Sędzia Di, małpa i tygrys

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

Na niniejszy tom składają się dwie opowieści detektywistyczne Poranek Małpy oraz Noc Tygrysa. Punktem wyjścia pierwszej z nich jest szmaragd. Upuszcza go na ganek rezydencji sędziego Di gibbon...

Abee | 2013-11-12
Na półkach: Przeczytane, Chiny
Przeczytana: 12 listopada 2013

Dwa opowiadania. Dwa różne okresy z życia sędziego. Opowiadanie o Latających Tygrysach z dobrym motywem zabójstwa wyrachowanego. Opowiadanie z gibonami to morderstwo nieumyślne. Zgrabne.

goś | 2012-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Sędzia Di zwany jest Sherlockiem Holmesem Państwa Środka. Opowiadania całkiem ciekawe, aczkolwiek nie porywające. Z braku laku, na plażowo-pociągową lekturę za 3,99 - odpowiednie.

COMPOSmentis | 2013-08-09

Nie przepadam za kryminałami, ale te mnie urzekły. Seria o sędzim Di zaczęła się ukazywać, gdy zatrudniono mnie w księgarni. To były jedyne książki (poza literaturą dziecięcą), które mnie nie nudziły a jednocześnie można było pochłonąć je w jeden dzień, nie tracąc wątku. Przyjemność czytania raz większa raz mniejsza. Nie wszystkie zagadki są równie ciekawe. Z pewnością jednak warto poznać choć kilka z nich. Nie odmóżdżają a momentami naprawdę uczą histori starożytnych Chin, szczególnie tej codziennej, która do tej pory nie była moja najmocniejszą stroną. Zresztą dalej nie jest, ale już przynajmniej wiem co nieco... Polecam na jesienne wieczory!

jatymyoni | 2014-08-25
Przeczytana: sierpień 2014

Chyba najsłapsza z seri jaką czytałam o sędzim Di. Nis mnie w niej nie zaitrygowało, ani nie rozbawiło. Strata czasu.

saaariii | 2011-11-22
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo dobry kryminał, jak każde dzieło Roberta van Gulika. Jestem jego wielką fanką.

ET91ET | 2011-08-26

Bardzo Ciekawe, porywające zagadki! Wciągające!

Małgosia | 2015-04-02
kina | 2012-07-14