Święta, święta...

Tłumaczenie: Joanna Puchalska
Wydawnictwo: Świat Książki
The Xmas Factor
rodzina, święta, przyjaźń, miłość

Pełna komicznego wdzięku i świetnych obserwacji obyczajowych powieść o współczesnych, zabieganych kobietach, miłości, przyjaźni i o świątecznym szaleństwie! Carol, redaktor naczelna miesięcznika dla kobiet, tak bardzo jest zajęta pracą, że gdyby nie jej siedmioletni synek, w ogóle nie urządzałaby żadnych świąt. Beth do Wigilii przygotowuje się od września, by zaimponować swemu niedawno poślubionemu, znacznie starszemu mężowi, dorównać jego nie żyjącej żonie i utrzeć nosa nieznośnej pasierbicy. Wszystkim przydarzy się coś, co odmieni nie tylko ich święta, ale i dalsze życie...

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Stokrotka | 2017-12-20
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Carol – redaktor naczelna magazynu dla kobiet i Tim – jej przesympatyczny synek.
Beth – pani profesor, specjalistka od epoki renesansu i jej sporo starszy, niedawno poślubiony mąż.
Holly – dwudziestoczterolatka, rozpuszczona córeczka tatusia, uprzykrzająca życie macosze.
Trzy kobiece historie, trzy wątki splecione w jeden, a w tle święta Bożego Narodzenia.
„Święta, święta …” to powieść, dzięki której można poczuć magię świąt. A wcale nie zapowiadało się ciekawie. Poczułam się mocno rozczarowana początkiem tej książki. Akcja zaczyna się we wrześniu, jakieś upały przewijają się w tle… Gdzie tu śnieg i święta? Czytałam od niechcenia, aż na arenie pojawił się bohater o imieniu Nick. I wtedy się zaczęło!
Powieść Annie Sanders to coś dla tych, którzy szukają optymistycznych książek w świątecznych klimatach.

onika | 2013-06-11
Przeczytana: czerwiec 2013

Już teraz wiem na pewno, że dla mnie najwłaściwszym miesiącem na czytanie książek na tematy "okołobożonarodzeniowe" jest czerwiec ;) Wtedy mam odpowiednią perspektywę i głowę pozbawioną chęci ucieczki przed świątecznymi przygotowaniami. I dlatego mogłam się tak dobrze bawić przy czytaniu "Święta, święta..."

Zaskoczyło mnie to, że Annie Sanders to tak naprawdę dwie dziennikarki: Meg Sanders i Annie Ashworth. Książka jest naprawdę spójna i ma fantastycznie zarysowane, wyraziste postaci, które bez problemów budzą sympatię czytelnika. Ich perypetie życiowe, rozterki i zmagania z codziennością i swoimi wyobrażeniami, jak wszystko być powinno, są po prostu realne i przykuwają uwagę. A że rozwiązanie wszystkich kłopotów jest nieco zbyt cukierkowe? No przecież o Świętach książka jest, więc musi być cukierkowo :)

Polecam tę lekturę na chandrę i zły humor :)

allison | 2011-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2011

Lekka, zabawna i ciepła powieść o przedświątecznym szaleństwie i jego efektach. Jest tu też odrobina wzruszeń i troszkę przesłodzonych scen w zakończeniu, ale wszystko po to, by czytelnik mógł uśmiechnąć się pod nosem do swoich ulubionych postaci. Są bowiem w powieści bohaterowie, których od początku darzy się sympatią; nie brakuje też wrednych charakterków, które muszą dostać po nosie, żeby świątecznej sprawiedliwości stało się zadość:).

Powieść jest przewidywalna, momentami banalna, ale czyta się ją z wielką przyjemnością i jednym tchem.

Podobały mi się styl i konstrukcja. Każdy rozdział zaczyna się od świątecznej złotej myśli, którą można potraktować jako dobrą radę albo świetny dowcip - w zależności od naszego stosunku do świątecznych przygotowań. Całość napisana jest lekkim piórem, a kolejną zaletą niewątpliwie są humorystyczne fragmenty (np. rozmyślania i komentarze synka Carol - trudno nie uśmiechnąć się, gdy chłopiec pisze w mailu: "Babcia mówi, że nieodgarnione są...

Agnieszka | 2012-08-26
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Ciepła, miła opowieść na zimowy wieczór. Czytam ją co rok w okresie przedświątecznym i kolejny raz do niej wróciłam.
Głównym tematem są oczywiście święta - Boże Narodzenie. Opisane są jednak dwa podejścia do samych świąt i przygotowań do nich na przykładzie dwóch kobiet: Carol - przebojowej redaktorki naczelnej podupadającego pisma kobiecego, samotnej matki kilkuletniego chłopca oraz Beth - nauczycielki akademickiej, która niedawno wyszła za mąż za starszego dużo od siebie wdowca z dwójką dorosłych dzieci.

Na pewno może razić w tej książce schematyczność i nachalne forsowanie wizji, że tylko udane święta spędzone z rodziną dadzą Ci pełnię szcześcia. W życiu niestety nie zawsze jest tak prosto.

Mnie osobiście bardzo śmieszyły fragmenty o doskonałych paniach domu i ich przygotowaniach do świąt - one naprawdę zaczynają myśleć o Bożym Narodzeniu pod koniec sierpnia!
Fajna, lekka opowieść w której znajdziemy mnóstwo humoru, szczyptę refleksji i przyjemne dialogi.
Polecam - nie tylko...

eva43 | 2013-09-26
Przeczytana: wrzesień 2010

Bardzo fajna i ciepła książka na czas świąt i nie tylko. Ja mile wspominam czas przy tej lekturze.

Sonja | 2013-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Grudzień to najlepszy czas na przeczytanie tej świątecznej i sympatycznej historii. Relaks i miło spędzony czas - gwarantowane!

Kasia | 2011-05-18
Przeczytana: maj 2011

Lekka, wesoła i sympatyczna książka dla tych co chcą się na chwilę przenieść w magię świąt. Świetna książka by się zrelaksować i miło spędzić czas. Jak dla mnie idealna na wakacje, która wprowadzi nas w wesoły i fajny klimat a jednocześnie sprawi, że będziemy mieli uśmiech na twarzy:)ja już mam:)))

Justyna | 2018-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Świetna komedia o tematyce bożonarodzeniowej poprawiła mój świąteczny nastrój. Główne bohaterki to Carol mama 7 letniego Tima i nowa naczelna upadającego Woman's Monthly, Holly pasiebica Beth młoda dziennikarka Woman's Monthly oraz Beth macocha i nauczyciel akademicki. Beth organizuje Spotkanie pod Jemiołą w swojej wiosce. Rozpoczyna przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia już jesienią.Bardzo jej zależy,aby dobrze wypaść, bo od kilku miesięcy jest jest nową żoną Jacoba.Beth czasami nie potrafi okazać współczucia Holly, która tęskni za mamą. Unika dotykania rzeczy należących do zmarłej żony. Holly jest załamana obecnością macochy w swoim życiu.Nie podobają jej się zmiany jakie wprowadza w stosunku do tresury psów.Czuje,że nie nalezy do rodziny. W lekturze widać lekką rywalizację pasierbicy i macochy o względy ojca. Jednakże dochodzi między paniami do nawiązania dobrego kontaktu podczas świąt. Carol przypadkowo wynajmuje domek na Święta, który nie powinien być jej wynajęty.Mimo...

Anula | 2015-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2015

Książka jest moim przypadkowym odkryciem:-)Szukałam czegoś o tematyce świątecznej i nagle...zaintrygowała mnie okładka;-)Pomyślałam sobie,że ta okładka, to może zapowiedź naprawdę "fajnej" opowieści...??? W sumie czemu nie???Na moim bibliotecznym koncie było już Morderstwo w Boże Narodzenie, Boże Narodzenie w Lost River oraz Wieści Whartona(ponoć też z tematyką świąteczną powiązane)więc niewiele się zastanawiając skusiłam się i na tę...

Książka okazała się strzałem w dziesiątkę, a do zalet zaliczam:
-prosty, przystępny język,którym posługuje się Autorka

-ciekawie buduje napięcie
-kilka wątków jednocześnie ale zupełnie do "ogarnięcia"
-i rewelacyjnie się ją czyta zwłaszcza, gdy za kilka tygodni u nas też nastąpi Boże Narodzenie...
-ta książka "pachnie"świętami;-)

Polecam ją w stu procentach!:)

Pełna komicznego wdzięku i świetnych obserwacji obyczajowych opowieść o współczesnych, zabieganych kobietach, miłości, przyjaźni i oczywiście o świątecznym szaleństwie.
Carol, redaktor naczelna miesięcznika dla kobiet, tak bardzo jest zajęta pracą, że gdyby nie jej siedmioletni synek, w ogóle nie urządzałaby żadnych świąt. W przeciwieństwie do Beth, nauczycielki akademickiej, która czyni przygotowania już od września. Ma powody: chce zaimponować swojemu niedawno poślubionemu mężowi, dorównać jego nieżyjącej żonie i utrzeć nosa Holly, nieznośnej, choć dorosłej pasierbicy. Wszystkim trzem paniom przydarzy się coś, co odmieni nie tylko ich święta, ale i dalsze życie...