Tam gdzie ty

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Cykl: Między wierszami (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Where you are
ew_cia

Graham Douglas był oczarowany, gdy poznał Emmę Pierce na planie filmowym, ale była wtedy obiektem uczuć Reida Alexandra. Chociaż z całych sił starał się nie zakochać, przypadkowe spotkanie w Nowym Jorku dało mu drugą szansę – i tym razem ją wykorzystał. Emma Pierce rezygnuje z kariery w Hollywood, by prowadzić zwyczajne życie. Wydawało jej się, że poradziła sobie ze swoimi uczuciami do dwóch...

Emma Pierce rezygnuje z kariery w Hollywood, by prowadzić zwyczajne życie. Wydawało jej się, że poradziła sobie ze swoimi uczuciami do dwóch chłopaków, różnych jak dzień i noc, jednak zrządzeniem losu trafia do kawiarni na Manhattanie i spotyka tam tego, o którym nie potrafiła zapomnieć.
Brooke Cameron przetrwała trzy miesiące na planie filmowym ze swoim byłym – aroganckim i pięknym złotym chłopcem Hollywood. Starsza i mądrzejsza, woli teraz swojego przyjaciela, Grahama, ale na jej drodze stoi Emma, o której on nie potrafi zapomnieć.
Reid Alexander może podsumować swoje życie jednym słowem: nuda. Poza sesjami zdjęciowymi, wywiadami i premierą nowego filmu nie ma prawie nic do roboty. Chociaż szuka czegoś, co zajęłoby jego myśli, nie spodziewa się, że przyjdzie mu się sprzymierzyć z nadal ciętą na niego byłą dziewczyną, z którą połączy go wspólny cel: rozdzielić Grahama i Emmę.

źródło opisu: https://www.facebook.com/wydawnictwojaguar

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/tam-gdzie-ty/

AngelFire | 2016-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Książka ogólnie dobra.Oczywiście świetny styl autorki.Ale dla mnie nie do zniesienia był wybór głównej bohaterki.W moim przekonaniu nie tak miało być.Dlatego nie sięgam z chęcią po trójkąty miłosne,ale poprzednia seria pani Webber tak bardzo mnie urzekła,że wierzyłam,że ta seria też taka będzie.I choć pierwszy tom był rewelacyjny,to drugi całkowicie mnie zawiódł.Jeżeli wyjdzie trzeci tom to mam nadzieję,że ta historia zmieni swój bieg.

marysiaa_2 | 2017-08-24

Autorka wprowadziła narrację z perspektywy aż 4 bohaterów. Niestety, wprowadziło to tylko wielkie zamieszanie w książce.

Kominek | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Książka pod Patronatem

Tak się akurat złożyło, że w określonym miejscu i czasie swoją premierę miały dwie książki, które miałem i mam przyjemność objąć swoim patronatem. Stąd, aby sumiennie zająć się jedną, a potem drugą pojawia się odpowiednia chwila, doskonały moment, aby zatrzymać się przed najnowszą powieścią Tammary Webber, „Tam gdzie ty”.

Do tej pory, a myślę tu o serii książek „Tak blisko…”, „Tak krucho…” i „Tak słodko…” było to fascynujące i urzekające spojrzenie na relację dwojga ludzi z dwóch perspektyw, dwóch biegunów, dwóch oddechów, bijących serc i rodzących się uczuć. Jedyne w swoim rodzaju yin i yang, które swego czasu ująłem w ten sposób:

„Wspominam o yin i yang nie bez powodu, gdyż jeśli spojrzymy na znak graficzny mała czarna kropka, jaką jest „Tak blisko...” odnajduje się doskonale w znacznie większym białym polu. I co ważne można też na to spojrzeć odwrotnie, jednak sugerowałbym to pierwsze, znacznie ciekawsze doświadczenie. „Tak blisko...” opowiada historię...

Na półkach: Przeczytane, Jaguar

Zupełnie niedawno miałam okazję przeczytać pierwszą część z tej serii i oczywiście recenzja na blogu się znalazła więc jeśli jesteście jej ciekawi to zapraszam tutaj "Między wierszami". Jeśli faktycznie jesteście zainteresowani tymi książkami to nie polecam w takim razie czytać mojej dzisiejszej recenzji ;) Za dużo będę musiała zdradzić, nie da się inaczej, a na pewno wolelibyście dowiedzieć się z książki co się wydarzyło, a nie tutaj ode mnie. W żadnym wypadku nie zachęcam Was do nie czytania, raczej zapraszam najpierw do zapoznania się z częścią pierwszą (link dałam powyżej w tekście) :) Ale nie będę już Wam tu mącić w głowach. Kto czyta mnie nadal ten pewnie poprzednią część ma już za sobą. Nie pozostaje mi nic innego jak przejść do opisu ;)

Jak pewnie wiecie głównymi bohaterami książki "Między wierszami" byli Emma oraz Reid. Dwójka nastolatków. On znany aktor, bożyszcze dziewczyn, idol tłumów, imprezowicz, egoista, kobieciarz. Ona mało znana aktorka, trochę nieśmiała, skromna,...

książek: 12090
Wiesława | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

W pierwszej części, która zaczynała się niezbyt obiecująco, zaczęło się jednak coś dziać. Skończyły się "podchody" i miałam wielkie nadzieje na ciekawy rozwój sytuacji w kolejnej części. Teraz, po jej lekturze, jestem zawiedziona. Niby cały czas coś się dzieje, ale intrygi i "przypadkowe" tąpnięcia są tak naiwne i niewiarygodne, że zaspokoją być może gust trzynastolatek... Pozytywni bohaterowie, czyli Emma i Graham, uosobienia dobroci i szlachetności, poprzez swoją łatwowierność i naiwność jawią się nam, jako osoby nie grzeszące za grosz inteligencją. Szkoda, że tak muszę to podsumować, ale naprawdę liczyłam na więcej. Oczywiście przeczytam trzecią część, albo przynajmniej spróbuję przeczytać, choć dziś już nie wiem, czy będę uganiać się za kolejnymi "młodzieżówkami" autorstwa Tammary Webber

Malinka | 2017-01-17
Przeczytana: 17 października 2016

Nie wiem czy wiecie, ale jest chyba takie powiedzonko, że druga część z serii jest przeważnie tą tyci gorszą od pierwszej. W swoim życiu czytałam sporo różnych cyklów i choć może nie zawsze te słowa zawierają w sobie prawdę tak w przypadku „Tam gdzie Ty” Tammary Webber, chyba niestety okażą się prawdą.

Dla przypomnienia: Emma to początkująca aktorka, która dostaje szansę zagrania w uwspółcześnionej wersji „Dumy i uprzedzenia” przeniesionej na szkolne korytarze. Na planie w roli Willa Darcy’ego towarzyszy Emmie Reid Alexander bożyszcze nastolatek, największy przystojniak w obsadzie i tym podobne pierdółki. W pierwszej części Emma staje pomiędzy Reidem a Grahamem, wcielającego się w postać pana Collinsa. Przykład standardowego nastoletniego trójkąta, któż go nie zna skoro to odgrzewany po wielokroć kotlet? A do tego jest jeszcze Broke i jej intrygi i knucia. Akcja pierwszej książki kończy się w momencie, gdy Emma spotyka Grahama w Nowym Jorku, odkrywa jego małą tajemnicę.

A co Was...

silence | 2016-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 września 2016

Troszeczkę zastanawia mnie sens rozpoczęcia studiowania teatrologii, podczas gdy właśnie wychodzi premiera filmu, w którym grasz główną rolę, u boku najbardziej rozchwytywanego aktora młodego pokolenia. Ten film gwarantuje Ci szansę na wybicie się i wielką sławę, dostajesz dziesiątki propozycji ról od znanych reżyserów, a Ty po prostu – odsuwasz się w cień by uczyć się o teatrze, zamiast w nim występować, chociażby. Nie bardzo rozumiem wyboru – za pięć lat nikt o Tobie może już nie pamiętać, a szum spowodowany „Szkolną Dumą” osłabnie. Role raczej nie poczekają. Żyłam również ze świadomością, że aktorzy wybierają się na studia niezwiązane z aktorstwem właśnie, bo toż to zawód niepewny jest. Tak czy inaczej, zmierzając do sedna sprawy: Emma, główna bohaterka serii „Między wierszami” wybór właśnie taki podjęła. I nie rozumiem jej zupełnie, ten element to jedyny fragment w drugim tomie, który totalnie mnie nie przekonał. Dziewczyna, która od najmłodszych lat chodzi na castingi – nie z...

veronique | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

Pokochałam Tammarę Webber od pierwszych stron "Tak blisko" i "Konturami serca" zdobyła moje.
Tym bardziej jest mi przykro, że "Między wierszami" nie może się równać z moimi pierwszymi wrażeniami literatury Webber.
Aczkolwiek, historia Emmy, Grahama, Reida i Brooke jest ciekawa. Wciąga, fajnie, lekko i szybko się ją czyta, tylko brak mi tego czegoś. Tego, co sprawia, że po odłożeniu książki nie mogę przestać o niej myśleć. Tego, że staje się integralną częścią mojego dnia. Tego mi brak.
Miałam taki niedosyt już czytając pierwszą część, jednak sięgnęłam po drugą i nie żałuję. To, że niczym mnie nie zaskoczyła i nie wzbudziła we mnie żadnych emocji nie może być zarzutem, ponieważ nie sprawia to, ze książki bym nie poleciła. Jedynie...oczekiwałam czegoś więcej, nawet jeśli bohaterami są ludzie dopiero wchodzący w dorosłe życie.

Alex | 2016-10-03
Przeczytana: 27 września 2016

Młodość ma swoje prawa, kiedy jak nie wtedy zaszaleć, poznawać świat, zdobywać nowe doświadczenia i dokonywać wyborów. To także czas na coś jeszcze - poznanie smaku pierwszej miłości. Czasem zdarza się popełnić błędy, przecież nikt nie jest od nich wolny. Jednak niektóre z nich mogą mieć o wiele dalekosiężne skutki i sprawiają, że nagle trzeba podejmować decyzje ze skutkami jakich nawet o wiele starsi wiekiem i doświadczeniem nie zawsze umieją sobie poradzić. Niekiedy zbyt wcześnie przychodzi być uczestnikami rzeczywistości, gdzie prawdziwe uczucia uważane są za słabość i trzeba nałożyć maskę, niestety braną przez wielu za prawdziwe oblicze.

Kariera czy spełnienie marzeń? Takie pytanie rzadko zadaje sobie osiemnastolatka, ale Emma to przyszła gwiazd Hollywood, a przynajmniej tak ją postrzegano do tej pory. Kto odrzuciłby szansę bycia sławną na rzecz wykładów i wkuwania do egzaminów? Nieliczni, do tego grona należy także Graham, wie co zyskał dzięki swojemu wyborowi i czego raczej...

Charmy | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Drugi tom wg mnie lepszy od poprzedniego, a to dlatego że można poznać uczucia całej czwórki zaangażowanych osób, a nie tylko dwójki, za co ogromny plus, chociaż myślę, że do takiego zabiegu zmusiła autorkę rodzaj historii jaką wprowadziła. Trochę przewidywalna, ale potrafiąca zaskoczyć. Ciągłe intryfi, przeciekające fotki/informacje do prasy, kłamstwa i niedopowiedzenia to tylko niektóre niekomfortowe sytuacje z jakimi muszą się zmagać młodzi celebryci. Coś mnie urzekło w tej historii, na tyle, żeby natychmiast sięgnąć po pozostałe dwie opowiastki a przede wszystkim zamarzyć o tak cudownej, choć nie łatwej miłości.