Sędzia Di i czerwony pawilon

Okładka książki Sędzia Di i czerwony pawilon
Robert Van Gulik Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Cykl: Sędzia Di (tom 6) literatura piękna
literatura piękna
Sędzia Di (tom 6)
Państwowy Instytut Wydawniczy
2008-01-01
2008-01-01

więcej Więcej

To kolejna cześć wielotomowej opowieści o sędzim pokoju imieniem Di, spisanej przez holenderskiego dyplomatę Roberta van Gulika. Część o tyle nietypowa, że przenosimy się w niej do Kantonu, gdzie świat chiński przeplata się z arabskim. Tarcia polityczne w stolicy przekładają się na to, co dzieje się w tym zakątku świata. A dzieje się niedobrze - od lat przecież religie i...

Kochliwy kolega wplątuje Di w intrygi na pewnej specyficznej wyspie. Okrutna kurtyzana, tajemnicze morderstwa.. Dużo dzieje się. Dobra pozycja.

Nie przepadam za kryminałami, ale te mnie urzekły. Seria o sędzim Di zaczęła się ukazywać, gdy zatrudniono mnie w księgarni. To były jedyne książki (poza literaturą dziecięcą), które mnie nie nudziły a jednocześnie można było pochłonąć je w jeden dzień, nie tracąc wątku. Przyjemność czytania raz większa raz mniejsza. Nie wszystkie zagadki są równie ciekawe. Z pewnością...

Dałam się oczarowac całą serią o Sędzim Di. Pokazuje chiński system sprawiedliwości, gdzie w jednej osobie połączono prokuratora, obrońcę, śledczego i sędziego. Ciekawe jak by wyglądał nasz sytem gdyby wprowadzić niektóre z opisanych rozwiązań ;-)

Bardzo sympatyczne kryminały, którego główną postacią jest Sędzia Di. Przypomina mi on strasznie Herculesa Poirot, zmienia się tylko otoczenie. Ta sama dobra zabawa, pomimo, że lato się już skończyło, polecam jako wakacyjną lekturę.

75 / 2012

Bardzo dobry kryminał, jak każde dzieło Roberta van Gulika. Jestem jego wielką fanką.

Bardzo Ciekawe, porywające zagadki! Wciągające!

Świetna

• Kryminał