Sędzia Di i tajemnica jeziora

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

Oto niebywała historia wyjęta z okresu życia sędziego Di, kiedy to trzymał pieczę nad okręgiem Han-yuan. Miejscem wydarzeń jest stare, odizolowane od świata miasto, leżące nad brzegiem górskiego jeziora. Jezioro budzi powszechny strach: ciał utopionych osób nigdy nie odnaleziono, okoliczni mieszkańcy wierzą zaś, że duchy topielców błąkają się między żywymi.

Abee | 2013-10-21
Na półkach: Przeczytane, Chiny
Przeczytana: 20 października 2013

Sędzia Di się nudzi i marudzi. A potem żałuje, że marudził, bo wszytko dzieje się na raz. A wielki spisek zagraża całym Chinom - no i stanowisku sędziego. Zagadki się wikłają. Akcja pędzi. Super.
Dla porządku: "Sędzia Di i tajemnica jeziora" - 4 książka wg chronologii wydarzeń, 4 napisana w cyklu.

saaariii | 2011-11-22
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo dobry kryminał, jak każde dzieło Roberta van Gulika. Jestem jego wielką fanką.

COMPOSmentis | 2013-08-09

Nie przepadam za kryminałami, ale te mnie urzekły. Seria o sędzim Di zaczęła się ukazywać, gdy zatrudniono mnie w księgarni. To były jedyne książki (poza literaturą dziecięcą), które mnie nie nudziły a jednocześnie można było pochłonąć je w jeden dzień, nie tracąc wątku. Przyjemność czytania raz większa raz mniejsza. Nie wszystkie zagadki są równie ciekawe. Z pewnością jednak warto poznać choć kilka z nich. Nie odmóżdżają a momentami naprawdę uczą histori starożytnych Chin, szczególnie tej codziennej, która do tej pory nie była moja najmocniejszą stroną. Zresztą dalej nie jest, ale już przynajmniej wiem co nieco... Polecam na jesienne wieczory!

dorotka105 | 2012-10-08
Przeczytana: sierpień 2012

Dałam się oczarowac całą serią o Sędzim Di. Pokazuje chiński system sprawiedliwości, gdzie w jednej osobie połączono prokuratora, obrońcę, śledczego i sędziego. Ciekawe jak by wyglądał nasz sytem gdyby wprowadzić niektóre z opisanych rozwiązań ;-)

Maria_B | 2011-11-10
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo ciekawa ksiazka.Pojawia się kilka wątków z kolejnymi zdrodniami, które musi rozwiązać sędzia Di.Polecam

mika | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016