Żona mojego męża

Wydawnictwo: Świat Książki
Žena moego muža
83-7391-409-9
Natalia

Książka, nazywanej "Rosyjską Chmielewską", mistrzyni sensacji pełna jest zabawnych nieporozumień i sytuacji humorystycznych. Zagmatwane perypetie bohaterów traktowane z ironicznym przymrużeniem oka, przedstawione są na tle kolejno popełnianych morderstw. Jak udowodnić niewinność człowieka, gdy wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu?

PABLOPAN | 2012-03-27

Naiwność Rosjan przedstawianych przez Doncową rozbraja :) Uwielbiam te książki.

ursi | 2011-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Nie jestem wielbicielką kryminałów, ale zachęcił mnie podtytuł brzmiący: "Nowa Rosja w komedii kryminalnej". Należę do pokolenia, dla którego "ruskie bukwy" nie stanowią tajemnicy (tekst oczywiście napisany po polsku), więc zainteresowało mnie, co aktualnie dzieje się u dawnych przyjaciół. Otóż pomimo istotnych zmian, korupcja w Rosji większa niż w Polsce (tak wynika z tekstu autorki). Drobnej sprawy nie można załatwić, jeśli nie poprzedzi się tego wręczeniem 100 czy 500 rubli, grubiaństwo urzędników może skutecznie zniechęcić petenta.
Dla mnie największym problemem było zapamiętanie do kogo należą poszczególne imiona i zdrobnienia takie jak Marusia, Maniunia, Kiesza, Arkadka, Ada, Nina, Nika, Rimma itd. Samego bowiem rozwiązania zagadki kryminalnej można domyślić się po przeczytaniu 80 stron spośród prawie 300, mimo iż, jak na wstępie nadmieniłam, że nie fascynują mnie powieści kryminalne... chyba, że ich autorem jest Hennig Mankell i tego będę się trzymać.

catunga | 2014-04-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012, 2014
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Uwielbiam książki Doncowej. Właśnie czytam wszystkie po raz drugi :)

Ina1973 | 2011-04-11
Na półkach: Rozczarowanie, Przeczytane
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Bardzo kiepski kryminał Doncowej.Nie zasługuje na porównanie z Chmielewską! Daria (czyli Daszutka) prowadzi własne śledztwo polegające na rozmowie i zapisaniu adresu pod który się udaje. Przeprowadza tam rozmowę i znowu dostaje następny adres do sprawdzenia i tak w kółko-przez całą książkę. Mnóstwo bohaterów nie wnoszących nic ciekawego (konia z rzędem dla tego który ich policzy). Trudno się połapać a tych rosyjskich zdrobnieniach imion np.Arkasza to Kiesza. Ktoś kto zaczyna niech policzy ile razy pojawia się zdanie "zapisałam adres i schowałam"...

demee | 2012-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2012