradzić. Tak samo stało się gdy po dłuższej nieobecności Echo wróciła do szkoły. Z długimi rękawami. Bez wszystkich swoich psiapsiółek u boku, bez lubianego chłopaka.
Dlaczego ludzie sami siebie zatruwają? Dlaczego chcą upaść tak nisko? Może przez problemy? Może właśnie dlatego Noah, którego teraz znamy ćpa i wykorzystuje dziewczyny tylko do jednego. Dlaczego kiedyś taki wesoły chłopak, który miał marzenia, dotyka teraz dna?

Zarówno on i ona szukają pomocy i w końcu ją znajdują – w swoich ramionach. Jak bardzo można „przekroczyć granice”?

Oboje chcą czegoś. Ona chciałaby odzyskać pamięć z dnia, w którym to pojawiły się blizny na jej ramionach. On chciałby odzyskać braci i rodzinę, którą pożar mu zabrał.
A wszystko to umożliwią im korepetycje i dobre sprawowanie. Gdy początkowa wrogość i nieufność zamieniają się na czułość i miłość. Gdy każda kolejna chwila przynosi lekarstwo. Gdy koszmary nocne zmieniają się w głęboki...

kryminalnakuchnia | 2017-03-28
Na półkach: Przeczytane, New Adult

New Adult to kolejny, po kryminałach i thrillerach gatunek, który uwielbiam i mogłabym czytać nieprzerwanie, gdyby tylko czas mi na to pozwalał. Niestety zdarza się, że niektóre książki New Adult są raczej Young Adult. Granica między jednym a drugim jest niekiedy minimalna,a różnica w odbiorze kolosalna.
I własnie w gatunku Young Adult zakwalifikowałabym "Przekroczyć ganice" Katie McGarry.

Zdecydowanie wielkim plusem książki, jest naprzemienne prowadzenie narracji w pierwszej osobie przez obydwoje bohaterów. Dzięki temu sprytnemu zabiegowi, zastosowanemu przez Katie McGarry, możemy jeszcze lepiej poznać bohaterów książki. Ich rozterki, obawy czy przemyślenia.

Styl pisania autorki jest bardzo lekki, wręcz plastyczny. Strony same się przerzucają. Niemniej, nie jest to typ książki, od której można się uzależnić.

Sami bohaterowie wyraziści, w szczególności Noah. Nie grało mi, że mimo wszystkich problemów, które ich otaczały, oni byli jakby wyrwani z innej bajki. A może po...

książek: 1943
Książniczka | 2016-06-19

Naprawdę uwielbiam takie książki i nigdy nie mam ich dosyć, mimo że tak naprawdę wszystkie są do siebie podobne - młodzi ludzie, ich dramaty, pierwsze miłości... Czy może być jeszcze coś zupełnie nowego, świeżego i niepowtarzalnego w tego rodzaju literaturze?

Na tę książkę już dawno ostrzyłam sobie zęby, bo zapowiadała się naprawdę dobrze. Częściowo spełniła moje oczekiwania - problemy Echo i Noaha okazały się nawet oryginalne, a oni sami wzbudzili moją sympatię. Jest tu trauma, ból i miłość, czego więc chcieć więcej? Powinnam więc zamknąć tę książkę na ostatniej stronie poruszona i zapłakana... Tak się jednak nie stało.

Lubię, kiedy opowiadana historia szarpie mnie za serce, miażdży psychikę i doprowadza do strasznego płaczu. Nie wiem, czego tej historii zabrakło, skoro do takiego stanu nie doprowadziła mnie nawet przez chwilę. Naprawdę nie wiem, teoretycznie wszystko jest tutaj na właściwym miejscu... Nie wiem,czy to kwestia języka, bohaterów, samej fabuły? To dla mnie zagadka...

Kasiek | 2016-06-28
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Ta książka to prawdziwa Perełka w swoim gatunku. Nie spodziewałam się, że aż tak mnie pochłonie, choć opinie miała zachęcające. Niby wszystko to już było - młodzi ludzie, ich problemy, tragiczne doświadczenia, a jednak ta pozycja wyróżnia się spośród innych.
Historie głównych bohaterów są dopracowane w każdym szczególe. Trzeba przyznać, że autorka z pełną precyzją je nakreśliła, sprawiając tym samym, że nawet mały detal potrafi zaskoczyć. Nie oznacza to, że zakończenie nie jest do przewidzenia, jednak co rusz odkrywana jest cząstka tajemnicy i to niejednej, dzięki czemu stale coś się dzieje i wzbudza emocje. A emocji jest tu ogrom. Książka serwuje nam ich pełen wachlarz. Nie brakuje lekkiego poczucia humoru, wywołującego uśmiech, jednak przewagę stanowią sytuacje, które sprawiają, że łza zakręci się w oku.
Książka znacznie odbiega od sztampowych powieści New Adult nie tylko ze względu na pomysł na fabułę, ale także ze względu na samą treść. Autorka dowiodła, że można stworzyć...

Virginia | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

"Możesz żyć tak, żeby sprawiać przyjemność innym, albo tak, żeby sprawiać przyjemność sobie."

Zetknęłam się z tym tytułem, gdy przeglądałam nowe opinie na tym portalu. Nie wiem co mnie bardziej zachęciło. Tytuł? Opis? Może opinia, która w zasadzie nie była w 100% pozytywna? Nieważne, ważne jest to, że książka ma w sobie to coś. Coś co nie pozwala się od niej oderwać.

Echo Emerson. Dawniej popularna i lubiana w całej szkole dziewczyna. Dzisiaj wycofana świruska z dziwnymi bliznami na rękach. Echo nie pamięta nic z tamtego wieczoru, gdy blizny pojawiły się na jej ciele. Aktualnym i jedynym jej marzeniem jest powrót do normalności.

Noah Hutchins. Niebezpieczny i zabójczo przystojny. Całe jego idealne życie legło w gruzach wraz z domem, który strawił pożar. Od tej chwili wszystko jest inaczej. Nie angażuje się w żadne związki, oprócz tych na jedną noc. Tak jak Echo, również pragnie normalności.

Pozornie nic ich nie łączy. Jednak z dnia na dzień przyciąganie między nimi staje się...

Marzena | 2016-06-24
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Poruszająca historia o wkraczaniu w dorosłość.
Dla Echo i Noah chwile, kiedy rozstrzygającą wszystko jest odpowiedz na pytanie "co pomyślą koleżanki" i czy "przyjaciółka" będzie nią nadal, po tym, jak odezwiemy się do mało popularnego chłopca w szkole, mijają bezpowrotnie.
Tragiczne wydarzenia i ich konsekwencje niszczą świat nastolatków, ale także, poza wszystkim, stają się idealnym sitem oddzielającym prawdziwych przyjaciół od fałszywych obłudników.
Młodzi bohaterowie poznają wiele prawd, stawiają czoła problemom, odkrywając jednocześnie, że jeśli robią to wspólnie jest o wiele bezpieczniej, pewniej, czulej, że wzajemnie się rozumieją i uzupełniają.
I tu wkracza uczucie!
Gorące i namiętne!
Bo Noah jest kuszący i niebezpieczny - czy aby na pewno?
Echo ognista i szalona - czyżby?
Nie wszystko jest takie jakim widzimy na pierwszy rzut oka, i nie wszyscy tacy jak ich oceniamy - o tym również bohaterowie się przekonają...

Katarzyna | 2015-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2015

Cholernie mi się podobała!!! A Noah?!<333 Tylko w książce potrafią istnieć tacy faceci jak on (nie licząc mojego!) :) Świetna historia z tragicznymi wątkami. Piękna.

majka94 | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Cieszę się, że ta książka wpadła w moje ręce, ponieważ jest niesamowita.

W tej książce poznajemy historię dwójki nastolatków. Echo Emerson uległa strasznemu wypadkowi, przez co jej ciało pokryte jest licznymi bliznami. Gdy w miarę czytania Echo przypominała sobie, co jej się wydarzyło moje serce się ściskało. Nie potrafię sobie wyobrazić przez jakie piekło musiała przejść.

Noah Hutchins również został doświadczony przez życie. Miał szczęśliwa rodzinę. Kochających rodziców i dwójkę młodszych braci, aż do dnia, w którym w jego domu wybucha pożar, podczas którego traci rodziców. Od tamtego czasu wędruje z jednej rodziny zastępczej do kolejnej.

Oboje chodzą do tej samej szkoły, ale jakoś nigdy wcześniej nie rozmawiali ze sobą, aż do momentu, w którym oboje trafiają do tego samego pracownika socjalnego. Pod namową pani Collins, Echo zostaje korepetytorką Noah. Od tamtego czasu ich drogi ciągle się krzyżują, przez co oboje się do siebie zbliżają. Ale czy będą mogli być razem, gdy...

WampirkaJustynka | 2016-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Nie specjalnie przypadła mi do gustu. Za bardzo pokręcona i za dużo dramatów. Moim zdaniem też w wielu momentach przypomina mi takie książki jak:Szeptem, Idealna chemia, Mara Dyer czy Na krawędzi Nigdy. I czemu zawsze jest tak, że dorośli wiedzą co jest dobre a co złe dla ich dzieci. Początek zapowiadał się ciekawie a skończyło się rozczarowaniem. Trochę się ciągnęła i czegoś mi w niej brakowało.

mania_kch | 2014-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2014

Uwielbiam książki tego gatunku. Przepełnione wieloma różnymi emocjami, gdzie poznajemy na pozór zwyczajnych młodych ludzi, którzy w obliczu tego co zgotował dla nich los już tacy zwyczajni nie są. Doskonale opisane życie Echo i Noah'a, którzy stracili wszystko, ale mimo wszystko próbują za wszelką cenę wrócić do normalności. Właśnie walkę z własnymi demonami i walkę o normalność autorka fantastycznie przedstawiła, dało się odczuć wszystkie te emocje, które towarzyszyły głównym bohaterom a o to właśnie w tych książkach chodzi, aby je przeżywać aby myśleć, analizować i toczyć walkę we własnym umyśle zgadzając się lub zaprzeczając wyborom bohaterów. To wszystko znalazłam w tej historii, dlatego też polecam jej przeczytanie :)