Zagadki sędziego Di

Okładka książki Zagadki sędziego Di
Robert Van Gulik Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Cykl: Sędzia Di (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sędzia Di (tom 12)
Judge Dee at Work)
Państwowy Instytut Wydawniczy
2010-01-01
2010-01-01
Judge Dee at Work
sędzia di zagadki kryminał opowiadania

więcej Więcej

Zagadki dopełniają serię o chińskim detektywie. Miniatury bazują na naszej wiedzy o sędzim Di z poprzednich książek. Nie są bardzo wybitne, ani zaskakujące. Może za wyjątkiem opowiadania o grobowcu cesarza - saperzy chińskiej armii mogliby dużo nas nauczyć. Dla zagorzałych fanów sędziego.

Nie rewelacyjne, ale jedno opowiadanie baaardzo fajne ;) Reszta może być.

Dałam się oczarowac całą serią o Sędzim Di. Pokazuje chiński system sprawiedliwości, gdzie w jednej osobie połączono prokuratora, obrońcę, śledczego i sędziego. Ciekawe jak by wyglądał nasz sytem gdyby wprowadzić niektóre z opisanych rozwiązań ;-)

Kolejne przygody sędziego Di.

• Kryminał
  • 2011