Dobrego złodzieja przewodnik po Paryżu

Cykl: Charlie Howard (tom 2) | Seria: Kryminał z klasą
Wydawnictwo: Amber
The Good Thief's Guide to Paris
Paryż, Charlie, Howard, kradzież, obraz

Wybierzmy się do Paryża. Naszym przewodnikiem będzie pełen wdzięku, uroku i poczucia humoru błyskotliwy autor kryminałów o genialnym włamywaczu i... genialny włamywacz w jednej osobie. Charlie Howard szuka szczęścia i natchnienia w Paryżu. Pisze kolejną książkę i przyjmuje kolejne zlecenie: kradzież obrazu z prywatnego mieszkania. Zadanie wydaje się proste, płótno - bezwartościowe. Ale, jak...

Charlie Howard szuka szczęścia i natchnienia w Paryżu. Pisze kolejną książkę i przyjmuje kolejne zlecenie: kradzież obrazu z prywatnego mieszkania. Zadanie wydaje się proste, płótno - bezwartościowe. Ale, jak to zwykle w karierze zawodowej i literackiej Charliego Howarda, nic nie jest tym, czym się wydaje... Wkrótce Charliego ściga policja i gangsterzy. Jeśli chce wyjść cało z afery, w jaką się wplątał, musi rozwikłać tajemnicę morderstwa, fałszerstwa i mistyfikacji. W czym - jak zwykle - pomoże mu sztuka dedukcji z jego własnej powieści...

źródło opisu: [Wydawnictwo Amber, 2008]

Magda | 2014-03-10

Super lekki wciągający kryminał,z dodatkiem humoru ,zagadki.I znów nic nie jest proste. Nowe zlecenie nic wielkiego - tak by się zdawało....Polecam coś dla relaksu :-)

szaman136 | 2014-03-11
Przeczytana: 02 marca 2014

Zbyt naciągana fabuła i motywy postępowania części bohaterów, ale czyta się szybko i momentami ciekawie.

Fiery | 2010-09-05

Kupiłam tę książkę na obozie żeglarskim, na targu tanich książek. Z początku nie miałam czasu żeby ją przeczytać, potem wróciłam z rejsu i jakoś o tej ksiażce zapomniałam.
Wzięłam ją jednak za granicę. Przeczytałam całą podczas podróży powrotnej i muszę przyznać - zawiodłam się.
Książka ma bardzo lekki język, ale niektóre opsiy były tam zagmatwane, że nic z nich nie rozumiałam.
Nic mnie ta książka nie nauczyła, nie skłoniła do żadnej refleksji, nie porwała... Dobrze, że i tak w aucie jadącym 16h jest mało do roboty, bo z żalem musiałabym stwierdzić, że zwyczajnie straciłam czas czytając tę książkę.

Anna | 2012-08-16
Przeczytana: czerwiec 2012

Tak wciągającego kryminału z wartką akcją i dobrym humorem dawno nie czytałam. Powieść Ewana jest jedyna w swoim rodzaju. Polecam!

Dziub | 2015-01-16
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Zdecydowanie bardziej podoba mi się debiut.

Ula | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016