Pod słońcem Italii

Okładka książki Pod słońcem Italii Ondine Cohane, Frances Mayes
Okładka książki Pod słońcem Italii
Ondine CohaneFrances Mayes Wydawnictwo: Burda Media Polska literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Always Italy
Burda Media Polska
2020-07-15
2020-07-15
Włochy Italia podróże wakacje zwiedzanie styl życia

Idealna książka dla tych, którzy chcą do Włoch, ale niekoniecznie mają w planach trzymanie się najpopularniejszych tras turystycznych. Autorki podsuwają ciekawe alternatywy - miasteczka mniejsze, rzadziej odwiedzane, intrygujące z powodu historii lub architektury, ale leżące nieco poza utartymi szlakami. I przede wszystkim podpowiadają, co zjeść i jakich win skosztować.
Po przeczytaniu człowiek staje się głodny! Głodny Włoch i głodny ich kuchni.
Wielki plus za piękne zdjęcia. Wielki minus za elektroniczną wersję, gdzie spacje stały się chyba ofiarą jakiegoś głodnego spacjo-zjadacza (bo podejrzewam, że w wersji papierowej jest poprawnie, jeśli nie...),a cały układ stron sypie się jak ruiny starego zamczyska. I kolejny minus dla korektora - naprawdę jest coś takiego jak "rezerwat czapel"?

Po...

Jeśli wybieracie się do Włoszech lub interesujecie się tymi okolicami, to jest to książka dla was. Ogromna ilość zdjęć i ogromna porcja informacji.

Książka podzielona jest na 3 główne rozdziały: Północne Włochy, Środkowe Włochy oraz Południowe Włochy i wyspy.

Pierwszy rozdział zawiera takie miejsca jak: Trydent- Góra Adyga, Piemont, Lombardia, Wenecja Euganejska, Liguria, Emilia-Romania, Friuli- Wenecja Julijska oraz Dolina Aosty. W drugim rozdziale znajdziemy: Toskanię, Umbrię, Lacjum, Marche, Abruzja i Molise. Ostatni rozdział to takie miejsca jak: Kampania, Apulia, Basilicata, Kalabria, Sycylia oraz Sardynia.

W każdym z rozdziałów znajdziemy piękne zdjęcia danego regionu oraz najważniejsze punkty historyczne czy turystyczne. Autorki polecają również ciekawe miejsca na nocleg, a także gdzie warto zjeść. Są tutaj również informacje, o jakiej porze roku najlepiej wybrać się w dany region i wskazówki jak do danego miejsca dojechać.

Każde zdjęcie zawiera, informacje co widzimy, a także gdzie możemy znaleźć takie widoki. Każde miejsce jest jako kolejny rozdział, w którym są kolejne podrozdziały takie jak: ,,Nie każdy wie", ,,Atrakcje regionu", ,,Okiem znawcy", ,,Ulubione przez autorkę", ,,Nie każdy zna", ,, To co najlepsze". Oczywiście to jaki podrozdział się pojawia, zależy od tego, z czego znany jest dany region. Na końcu znajdziemy więcej informacji o naszych autorkach, wszystkie źródła fotografii oraz skorowidz.

Jak dla mnie książka jest dość ciekawa jak na przewodnik. Pokazuje miejsca, które nie są dość znane, tylko można powiedzieć, są to Włochy od zupełnie innej strony. Oczywiście jest parę regionów, które są turystom znane, ale większość to miejsca, które są po prostu urokliwymi miejscami z pięknymi widokami. Książka jest pięknie wykonana z interesującą okładką. Zapoznając się z tą literaturą, przyznaje, że jak tylko będę miała okazję, chętnie zwiedzę miejsca, które są polecane przez autorki.

Kocham Włochy i bardzo za tym krajem tęsknię. Pod słońcem Italii czytałam w formie ebooka (bo tak głównie czytam) ale jest to książka, którą chcę mieć w formie papierowej.

To cudowna podróż przez całe Włochy ale nie oczekujcie przewodnika - ta książka takiej funkcji nie pełni. Ciekawe miejsca są tu zaledwie wspomniane (i pokazane na zdjęciach),autorka zaś skupia się głównie na jedzeniu, ciekawych hotelach no i winach z każdego regionu Włoch. Cudowna książka na czas przerwy we włoskich podróżach. Mam świadomość, że miejsca polecane przez autorkę nie są na kieszeń przeciętnego Polaka (butikowe hotele i restauracje wyróżnione gwiazdkami Michelin) i ja też pewnie do nich nie zajrzę ale... cudownie się to czyta i cudownie się z autorką przez Włochy podróżuje.

Wielkim atutem tej książki są piękne zdjęcia i jakość wydania!

Wielkim atutem tej książki są piękne zdjęcia i jakość wydania!

2034

• Podróżnicze