Zagadki sędziego Di

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Judge Dee at Work)
978-83-06-03245-1
gall21

Jako ostatnią część cyklu prezentujemy zbiór ośmiu opowiadań. Każde z nich stanowi odrębną całość, każde tyczy innego okresu kariery sędziego Di. Mamy przed sobą osiem zagadek, które sędzia rozwiązywał, pełniąc służbę w czterech prowincjach Cesarstwa Tang. Począwszy od sprawy budzącej wątpliwości zdrady generała chińskiej armii, a kończąc na tajemnicy morderstwa poety samotnika, snute z...

Jako ostatnią część cyklu prezentujemy zbiór ośmiu opowiadań.
Każde z nich stanowi odrębną całość, każde tyczy innego okresu kariery sędziego Di. Mamy przed sobą osiem zagadek, które sędzia rozwiązywał, pełniąc służbę w czterech prowincjach Cesarstwa Tang. Począwszy od sprawy budzącej wątpliwości zdrady generała chińskiej armii, a kończąc na tajemnicy morderstwa poety samotnika, snute z dużą lekkością i polotem historie na długo zapadają w pamięć.
Tom niniejszy zawiera chronologię wszystkich części cyklu, klucz do zagadki kariery sędziego – dzięki temu Czytelnik może umieścić w czasie i uszeregować wszystkie tomy serii.

Abee | 2013-11-04
Na półkach: Przeczytane, Chiny
Przeczytana: 31 października 2013

Zagadki dopełniają serię o chińskim detektywie. Miniatury bazują na naszej wiedzy o sędzim Di z poprzednich książek. Nie są bardzo wybitne, ani zaskakujące. Może za wyjątkiem opowiadania o grobowcu cesarza - saperzy chińskiej armii mogliby dużo nas nauczyć. Dla zagorzałych fanów sędziego.

dorotka105 | 2012-10-08
Przeczytana: sierpień 2012

Dałam się oczarowac całą serią o Sędzim Di. Pokazuje chiński system sprawiedliwości, gdzie w jednej osobie połączono prokuratora, obrońcę, śledczego i sędziego. Ciekawe jak by wyglądał nasz sytem gdyby wprowadzić niektóre z opisanych rozwiązań ;-)

marian2na | 2012-12-15
Przeczytana: 2011 rok

Nie rewelacyjne, ale jedno opowiadanie baaardzo fajne ;) Reszta może być.

Olga | 2010-09-26
Przeczytana: 25 września 2010

Kolejne przygody sędziego Di.

j3rryred | 2019-03-07
dom60 | 2018-12-23