Koszmar Stracharza

Wydawnictwo: Jaguar
The Spook's Nightmare
stracharz, fantasy
LubimyCzytać

Siódmy tom znakomitego cyklu Josepha Delaneya “Kroniki Wardstone”. Stracharz, Tom i wiedźma Alice wracają z Grecji do Chipenden i odkrywają, że miejsce, w którym żyli, znikło z powierzchni ziemi. Kraj jest ogarnięty wojną, a zniszczenia nie ominęły również domu starego Gregory’ego. Sadybę stracharza spalono aż po fundamenty, a po kryjącej bezcenne woluminy bibliotece nie zostało ani śladu… Zmuszeni do ucieczki, Tom, Gregory i Alice trafiają na terroryzowaną przez szalonego szamana wyspę Mona. Szybko okazuje się, że wpadli z deszczu pod rynnę – ich tropem podążają nadzwyczaj liczni i pozbawieni skurupłów łowcy czarownic. Gdy Alice wpada w ich ręce, wydaje się, że sytuacja nie może być już gorsza. A jednak. Na wyspie pojawia się jeszcze jeden śmiertelny wróg. Koścista Lizzie, która po latach wydostała się z więzienia stracharza chce objąć Monę we władanie… Wiedźma łaknie również krwawej zemsty na dawnym ciemiężycielu i jego podopiecznych.

źródło opisu: wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: wydawnictwo-jaguar.pl

Piotr | 2019-08-10
Na półkach: Fantasy, Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 10 sierpnia 2019

Co może być największym koszmarem stracharza? Ciekawy rozwój historii. W tle wojna zaczyna się zbliżać, przychodzą starzy wrogowie, pojawiają się nowe potwory.

Melania | 2019-03-14
Przeczytana: 10 marca 2019

Chyba ta seria jakoś się łamie. Książki robią się coraz bardziej przewidywalne, Alice denrwuje mnie co raz bardziej. Stracharz robi się co raz bardziej konwenconalny i jeśli nie otworzy się na nowe rzeczy, to te książki nie mają przyszłości. Muszę troszkę po tym odpocząć. Nie ma szału, nic szczególnego się tu nie wydarzyło. Oby dalej było jednak lepiej.

Logan | 2019-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2019

Ach w końcu całkowita nowość dla mnie! Ależ miło po tylu latach powtórzyć i wreszcie kontynuować serię. Dzieje się i to nie mało. Nie chcę spoilerować, a jednocześnie mam ochotę się z kimś podzielić wrażeniami na temat poszczególnych wydarzeń w książce. No jednak z całych sił się powtrzymam. Jednak naprawdę muszę wam wszystkim polecić i tę część. Powtórzę raz jeszcze, dzieje się!

klembek | 2018-12-30
Przeczytana: wrzesień 2018

Największy plus tej książki - postać stracharza. W tym tomie jak w żadnym innym widać, że autor zna swoją postać. Jest konsekwentny odnośnie wieku Gregory'ego i jego stanu fizycznego. Character development, który Delenay przygotowywał już od tomu 1 jest tutaj w pełni słuszny i następuje wręcz samoistnie.

Paulina | 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018

Bardzo smutna część. Wszystko zostało (prawie) stracone. Co dalej? Sięgam po kolejną książkę.

sowa2222 | 2018-01-31

Cała seria bardzo mi się podobała. Wszystkie książki wciągnęły mnie i nie mogłam oderwać się od czytania, a kiedy skończyłam miałam ochotę przeżyć tę przygodę jeszcze raz. Seria jest godna uwagi więc naprawdę polecam

Terry1001 | 2017-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Spoczko

Sylwia | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, Serie, Fantastyka
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Tym razem Tom Stracharz i Alice uciekając przed wojną w Hrabstwie trafiając na wyspę Mona, gdzie spotykają nowych jak również i starych wrogów. "Koszmar Stracharza" trzyma poziom poprzednich części.

Fantastic | 2017-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2017

Powróciłem do serii z nowym entuzjazmem, z chęcią na kolejne przygody. I co? I nie zawiodłem się! Już od pierwszych stron jest źle. Dom stracharza-spalony, potwory-uwolnione, stracharz-w stanie depresyjnym. Pomysł na fabułę dość oryginalny, a wykonanie delaneyowskie. Dla mnie najlepsza część z serii, polecam.

Vayar | 2016-09-10
Przeczytana: 10 września 2016

Sama książka świetna, ale wydawnictwo zwaliło sprawę, delikatnie mówiąc. "- W przyszłości często się wam przydawałam - odparła Alice." - strona 95. No pewnie. Tłumacz leciał na autokorekcie? "Wiemy że dla stracharza stanowią źródło magicznej mocy..." - strona 216. Nie chcę spoilerować, ale powinno być "szamana". Tego typu błędy spotykamy w każdym tomie. Porażka. Wkurza jak mało co. Okazjonalnie brak też spacji, kropek i myślników.