Codzienność w Toskanii

978-83-7648-406-8
Agnieszka Barbara Ciepłowska-Kwiatkowska
Toskania

więcej Więcej

Co prawda zapachy są. I piękne krajobrazy też. Nawet trochę historii sztuki. Ale humoru i ikry nie. Wlokło się to wszystko niemiłosiernie. W dodatku przytłaczająca liczba przepisów kulinarnych, czego w książkach bardzo nie lubię.

Ta książka to wyrwane kartki z pamiętnika, na których zapisana jest codzienność. Każde zdanie zapisane w tej książce jest czarodziejskie, skrupulatnie przemyślane i niezwykłe. Dla wielbiciela Toskanii ta pozycja do przeczytania jest obowiązkowa.

Frances Mayes ponownie zbiera nas do Toskanii i odsłania zwykłe uczynki życia codziennego. Muszę przyznać, że ta pozycja podobała mi się o wiele bardziej, niż znane wszystkim ''Pod Słońcem Toskanii''. Autorka pięknie opisuje odczucia związane ze sztuką oraz sposób w jaki wpływa ona na postrzeganie świata. Mayes tą pozycją przykuła moją uwagę również bardzo osobistymi...

Opowieść osadzona w pięknej, słonecznej Toskanii.
Zwyczajna historia codziennego życia, przeplatana włoskimi przepisami oraz architekturą, w otoczeniu przyjaciół. Taka sielska opowieść ;)

Cudowna, ciepła, głęboko refleksyjna książka nie tylko o życiu Amerykanki w Toskanii, ale o życiu w ogóle, o alternatywnym do naszego sposobie życia, slow live, zgodnie z zasadą - carpe diem, w zgodzie z naturą i porami rku. Gdyby nie opowiadała prawdziwej historii, uznałabym, że jest utopią. Szczególnie fanstastyczna na zimne, pochmurne jesienne i zimowe wieczory.

Trwa to samo ciepełko, co w poprzednich książkach

"Zakochałam się w odświeżającym chórze ptasich treli w wiosenny poranek i w górskim oceanie śmietankowej mgły wypełniającej dolinę zimą tuż po wschodzie słońca, i w ludziach, którzy pozdrawiają mnie głośno, gdy spoglądając w górę, widzą, jak podlewam truskawki w doniczkach"

Frances Mayes zawsze tworzy w swoich powieściach tak piękny i słodki obraz codzienności w Toskanii,...

Frances Mayes napisała: "Przyjechałam do Włoch po sztukę, wspaniałą kuchnię, krajobrazy, historię, architekturę, wina, niewymowne piękno. Zostałam dla ludzi."
I właśnie to wszystko jest w tej książce.
Moja niespełniona miłość do Włoch, a zwłaszcza Toskanii, rozkwita jeszcze bardziej po każdej z takich opowieści.
Wszystko, co wymieniła Mayes, mamy w tej książce. Dzięki jej...

Powieść ta tak jak i jej poprzednie dwie części zabrała mnie w podróż po Włoszech. Dzięki niej jeszcze raz w myślach zwiedziłam miasta , które kilka lat temu mogłam zobaczyć na własne oczy. Jeszcze jedną wartością owych książek jest obecność wielu przepisów włoskich, które na pewno kiedyś mając własny dom i prowadząc własną kuchnię wykorzystam.

szału nie ma

• Włoskie klimaty